Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Niekedy si náš život vyžaduje, aby sme mysleli dopredu, počítali s viacerými možnosťami, ktoré máme. Je to tak nejak naša prirodzená schopnosť, ktorú niekedy ani nemusíme vnímať. A potom je tu tá vypočítavosť, ktorú si zachovávame, lebo nás už skrátka život naučil svoje.

Sú dva typy ľudí: takí, ktorí sú vypočítaví tak prirodzene ako aj väčšina z nás, a takí, ktorí majú doslova vypočítavosť v krvi. Určite aj ty poznáš ľudí, ktorí sú podobným spôsobom vypočítaví. 

V randení by to inak nešlo

Niekto by to možno nazval bežnou prípravou. Je prirodzené, že sa pred stretnutím s niekým, na koho chceš zapôsobiť, poriadne pripravíš. Avšak určitým spôsobom sme všetci občas vypočítaví, keď sa chystáme na rande. Môžeme mať pravidlá, že sa s nikým nevyspíme na prvom rande, ale pre istotu sa oholíme na intímnych partiách a dáme si na seba spodnú bielizeň, ktorá spolu ladí.

Disarm, pixabay

Taktiež trochu kalkulujeme vždy, keď si na rande objednávame. Skrátka, nikdy nemáš istotu, ako sa ten druhý postaví k plateniu účtov. Preto si radšej neobjednáš najdrahšie položky v menu, ktoré by si si pravdepodobne ani inokedy nedal. Avšak, sú aj ľudia, ktorí sú vypočítaví práve opačným smerom. Očakávajú, že ten druhý to zaplatí, a preto si objednávajú z menu to najdrahšie.

Keď máš vypočítavosť v krvi

Sú ľudia, ktorí sú trochu viac priebojní a berú svoju vypočítavosť ako pripravenosť na život a rôzne životné situácie. Napríklad, keď si dá službu na sviatok, lebo vie, že sa to pozitívne odrazí na jeho výplatnej páske. Alebo sa objednáš k doktorke úplnou náhodou práve vtedy, keď máte písať písomku, alebo sa chceš vyhnúť niečomu inému.

Úplne nový level vypočítavosti je ten, keď ľudia randia s viacerými ľuďmi, aby sa neskôr mohli rozhodnúť, s kým budú chodiť. Nehovoriac o Instagrame. Mnohí jeho používatelia by si mali dať pod svoje fotky hashtag #somvypocitavy. Napríklad, keď pridávajú rôzne fotografie s kamarátmi, len aby ich objekt záujmu žiarlil. Alebo dávajú produkty influencerom, aby si získali slávu.

Áno, nájdu sa aj také osoby, ktoré si dokážu urobiť oslavu narodenín iba preto, lebo chcú dostať darčeky. Nie byť so svojimi kamarátmi. Druhou verziou takýchto osôb sú aj také prípady, že človek naschvál niekomu nakupuje darčeky iba preto, aby ich dostával naspäť.

Ekaterina Shevchenko, Unsplash

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť