V tejto nemeckej pekárni zoženiete rúška a aj toaletný papier. Nie však v takej podobe, v akej ich poznáme

Vďaka originálnemu nápadu sa im darí držať podnik nad vodou.

Zdroj: Profimedia

Panika spôsobená koronavírusom vyvolala aj v iných štátoch, podobne ako u nás, masívny výkup niektorých hygienických potrieb. Toaletný papier sa tak z dňa na deň stal nepísaným symbolom koronavírusu. Minule sme písali o tom, ako dvaja Briti vymysleli kalkulačku na výpočet spotreby toaletného papiera.

Podľa portálu The Local nie sú však jediní, komu kreativita pracuje na plné obrátky. Dopyt po toaleťáku totiž inšpiroval aj pekárstvo sídliace v nemeckom meste Dortmund k vymysleniu originálneho marketingového ťahu. V podniku s názvom Das Schürener Backparadies začali vyrábať sladké dobroty v podobe týchto veľmi potrebných hygienických pomôcok.

Profimedia

Prvé koláče boli vyrobené iba zo srandy

Podľa majiteľa podniku, Tima Kortüma, pomáhajú špecifické zákusky udržať podnik nad vodou v tomto ťažkom, krízou poznačenom období. Podľa jeho slov ich podnik ucítil rapídny pokles objednávok a museli prestať vyrábať mnoho vecí, ako napríklad svadobné torty alebo koláče na oslavy.

Prvotný nápad vznikol v hlave pekára, ktorý zákusok v podobe toaletného papiera zhotovil iba v rámci vtipu. Prvých osem zmizlo behom pár minút. Sladký toaleťák je vlastne mramorový koláč zabalený do bieleho fondánu. Spočiatku vyrábali 200 roliek denne, aktuálne je to päťnásobne viac, čiže 1000.

Profimedia

Priaznivé reakcie

Kortüm hovorí, že aj keď to úplne nevyváži stratu, ktorú v posledných týždňoch podnik utrpel, no vďaka novému nápadu sú aspoň jeho zamestnanci opäť zaneprázdnení. V pekárni pracuje 40 ľudí, ktorí sa od začiatku vypuknutia krízy spôsobenej koronavírusom obávajú o svoje pracovné miesta.

Svoje výtvory firma propaguje aj na sociálnych sieťach, majú účet na Facebooku a Instagrame. A aj keď sa spočiatku obávali hanlivých reakcií na ich zvláštny motív koláčov, väčšinou sa stretávajú s veľmi priaznivými komentármi ľudí, ktorých tento bláznivý nápad veľmi pobavil. Pekárstvo taktiež začalo vyrábať koláče s podobizňou smajlíka s rúškom.

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Najnovšie do ich ponuky pribudlo aj čokoládové jahniatko s rúškom

Zdroje: thelocal

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 nádherne mrazivých a strašidelných malieb tohto umelca ťa bude strašiť v nočných morách


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME