Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

V Trnave na Hlavnej ulici opäť predstavia obľúbený hešteg

Tento rok hešteg dostane nový rozmer a bude vyrezaný technikou linorytu.


Najfotografovanejšie umelecké dielo vo verejnom priestore v Trnave už po ôsmykrát predstavia na Hlavnej ulici v nedeľu 30. apríla od 13.00 h. TASR o tom informovala za organizátorov Natália Kostrošová. Samostatne stojaci nápis #Trnava patrí k najnavštevovanejším objektom v centre mesta.

Stal sa ním už pred ôsmimi rokmi, keď bol na pešej zóne umiestnený prvýkrát a odvtedy známe písmená pomaľovalo už viac ako štyridsať rôznych umelcov a výtvarníkov.

Tento rok hešteg dostane nový rozmer a bude vyrezaný technikou linorytu. „Táto technika prinesie možnosť dotykového vnímania umeleckého diela a okrem toho si každý môže odniesť kúsok heštegu domov pomocou techniky frotáže, teda prenášania reliéfnej štruktúry na papier,“ hovorí kurátor Ján Baláž.

TASR

Z umiestňovania nápisu na pešiu zónu sa stala príležitosť na podujatie s možnosťou sledovať výtvarníkov pri práci počas niekoľkých hodín. Posledné úpravy heštegu budú umelci robiť priamo pred očami ľudí v nedeľu od 13.00 do 17.00 h na Hlavnom námestí. Súčasťou podujatia bude aj hudobný sprievod.

„Pre okoloidúcich, ale aj nadšencov umenia ide o zaujímavý pohľad, ktorý väčšinou každého prinúti trochu spomaliť. Každý, kto sa pri umelcoch zastaví, si bude môcť vytvoriť svoju frotáž pomocou voskoviek, teda skopírovať kúsok heštegu na papier,“ doplnil Matej Juran z Mestského kultúrneho strediska Zaži v Trnave.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje