Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

V Starej Ľubovni vyrastá najväčšie bludisko v strednej Európe

Niekoľko tisíc stromov brestu sa postará o jedinečnú atrakciu.


Ako prilákať turistov do regiónu bohatého na prírodné krásy a historické pamiatky? Skvelá myšlienka sa zrodila v hlave Jozefa Romaňáka zo Starej Ľubovne. Už od roku 2019 sa pripravuje atrakcia, ktorá bude najväčšia svojho druhu v strednej Európe.

Ide o bludisko zo živého plota, ktoré sa rozprestiera na ploche 6400 m2 a jeho prejdenie môže zabrať až celú jednu hodinu. Areál nesie názov Viktóriine záhrady a momentálne sa na ňom intenzívne pracuje. Bludisko má byť rozdelené na 9 častí a každá z nich má obsahovať malú oddychovú zónu so sochou, lavičkami a tlačidlom na zavolanie pomoci.

Už sa to rysuje 👉🌿☺️#bludisko #zivyplot #brest #chodnik #viktoriinezahrady #certovaskala #staralubovna

Posted by Viktóriine záhrady a Čertova skala on Wednesday, June 30, 2021

Samotný labyrint je tvorený vyše 20-tisíc stromami brestu. To je zároveň dôvod, prečo príprava trvá už niekoľko rokov – stromy jednoducho potrebujú čas na to, aby vyrástli do potrebnej výšky. Rastliny vyžadujú množstvo starostlivosti v podobe strihania a hnojenia.

Otvorenie atrakcie pre verejnosť je však už blízko. Väčšina stromov dosiahla požadovanú výšku dvoch metrov, a preto by bludisko mohlo byť sprevádzkované už na budúcu jar. Súčasťou areálu má byť aj parkovisko, rozhľadňa vysoká minimálne 5 metrov, záhrada a pódium vhodné na kultúrne podujatia.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.