Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

V Srbsku došlo k ďalšej streľbe, hlásia osem obetí a 13 zranených

K incidentu došlo len deň po masakre na základnej škole v hlavnom meste Belehrad.


Najmenej osem osôb prišlo o život a 13 ďalších utrpelo zranenia pri štvrtkovej streľbe v srbskej obci Dubona. Pre stanicu CNN to uviedol hovorca srbského ministerstva vnútra. K tragickému incidentu došlo len deň po masakre na základnej škole v hlavnom meste Belehrad, kde žiak zastrelil osem spolužiakov i školského strážnika.

Páchateľ je na úteku – podozrivým je 21-ročný muž, na ktorého bol vydaný zatykač. Podľa miestnej stanice N1 polícia uzavrela lokalitu, kde sa muž zrejme ukrýva. K činu došlo vo štvrtok neskoro večer o 23.00 h. Útočník strieľal podľa štátnej televízie RTS z pohybujúceho sa vozidla do skupiny ľudí automatickou zbraňou a následne utiekol. V nasadení sú špeciálne policajné jednotky vrátane protiteroristickej, vrtuľníky a policajné sily z Belehradu i mesta Smederevo.

Do núdzového centra v meste Mladenovac ležiacom asi 60 kilometrov južne od Belehradu prichádzajú sanitky a príbuzní zranených, priblížila stanica N1. Agentúra AFP pripomenula, že v roku 2013 v meste Mladenovac miestny obyvateľ zastrelil 13 príbuzných a susedov.

Shutterstock

CNN konštatuje, že až dosiaľ boli masové streľby v Srbsku zriedkavé, a to napriek vysokému počtu vlastníkov zbraní. Táto balkánska krajina má podľa CNN najvyššiu mieru držby zbraní medzi civilistami v Európe a piatu najvyššiu na svete, čo je dôsledok vojenského konfliktu v 90. rokoch 20. storočia.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje