Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

V Žilinskom kraji začínajú opravovať viacero ciest II. a III. triedy

Opravy sú financovanie z kapitálových výdavkov schváleného krajského rozpočtu.


Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) pristúpi počas nasledujúcich týždňov k obnove a rekonštrukcii povrchu ciest II. a III. triedy v regiónoch Oravy, Liptova a Horného Považia. Ako informovala hovorkyňa ŽSK Eva Lacová, opravy sú financovanie z kapitálových výdavkov schváleného krajského rozpočtu.

Na Orave budú cestári pracovať v obciach Oravská Poruba, Jasenová, Novoť, Zuberec, Vitanová a v meste Dolný Kubín. „Realizáciou spomínaných prác predĺžime životnosť konštrukcie vozovky a vďaka zlepšeniu stavebno–technického stavu v daných úsekoch sa zvýši bezpečnosť účastníkov cestnej premávky,“ poznamenala riaditeľka odboru dopravy ŽSK Gabriela Tisoňová.

V považskom regióne budú opravovať cesty v obciach Stráža, Čičmany, Hôrky a meste Rajecké Teplice, na Liptove obnovia povrch vozovky na cestách v obciach Vavrišovo, Uhorská Ves, Liptovský Ján, Likavka, Liptovská Štiavnica, Liptovský Michal, Partizánska Ľupča, Liptovská Kokava a Žiar.

Shutterstock

Komplexnou rekonštrukciou prejde aj most cez potok Kvačianka v Dlhej Lúke – Kvačanoch. „V rámci rekonštrukcie odstránia všetky poškodené časti mostného objektu a nahradia ich novými konštrukciami. Súčasťou prác bude aj zosilnenie nosnej konštrukcie mosta vybudovaním novej spriahajúcej dosky a sanácia ostávajúcich konštrukcií,“ dodala Tisoňová.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť