Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Väčšina ľudí najradšej trávi čas v kuchyni práve preto, že tam je jedlo. Potom sa medzi týmito ľuďmi nájdu aj takí, ktorí v tej kuchyni trávia čas radi preto, lebo milujú varenie, pečenie a všetko s tým spojené.

Mnoho ľudí nás, milovníkov varenia, nechápe a hovoria, že im by sa to nechcelo, lebo „hodiny varíš a potom to máš za desať minút zjedené a ďalšiu polhodinu umývaš riady.“ Avšak, keď varenie miluješ, tak jednoducho nemáš čo riešiť.

Kuchárskych kníh nikdy nie je dosť

Jedna z najčastejších vecí, ktorú si pýtaš na Vianoce pod stromček, sú kuchárske knihy. Tvoji priatelia už veľmi dobre vedia, že nech máš akýkoľvek sviatok, tak novou kuchárskou knihou nemajú čo pokaziť. Pomaly sa ti už pod nimi prehýba polička v knižnici, ale však kúpiť novú knižnicu, nie je žiaden problém.

Pomocníkov do kuchyne rovnako

Ak ti práve blízki nekupujú nejakú kuchársku knihu, tak je to nejaká iná pomôcka do kuchyne. Keramické nože, sekacie nože, panvica na grilovanie. Nikdy toho nie je dosť. Všetky tieto veci priateľov máš uložené ako vo vatičke. Chytiť sa ich bez povolenia môžu iba ľudia, ktorým 100% dôveruješ, ak to spraví niekto bez tvojho povolenia, tak rozpútaš peklo. A chilli ti s tým pomôže.

Ela Haney, Pexels

Vždy, keď príde návšteva, pripravíš trojchodové menu

Je jedno, či je to normálna nedeľná návšteva alebo nejaká oslava. Ty už dva dni dopredu rozmýšľaš nad tým, aké jedlo pripravíš. Samozrejme, že je to všetko vždy delikátne naservírované. O tom, aké jedlo pripravíš na Silvestrovský večer, premýšľaš už teraz.

Neexistuje nič, čo by sa nedalo upiecť alebo navariť

Je ti vtipné, ak niekto povie, že niečo nerobí, lebo je to náročné pripraviť. Nie, pre teba nie je nič náročné na prípravu. Dokonca, čím je to zložitejšie, tým je to pre teba väčšia výzva. Vždy sa neskutočne tešíš, keď ti takéto jedlo vyjde a spokojne, s plným bruchom sa tľapkáš po pleci.

Kuchyňa je tvoj chrám

Ak je v dome alebo v byte nejaké miesto, kde sa cítiš najlepšie, tak je to určite kuchyňa. Vždy ju máš krásne upratanú, všetko je na svojom mieste a ak nebodaj nie, tak za to niekto bude pykať.

Nicolas Gras, Unsplash

Najradšej si všetko robíš sám

Mnohokrát sa ti niekto ponúkne, že ti v kuchyni pomôže. Avšak ty už veľmi dobre vieš, že by si musel toho človeka najprv naučiť, ako sa konkrétne veci robia, preto sa spoliehaš jedine na seba. Človeku, ktorý ti ponúkol pomocnú ruku povieš, že ti môže akurát tak pomôcť očistiť cibuľu alebo umyť po tebe riad. Čo väčšinou končí tým, že sa táto osoba urazí.

Tvoj Netflix&chill je len o jedle. Doslova.

Okrem toho, že určite k pozeraniu či už telky, filmu, čohokoľvek, prichystáš poriadnu horu jedla, ktorá nepozostáva len z pukancov, tak pravdepodobne nebudeš pozerať len tak dajaký film. Tvoj najobľúbenejší dokument je Chef’s table a mnoho ďalších dokumentov, seriálov a relácií o varení.

Niekto sníva o veľkom dome, ty o veľkej kuchyni

Väčšina tvojich kamarátov už má vysnívanú svadbu, veľký dom. Ty máš vysnívané, že ak raz budeš mať svoje hniezdočko, tak jeho jadro bude veľká kuchyňa, kde sa budeš môcť pohybovať presne podľa tvojich predstáv.

Všetci si za tebou chodia po rady o varení

Najčastejšie za tebou niekto príde a pýta sa, ako má pripraviť toto a hento, a ty mu s radosťou a pohladkaným egom veľmi rád odpovedáš. V prípade, že niekto nevie, ako sa dostať svojmu budúcemu partnerovi pod kožu, tvoja zaručená rada je „Navar mu!“. Tvoje najobľúbenejšie heslo je predsa „Láska ide cez žalúdok.“

giphy.com (https://giphy.com/gifs/beyonce-breakfast-cooking-73UW5Rfo2osRq)

Vždy sú všetci z tvojho jedla ohromení

Už si tak nejak zvyknutý, že väčšine ľuďom tvoje jedlo chutí, ale aj tak sa veľmi potešíš, ak ťa niekto pochváli a povie ti, že to bolo výborné. Tvoj najväčší prejav lásky je, že niekomu navaríš nejaké dobré jedlo. Potom, keď to človeku úprimne chutilo, tak dosahuješ svoj vrchol šťastia. Tvoji priatelia sú už zvyknutí na to, že tvoja odpoveď na ich pochvaly je „veď som to predsa varil ja, muselo to byť dobré!“

Nekecaj mi do varenia!

Jednou z vecí, ktoré naozaj neznášaš, je situácia, keď ti niekto kecá do varenia. V prípade, že je to niekto, koho jedlo máš rád a vážiš si jeho vedomosti, tak si len rád. Avšak ak je to niekto, kto je schopný urobiť si maximálne špagety s omáčkou z konzervy, tak by si toho človeka najradšej ovalil doskou na krájanie.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/angry-DLL8Q27Tj534k)

Keď ti navarí niekto iný

Síce varenie miluješ a je to pre teba istá forma relaxu, ale ak sa ocitneš v situácii, keď ti navarí niekto iný, tak si v siedmom nebi. Hlavne ak ti niekto urobí fakt dobré jedlo, v prípade, že je to opačné pohlavie, tak si chystáš zásnubný prsteň.

Do reštaurácií chodíš čerpať inšpiráciu

Miluješ chodenie do bistier a reštaurácií, každú novú testuješ medzi prvými. Ak nájdeš nejaký podnik, kde robia jedlo z nejakej zahraničnej, netradičnej kuchyne, tak veľmi rád spoznávaš nové chute. Po tom, čo jedlo doješ, sa ti už v hlave vynára recept a ingrediencie, ktoré naň mohli byť použité. Najbližšie sa snažíš recept čo najviac napodobniť a ak sa ti to podarí, tak sa z toho nesmierne tešíš.

Titulná fotka:  Food image created by Nensuria – Freepik.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje