V Tatrách si už sám načapuješ medovinu. Poctivo by si tam mal nechať 2€.

Uchytí sa nápad z vyspelých krajín aj na Slovensku?

Do Vysokých Tatier chodíme (predovšetkým my, Slováci) dobre vyzbrojení vhodným oblečením, obuvou a v neposlednom rade menším občerstvením, ktoré padne vhod počas prestávky. Je to tak, pretože ako večne hladný národ očakávame, že okrem samotného konca sa nám už do cesty nepripletie iná možnosť na posilnenie.

Doba sa však mení a aj keď to zatiaľ nie je viditeľné na kvalite vozovky alebo chodníkoch v našich mestách, zahanbiť sa rozhodne nenechajú naši vynaliezaví podnikatelia. Musíme však podotknúť, že ten, ktorého dnes spomenieme je pravdepodobne prvý na Slovensku, ktorému ide viac o blaho slovenského ľudu, než o vlastné obohatenie. Inak by tento sociálny experiment určite neskúšal v našej krajine, v ktorej sa bojíme nechať na ulici čo i len popolnicu.

Celý netradičný počin spočíva v tom, že v našich veľhorách sa už nejaký ten čas objavuje nadrozmerný sud s pipou, ktorý vás pozýva na dvojdecák chutného nápoja. Presne tak, žiadny majiteľ, len sud. Tento hostiteľ tiež poctivému slovenskému národu oznamuje, že 2 dcl horúcej medovinky stoja 2€, ktoré máme hodiť do pokladničky.

O novinku sa na facebookovej skupine Turistika na Slovensku podelila Alžbet, ktorá na pojazdný „samoobslužný automat“ natrafila cestou zo Štrbského plesa na Popradské.

Posted by Alžbet Kubernátová on Friday, September 15, 2017

Posted by Alžbet Kubernátová on Friday, September 15, 2017

V minulosti sa na rovnakom mieste predával Cider.

Posted by Gabi Honzík on Friday, September 15, 2017

Podobné samoobsluhy nie sú u našich západných susedov a v iných vyspelých krajinách žiadnou raritou. Vo Švajčiarsku si takto na horách môžete zakúpiť napríklad fľaštičky s alkoholom a v Nemecku sa týmto spôsobom pri poliach predáva aj sezónne ovocie, či zelenina. Je však na tento spôsob nákupu Slovensko dostatočne pripravené?🤔

Titulná fotka: Alžbet Kubernátová / facebook.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
41
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 totálne neetických rád, s ktorými si uľahčíš život


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME