Štvrtok 18.8.2022
sk
Elena, Helena
cz
Helena, Jelena

V Španielsku zomreli traja zranení počas behov býkov

Všetci traja sa zúčastnili na tradičných bous al carrer v regióne Valencie a utrpeli vážne zranenia počas podujatí, ktoré sa konali v uplynulých dvoch týždňoch.


V priebehu 24 hodín podľahli zraneniam zo španielskych behov býkov traja muži. Informuje o tom spravodajský portál BBC. Všetci traja sa zúčastnili na tradičných bous al carrer v regióne Valencie a utrpeli vážne zranenia počas podujatí, ktoré sa konali v uplynulých dvoch týždňoch.

Päťdesiatšesťročný muž, ktorého v Picassente, južne od Valencie býk vyhodil do vzduchu a pri páde utrpel poranenie mozgu, zomrel v utorok v nemocnici vo Valencii, deväť dní po podujatí.

Päťdesiatročný muž zomrel tiež v nemocnici po tom, ako mu býk v Meliane, severne od Valencie prepichol pľúca. A 64-ročný návštevník z Francúzska podľahol v pondelok zraneniam, ktoré utrpel v meste Pedreguer. Počas najznámejšieho behu býkov, festivalu svätého Fermína v Pamplone, zaznamenali tento rok 35 zranení.

Profimedia

Španielska strana Pacma, ktorá sa venuje ochrane zvierat, zopakovala svoje výzvy na zákaz býčích festivalov a kritizovala organizátorov troch podujatí vo Valencii za ohrozenie života obyvateľov a týranie zvierat. Podľa ochrancov zvierat prišlo v súvislosti s týmito akciami v regióne za posledných osem rokov o život 20 ľudí.

Sezóna bous al carrer podľa BBC prináša potrebné posilnenie valencijskej ekonomike. Štúdia z roku 2019 konštatovala, že vytvorila viac ako tritisíc pracovných miest a s takmer 10-tisíc podujatiami priniesla regiónu 300 miliónov eur za rok.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť