Utorok 24.5.2022
sk
Ela
, Vanesa
cz
Jana, Vanesa

V škole zažívala peklo, dnes sa už nehanbí. Žena premenila svoju kožu na umelecké dielo

Ash Soto sa teraz snaží pomáhať ostatným.


Podarilo sa jej prekonať úzkosť a komplexy, ktorými dlho trpela, a teraz pomáha iným. 26-ročná influencerka Ash Soto z amerického Orlanda sa od svojich dvanástich rokov trápila s vitiligom. Ide o neinfekčné kožné ochorenie, pri ktorom dochádza k strate melanocytov tvoriacim kožný pigment. V praxi sa prejavuje rôznymi svetlými škvrnami.

Tie sa môžu objavovať na rukách, v oblasti úst, očí či tváre. V prípade Ash vitiligo zasiahlo jej tvár, hruď, paže a nohy. Dlho mala z toho, ako vyzerá, komplexy, navyše sa jej vitiligo rokmi stále zhoršovalo. Zažila si aj nepríjemné chvíle v škole, keďže si ju pre jej vzhľad doberali a šikanovali ju.

Dopadlo to napokon tak, že sa úplne izolovala od priateľov aj vlastnej rodiny. Trpela depresiami a úzkosťou a musela prejsť dlhú cestu, kým dokázala samu seba akceptovať takú, aká skutočne je.

Nedokonalosť zmenila na umenie

Začala byť aktívna na sociálnej sieti Instagram, kde sa dodnes snaží búrať predsudky o normách krásy a učiť ľudí tolerancii. Rozhodla sa tiež svetlé škvrny na svojom tele premeniť na skutočné umelecké diela. Za pomoci rôznych farieb určených na maľovanie na telo tak zo škvŕn vytvára úchvatné obrazce.

Po zvýraznení ich okrajov navyše vzniká pôsobivý efekt. Akoby sme sa dívali na mapu akéhosi neznámeho sveta. Ash tým podľa vlastných slov chce dokázať, že aj to, čo ostatní môžu vidieť ako nedokonalosť, sa dá premeniť na niečo krásne.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Zdroj: Profimedia


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť