Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Väčšina republikánskych kandidátov by Trumpa podporila, aj keby ho odsúdili

Iba dvaja z deviatich prítomných v televíznej diskusii mali iný názor.


Väčšina kandidátov súperiacich o nomináciu Republikánskej strany do budúcoročných prezidentských volieb v USA by podporila amerického exprezidenta Donalda Trumpa i v prípade, že by ho usvedčili z trestných činov. Sám Trump sa na debate nezúčastnil. TASR správu prevzala z agentúr AFP a Reuters a televízie CNN.

Trump namiesto účasti na debate poskytol rozhovor bývalému moderátorovi televíznej stanice Fox News Tuckerovi Carlsonovi. Rozhovor bol na sociálnej sieti X zverejnený krátko pred začiatkom debaty ostatných kandidátov. Trump počas rozhovoru uviedol, že pred ostatnými republikánskymi kandidátmi má taký veľký náskok, že preňho nemá zmysel sa na debate zúčastňovať.

Profimedia

Kandidáti republikánskej strany, medzi ktorými boli Mike Pence, Ron DeSantis, Vivek Ramaswamy, Nikki Haleyová, Tim Scott, Asa Hutchinson, Chris Christie a Doug Burgum, hovorili o problematike interrupcií, imigrácie, pouličného násilia, klimatickej kríze či ekonomike. AFP dodáva, že pozornosť sa počas prvej polovice debaty sústredila najmä na Trumpa, hoci v televíznom štúdiu nebol prítomný.

Na otázku, či by kandidáti podporili Trumpovu kandidatúru i v prípade, že by bol usvedčený z trestných činov, odpovedali okrem arkansaského exguvernéra Hutchinsona a bývalého guvernéra New Jersey Christieho všetci kladne.

V druhej polovici debaty sa pozornosť sústredila na 38-ročného podnikateľa Viveka Ramaswamyho. Bývalý viceprezident USA Mike Pence, ktorý sa označil za „najlepšie pripraveného kandidáta na prezidentský úrad“, sa však dostal s Ramaswamym do sporu a označil ho za „nováčika“. Agentúra AFP pripomína, že kandidátov na amerického prezidenta musí zvoliť členská základňa strany.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.