Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

S konceptom zvieracích kaviarní sme sa už stretli mnohokrát a keďže podobný trend stihol doraziť aj na Slovensko, asi to zase takou novinkou nebude. No už ste niekedy uvažovali o tom, že by nám pri poobednom posedení či rýchlych raňajkách spríjemňovali čas aj iné zvieratká? A to dokonca také, ktoré bežne na ulici len tak nestretnete? V Japonsku (ako inak) to nie je žiaden problém.

Harry Cafe je príjemnou kaviarňou v centre japonského Tokya, kde môžete prísť do kontaktu so skutočne rozkošnými zvieratami (a našťastie nie sú naservírované na tanieri). Podnik prvotne začínal s myšlienkou vytvoriť miesto, kde sa ľudia môžu pohrať s ježkami a preto sa v jeho začiatkoch orientoval len na tieto pichľavé guľky. No ako to s každým inovatívnym projektom býva, aj tento expandoval aj do iných zákutí v tomto prípade zvieracej ríše.

https://www.instagram.com/p/BSnn74IjNKK/?tagged=harrycafe

Kaviareň sama o seba je veľmi príjemným miestom, no keď k tomu pridáme ešte netradičných spoločníkov, vytvára skutočne nenahraditeľnú atmosféru. Ježkov v nej nájdeme stále, no po novom im robia spoločnosť aj trochu huňatejšie tvory – vydry a činčily. Tie sa v priestoroch kaviarne môžu pohybovať voľne.

Miestnosť je rozdelená na hraciu zónu, kde majú zvieratá svoje hračky a môžu sa veselo šantiť, na pokojnú zónu, kde si môžete zobrať zvieratko a v tichosti sa mojkať pri svojej dennej dávke kofeínu a samozrejme na miesto, kde sa môžu vydry a činčily napapať (a ty ich pri tom samozrejme môžeš pozorovať). Môžete ich dokonca kŕmiť aj vy a ak by ste ich milé ksichtíky nevedeli dostať z hlavy, môžete si ich so sebou odniesť domov vo forme plyšovej hračky.

Hoci je celý tento koncept na prvý pohľad veľmi milý a pre mnohých ľudí určite aj nesmierne lákavý, otázkou zostáva, či sú z neho rovnako nadšené aj zvieratá. Hoci činčily vďaka svojej príjemnej povahe vedia byť veľmi dobrým domácim miláčikom, každá má svoju povahu a nie všetky obľubujú stovky cudzích rúk, ktoré sa snažia zdvihnúť ich a hrať sa. Taktiež by ma zaujímalo ako dlho im kaviareň vydrží stáť pokope, keďže tieto hravé zvieratá milujú okusovať všetko, čo im príde pod ruku – najmä drevo.

Vydry na tom tiež nie sú práve šťastne. Vrátiť ich do voľnej prírody po tom, čo prišli do kontaktu s ľudskými rukami by bolo nemožné, keďže komunita by ich kvôli pachu odsúdila (nehovoriac o tom, že si pravdepodobne nebudú vedieť zabezpečiť potravu). Nápad je to teda pekný, len pevne veríme, že jeho majitelia to majú dopredu riadne premyslené a sú si vedomí všetkých potencionálnych rizík.

Ale dosť toho o škaredých veciach, poďme sa ešte raz pozrieť ako to v kaviarni plnej malých zvierat vyzerá

Zdroj: metro.co.uk
Titulná fotka: pexels.com, pixabay.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť