V Španielsku zomreli traja zranení počas behov býkov

Všetci traja sa zúčastnili na tradičných bous al carrer v regióne Valencie a utrpeli vážne zranenia počas podujatí, ktoré sa konali v uplynulých dvoch týždňoch.


V priebehu 24 hodín podľahli zraneniam zo španielskych behov býkov traja muži. Informuje o tom spravodajský portál BBC. Všetci traja sa zúčastnili na tradičných bous al carrer v regióne Valencie a utrpeli vážne zranenia počas podujatí, ktoré sa konali v uplynulých dvoch týždňoch.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Päťdesiatšesťročný muž, ktorého v Picassente, južne od Valencie býk vyhodil do vzduchu a pri páde utrpel poranenie mozgu, zomrel v utorok v nemocnici vo Valencii, deväť dní po podujatí.

Päťdesiatročný muž zomrel tiež v nemocnici po tom, ako mu býk v Meliane, severne od Valencie prepichol pľúca. A 64-ročný návštevník z Francúzska podľahol v pondelok zraneniam, ktoré utrpel v meste Pedreguer. Počas najznámejšieho behu býkov, festivalu svätého Fermína v Pamplone, zaznamenali tento rok 35 zranení.

Profimedia

Španielska strana Pacma, ktorá sa venuje ochrane zvierat, zopakovala svoje výzvy na zákaz býčích festivalov a kritizovala organizátorov troch podujatí vo Valencii za ohrozenie života obyvateľov a týranie zvierat. Podľa ochrancov zvierat prišlo v súvislosti s týmito akciami v regióne za posledných osem rokov o život 20 ľudí.

Sezóna bous al carrer podľa BBC prináša potrebné posilnenie valencijskej ekonomike. Štúdia z roku 2019 konštatovala, že vytvorila viac ako tritisíc pracovných miest a s takmer 10-tisíc podujatiami priniesla regiónu 300 miliónov eur za rok.


Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA