V Tokyu otvorili rozkošnú kaviareň: Čo je lepšie ako piť kávu a hladkať pri tom vydru?

Nič. Odpoveď je rozhodne nič.

S konceptom zvieracích kaviarní sme sa už stretli mnohokrát a keďže podobný trend stihol doraziť aj na Slovensko, asi to zase takou novinkou nebude. No už ste niekedy uvažovali o tom, že by nám pri poobednom posedení či rýchlych raňajkách spríjemňovali čas aj iné zvieratká? A to dokonca také, ktoré bežne na ulici len tak nestretnete? V Japonsku (ako inak) to nie je žiaden problém.

Harry Cafe je príjemnou kaviarňou v centre japonského Tokya, kde môžete prísť do kontaktu so skutočne rozkošnými zvieratami (a našťastie nie sú naservírované na tanieri). Podnik prvotne začínal s myšlienkou vytvoriť miesto, kde sa ľudia môžu pohrať s ježkami a preto sa v jeho začiatkoch orientoval len na tieto pichľavé guľky. No ako to s každým inovatívnym projektom býva, aj tento expandoval aj do iných zákutí v tomto prípade zvieracej ríše.

Kaviareň sama o seba je veľmi príjemným miestom, no keď k tomu pridáme ešte netradičných spoločníkov, vytvára skutočne nenahraditeľnú atmosféru. Ježkov v nej nájdeme stále, no po novom im robia spoločnosť aj trochu huňatejšie tvory – vydry a činčily. Tie sa v priestoroch kaviarne môžu pohybovať voľne.

Miestnosť je rozdelená na hraciu zónu, kde majú zvieratá svoje hračky a môžu sa veselo šantiť, na pokojnú zónu, kde si môžete zobrať zvieratko a v tichosti sa mojkať pri svojej dennej dávke kofeínu a samozrejme na miesto, kde sa môžu vydry a činčily napapať (a ty ich pri tom samozrejme môžeš pozorovať). Môžete ich dokonca kŕmiť aj vy a ak by ste ich milé ksichtíky nevedeli dostať z hlavy, môžete si ich so sebou odniesť domov vo forme plyšovej hračky.

カワウソカフェ #神戸 #かわうそカフェ #ottercafe #kobe #かわいい

A post shared by Saya Sugihara (@starlessblue) on

Hoci je celý tento koncept na prvý pohľad veľmi milý a pre mnohých ľudí určite aj nesmierne lákavý, otázkou zostáva, či sú z neho rovnako nadšené aj zvieratá. Hoci činčily vďaka svojej príjemnej povahe vedia byť veľmi dobrým domácim miláčikom, každá má svoju povahu a nie všetky obľubujú stovky cudzích rúk, ktoré sa snažia zdvihnúť ich a hrať sa. Taktiež by ma zaujímalo ako dlho im kaviareň vydrží stáť pokope, keďže tieto hravé zvieratá milujú okusovať všetko, čo im príde pod ruku – najmä drevo.

Vydry na tom tiež nie sú práve šťastne. Vrátiť ich do voľnej prírody po tom, čo prišli do kontaktu s ľudskými rukami by bolo nemožné, keďže komunita by ich kvôli pachu odsúdila (nehovoriac o tom, že si pravdepodobne nebudú vedieť zabezpečiť potravu). Nápad je to teda pekný, len pevne veríme, že jeho majitelia to majú dopredu riadne premyslené a sú si vedomí všetkých potencionálnych rizík.

Ale dosť toho o škaredých veciach, poďme sa ešte raz pozrieť ako to v kaviarni plnej malých zvierat vyzerá

Zdroj: metro.co.uk
Titulná fotka: pexels.com, pixabay.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
12
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tieto vtipné fotky s veveričkami budeš chcieť vidieť, aj keď nie si fanúšik Game of Thrones


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME