Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Panika spôsobená koronavírusom vyvolala aj v iných štátoch, podobne ako u nás, masívny výkup niektorých hygienických potrieb. Toaletný papier sa tak z dňa na deň stal nepísaným symbolom koronavírusu. Minule sme písali o tom, ako dvaja Briti vymysleli kalkulačku na výpočet spotreby toaletného papiera.

Podľa portálu The Local nie sú však jediní, komu kreativita pracuje na plné obrátky. Dopyt po toaleťáku totiž inšpiroval aj pekárstvo sídliace v nemeckom meste Dortmund k vymysleniu originálneho marketingového ťahu. V podniku s názvom Das Schürener Backparadies začali vyrábať sladké dobroty v podobe týchto veľmi potrebných hygienických pomôcok.

Profimedia

Prvé koláče boli vyrobené iba zo srandy

Podľa majiteľa podniku, Tima Kortüma, pomáhajú špecifické zákusky udržať podnik nad vodou v tomto ťažkom, krízou poznačenom období. Podľa jeho slov ich podnik ucítil rapídny pokles objednávok a museli prestať vyrábať mnoho vecí, ako napríklad svadobné torty alebo koláče na oslavy.

Prvotný nápad vznikol v hlave pekára, ktorý zákusok v podobe toaletného papiera zhotovil iba v rámci vtipu. Prvých osem zmizlo behom pár minút. Sladký toaleťák je vlastne mramorový koláč zabalený do bieleho fondánu. Spočiatku vyrábali 200 roliek denne, aktuálne je to päťnásobne viac, čiže 1000.

Profimedia

Priaznivé reakcie

Kortüm hovorí, že aj keď to úplne nevyváži stratu, ktorú v posledných týždňoch podnik utrpel, no vďaka novému nápadu sú aspoň jeho zamestnanci opäť zaneprázdnení. V pekárni pracuje 40 ľudí, ktorí sa od začiatku vypuknutia krízy spôsobenej koronavírusom obávajú o svoje pracovné miesta.

Svoje výtvory firma propaguje aj na sociálnych sieťach, majú účet na Facebooku a Instagrame. A aj keď sa spočiatku obávali hanlivých reakcií na ich zvláštny motív koláčov, väčšinou sa stretávajú s veľmi priaznivými komentármi ľudí, ktorých tento bláznivý nápad veľmi pobavil. Pekárstvo taktiež začalo vyrábať koláče s podobizňou smajlíka s rúškom.

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Najnovšie do ich ponuky pribudlo aj čokoládové jahniatko s rúškom

https://www.instagram.com/p/B-pD9MLqSBV/

Zdroje: thelocal


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.