Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

V tomto obchode už oblečenie nenakúpiš, na Slovensku končí

Do zoznamu zatvárajúcich spoločností pribudla ďalšia.


Situácia spojená s pandémiou koronavírusu poznačila tržby viacerých obchodných reťazcov. Na Slovensku kvôli tomu krachuje jeden obchod za druhým. Kým minulý rok zažila po úspechu náhly pokles značka Dedoles, teraz k nej pribúdajú ďalšie. V júni minulého roku sa k Dedolesu pridala aj značka Orsay.

Shutterstock
Geissenovci na Slovensku: Prvé televízne zábery vyvolali vlnu kritiky

Určite si prečítaj:

Prvé televízne zábery Geissenovcov z návštevy Slovenska vyvolali vlnu kritiky

Ako uvádzajú Hospodárske noviny, najnovšia v zozname spoločností je švajčiarska značka Tally Weijl, ktorá na Slovensku funguje od roku 2008. Dôvodom sú najmä neúspešné roky obchodu v období pandemického obdobia, preto s návrhom prišiel samotný obchodník. „Súd začína konkurzné konanie voči dlžníkovi: Tally Weijl Retail Slovakia. Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné,“ nájdeme pod hlavičkou firmy v Registri úpadcov.

Pred pandemickým obdobím mala v roku 2018 spoločnosť tržby vo výške 4,7 milióna eur. Počas pandémie tržby klesali čoraz viac. Najvyšší pokles zažila značka v roku 2020, a to až v hodnote 650-tisíc eur. V roku 2021 boli tržby obchodu Tally Weijl v hodnote 1,6 milióna eur, čo je od roku 2018 strata až o 3 milióny eur.


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.