Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 7.12.2022
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

V talianskom mestečku žije už len jeden človek. 74-ročný senior sa na samotu nesťažuje

V celom mestečku ostal len on.


Má pre seba celé mestečko. 74-ročný Giuseppe Spagnuolo je jediným obyvateľom mestečka Roscigno Vecchia v talianskom regióne Campania. Zdá sa ale, že samota mu vôbec nevadí. „Ak prežijete školu života ako ja, potom môžete podobným spôsobom žiť veľmi jednoducho,“ tlmočí jeho slová portál LADbible.

Ako vyzerá Giuseppeho bežný deň? Vstáva obyčajne okolo šiestej ráno, umyje sa a chvíľu sa pohrá s túlavými mačkami. Občas si zájde do vedľajšieho mesta na kávu. Inak sa venuje farmárčeniu a pôsobí tiež ako správca miestneho múzea.

Profimedia

Posledný obyvateľ

Mestečko Roscigno Vecchia bolo založené v roku 1515 a kedysi v ňom život len tak pulzoval. Ešte začiatkom 20. storočia tu žilo okolo 1 200 ľudí. Postupne sa však stále viac z nich sťahovalo do iných miest. Dôvodom boli časté zosuvy pôdy v danej oblasti a tiež epidémie chorôb (napr. malárie v 60. rokoch).

Mohlo by ťa zaujímať:

Najosamelejší muž na svete: Posledný člen vyvraždeného kmeňa žije sám v Amazonskom pralese

Sám Giuseppe odišiel z domu už vo svojich štrnástich rokoch a pracoval ako tesár. S manželkou, štyrmi deťmi a svokrom sa napokon usadil v Roscigno Vecchia. Keďže bol však ich dom pre takúto rodinu príliš malý, Giuseppe sa nasťahoval do jedného z opustených domov, kde nemal vodu ani elektrinu.

Profimedia

Starosta Pino Pamieri podotkol, že Giuseppe pomohol talianske „mestečko duchov“ opäť zviditeľniť a dostať „späť na mapu“. Často sa za ním zastavujú aj turisti, ktorým rozpráva históriu Roscigna.

Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť