Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 14.7.2024
sk
Kamil
, Lara
cz
Karolína
, Karolina, Karla

V staroegyptskom hrobe našli podobizeň Marge Simpsonovej. Nález sa stal virálnou senzáciou

Karta sa obrátila. Tentoraz boli Simpsonovci tí, koho niekto predpovedal.


To, že seriál Simpsonovci predpovedal rôzne veci, ktoré sa stali skutočnosťou, je veľmi známe. Tentoraz sa však karta obrátila a zdá sa, že niekto očakával príchod Simpsonovcov už pred tisícročiami. V Egypte objavili starovekú hrobku s kresbou postavy, ktorá sa náramne podobá na Marge Simpsonovú, upozorňuje web CTV News.

Podoba je zarážajúca

Už minulý október sa tím archeológov dostal k fascinujúcemu objavu. V Egypte výskumníci natrafili na niekoľko sarkofágov z obdobia Novej ríše, ktoré uchovávali pozostatky významných osôb vtedajšej spoločnosti. Spočiatku tento objav rezonoval len v odbornej komunite a bežní ľudia mu nevenovali veľkú pozornosť. Všetko sa zmenilo, keď si ľudia v jednom sarkofágu všimli známu postavu

Veko sarkofágu, datovaného do obdobia 1186-1069 p. n. l., je vyzdobené kresbou postavy, ktorá vyzerá na nerozoznanie od animovanej mamky Marge Simpsonovej. Postava v sarkofágu má žltú pokožku, zelený odev a vysoký modrý objekt na hlave, ktorý v tomto prípade nepredstavuje charakteristický účes Marge, ale zrejme ide o korunu.

Virálna senzácia

Podľa archeológov touto starovekou dvojníčkou Marge Simpsonovej bola Tadi Ist, dcéra významného duchovného. Jej múmia sa zachovala vo veľmi dobrom stave, jej maska a šaty sú bez poškodenia. V uplynulých dňoch sa staroveká Marge stala virálnou senzáciou a ľudia jej objavenie komentovali mnohými vtipnými hláškami.

Poukazovali hlavne na to, že najdlhšie bežiaci televízny seriál, ktorý je na tomto svete dlhšie ako mnohí jeho fanúšikovia, tu bol zrejme naozaj už od počiatku ľudských dejín. Zároveň si kladú otázku, či tvorca seriálu Matt Groening nie je náhodou cestovateľom v čase – to by vysvetľovalo nielen tento nález, ale aj skvelú schopnosť Simpsonovcov predpovedať budúcnosť.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.