Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava

V školách sa prezenčne vzdeláva 80 percent žiakov

Podľa dát ministerstva školstva je 1,7 percenta žiakov pozitívnych na ochorenie COVID-19.


Aktuálne sa v školách prezenčne vzdeláva 80 percent žiakov, dištančným spôsobom 20 percent školákov. V stredu o tom informoval po rokovaní vlády minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Ako poznamenal, momentálne regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) prerušili výučbu v školách v 11 okresoch, pribudnúť má päť až sedem ďalších.

„Momentálne evidujeme 1,7 percenta žiakov, ktorí sú pozitívni na ochorenie COVID-19 (13.500 žiakov) a 3,4 percenta zamestnancov (4300),“ povedal minister školstva s tým, že tieto dáta overujú u ministerstva zdravotníctva. Poznamenal, že urobených bolo 440.000 samotestov v priebehu jedného týždňa.

TASR

Minister pripomenul, že odmietol celoplošne zavrieť školy. „Bohužiaľ, prevzali to RÚVZ. Boli by sme radi, keby to bolo robené stále individuálne,“ uviedol šéf rezortu školstva. Dodal, že budú kontaktovať RÚVZ, pretože bolo prerušené vyučovanie aj pri zdravotníckych školách. Podľa slov ministra to spôsobilo problémy niektorým nemocniciam, pretože títo žiaci v nich vypomáhali. „Momentálne teraz, keď sú na dištančnom vzdelávaní, tak nemôžu vstúpiť do nemocníc,“ vysvetlil.

V súvislosti so samotestami minister školstva uviedol, že minulý týždeň bolo distribuovaných 1,4 milióna kusov samotestov, rovnaké množstvo sa má distribuovať aj v tomto týždni. Doteraz bolo podľa slov šéfa rezortu školstva distribuovaných 9,2 milióna takýchto testov.  


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť