Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

V seriáli Pokémon končí po dlhých 25 rokoch príbeh Asha a Pikachu. Fanúšikov ich posledná scéna dojala

Seriál Pokémon sa vysiela od roku 1997.


Možno aj ty patríš k tým, ktorí v detstve milovali japonský animovaný seriál Pokémon (prípadne jeho hry na Game Boyi či na iných konzolách). My sme tiež patrili do klubu pokémonských nerdov, a hoci sme z toho už dávno vyrástli, stále na seriál spomíname s určitou nostalgiou. Legendárny animák sa začal vysielať v roku 1997, a ver či nie, vysiela sa dodnes. Ako však píše aj portál Unilad, fanúšikovia sa nedávno dočkali poriadne emotívneho dielu.

Od začiatku seriálu bol totiž hlavným hrdinom Ash Ketchum, ktorý sa túžil stať majstrom Pokémonov. On a jeho verný parťák Pikachu zažili mnoho dobrodružstiev, tie sa však teraz skončili.

Asha, Pikachu, Pokémon, seriál končí, posledná scéna
MovieStillsDB / Toho

Už v decembri minulého roka bolo oznámené, že scenáristi sa chcú zamerať na iných hrdinov. Ash a Pikachu tak nebudú súčasťou hlavnej dejovej línie prvýkrát za dlhých 25 rokov. „Ash a Pikachu prežili mnoho dobrodružstiev, vybojovali mnoho bitiek a zažili neuveriteľné a zapamätateľné príhody,“ uviedli producenti s tým, že je čas sa s nimi rozlúčiť.

Obľúbení hrdinovia sa lúčia

24. marca tak fanúšikovia videli svojich obľúbených hrdinov na obrazovkách naposledy. V poslednom zábere vidíme, ako obaja kráčajú po ceste a napokon dorazia na križovatku, kde sa rozhodnú pokračovať v dobrodružstvách. Tie však už neuvidíme.

„Ash prehral veľa bitiek, kým sa dostal do tohto bodu, ale stálo to za to, pretože stretol mnoho nových priateľov a Pokémonov,“ uviedol novinár Kenneth Shepard. „Napriek tomu, že je teraz šampiónom, je pekné vidieť, že skutočnou výhrou bolo stretnutie so všetkými ľuďmi a Pokémonmi, ktorých na svojich cestách spoznal. A aj keď ho v budúcnosti zrejme nebudeme sledovať, zdá sa, že jeho cesta bude pokračovať.“

Fanúšikovia boli koncom svojich obľúbencov dojatí, zároveň sa ale na sociálnych sieťach vyjadrili, že sa už tešia na nové postavy. A ktovie… možno sa v seriáli Ash a Pikachu raz opäť objavia.

Asha, Pikachu, Pokémon, seriál končí, posledná scéna
TV Tokyo

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje