Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Každému určite aspoň raz za život napadlo, že niečo skvelé vymyslí a bude z neho milionár. Však keď sa to podarilo niekomu inému, prečo nie aj tebe? Väčšina tvojich plánov asi stroskotala na tom, že to boli úplne somariny. Ty si mal toľko rozumu, že si s tým nešiel do sveta, ale nie každý je taký premúdrený ako ty. Zopár šialencov svoje nápady zverejnilo. A čuduj sa, niektoré mali úspech. Stránky Kickstarter a Indiegogo poskytujú priestor všetkým inovatívnym nápadom. Či majú alebo nemajú úspech záleží už len na ľuďoch. Vybrali sme pre vás zopár príkladov, ktoré stoja za to.

Vaginálne pivo

Pre všetkých milovníkov piva a žien, prišli Poliaci so skvelým nápadom. Poľský pivovar Order of Yoni chcel vyrobiť prvé pivo na svete, ktoré obsahuje vaginálnu kyselinu mliečnu (čerstvú z modelky…). Pivo, Bottled Instinct, obsahuje „ženskosť“, „ženské inštinkty“ (nech už je to čokoľvek) a varené kvasinky (nazývané „Yoni“) zo špeciálne vybranej ženy. Yoni znamená v sanskrite vagína. Preto ten neškodný názov.

Kampaň bohužiaľ nebola úspešná, podarilo sa vyzbierať iba chabé 1% z celkovej sumy.

http://orderyoni.com/

Prdiaci jednorožec

Jednorožec, ktorý je prepojený s tvojím Facebookom, Gmailom a Twitterom. Vždy keď dostaneš upozornenie na niektorej zo spomínaných platforiem, tak tvoj jednorožec ti vyprdne farebné upozornenie. Nemá to byť iba elektronická hračka, ale cieľom je priniesť do tvojho života trošku radosti vždy, keď ti jednorožec niečo pekné vyprdne.

Prdiaci jednorožec bol veľmi blízko k cieľu. Z plánovaných $9,000 sa vyzbieralo $8,229.

https://www.thepoke.co.uk/2016/04/20/someone-trying-crowdfund-unicorn-farts-rainbows-get-tweet/

Kožená fľaša

Ak miluješ festivaly, kluby a alkohol, kožená fľaša je presne to pravé orechové pre teba. V drvivej väčšine ťa prísni SBSkári nepustia dovnútra so žiadnou fľašou. Pretože nemáš sockárčiť a keď sa chceš ísť baviť, tak si zaplať alkohol rovno na mieste…ale sme predsa Slováci a kde sa dá, tam radi ušetríme. Takže ploskačku nechaj na hory a na fesťáky zober túto koženú krásavicu.

Projekt prekonal očakávania a fľašku si vieš kúpiť za $59.

https://www.kickstarter.com/projects/1189548155/colborne-bota-how-wine-was-meant-to-be-carried

Prístroj na redukciu prdov

CH4 je prenosný prístroj, ktorý si pripneš na vrecko alebo opasok a pomôže ti to zredukovať vlastné plyny. Do aplikácie v mobile napíšeš každý typ jedla, ktorý si v ten deň jedol. Aplikácia ti potom sama nakombinuje tvoje plynové návyky s jedlom. Ak budeš používať aplikáciu dlhšie, jedlo sa prepojí s produkciou plynov a aplikácia dokáže identifikovať jedlá, ktorým by si sa mal vyhnúť.

Vzhľadom na to, že pre normálneho človeka stačí vedieť základy, ako napríklad vyhýbať sa fazuli, kapuste či chilli, tak projekt nebol natoľko zaujímavý aby dosiahol finálne stanovenú sumu na uskutočnenie.

https://www.kickstarter.com/projects/963861855/keep-track-of-your-gases-with-ch4

Budík s kávou

Ak miluješ kávu a zároveň si lenivý ako prasa, The Barisieur budík je niečo presne pre teba. Pri každom zvonení budíka, sa ti zároveň začne robiť káva. Takže hneď ako sa zobudíš, môžeš začať fungovať na 120%.

Lenivcov je na svete dosť, takže projekt sa stretol s veľkým nadšením a vyzbierali 101% z požadovanej sumy. Budík si môžeš kúpiť za $340 (skoro ako zadarmo, nie?).

https://www.indiegogo.com/projects/the-barisieur-coffee-tea-alarm-clock-design#/

Dokonalé fotky tvojho psa

Flexy Paw je nástavec na mobil, kde upevníš psiu dobrotku a tvoj malý chlpáč bude pózovať ostošesť. Odteraz žiadne rozmazané fotky Bobíka, kde mu vidno polku tváre, chvost a podobne. Dúfam, že Instagram je už pripravený na tvoj psí spam, pretože Flexy Paw získal potrebnú podporu a vieš si ho kúpiť za $16 (alebo za pár šupiek jeho fejk verziu na aliexpresse).

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-4660816/Flexy-Paw-gadget-helps-perfect-pet-pictures.html

Candwich

Can + sandwich = Candwich. Sendvič v samoohrievacej plechovke. Áno, výborný nápad. Sendvič ti tam podľa výrobcov vydrží až rok To predsa chceš nie? Jesť rok starý sendič na obed. Mňamka. Síce neuveriteľné, ale vyzbierali, čo potrebovali a Candwich si kúpiš za $3.

https://www.indiegogo.com/projects/candwich-a-pocket-sandwich-in-a-self-heating-can#/

Pimpnutá ľadvinka

Alias Hydra Satch. Ich oficiálna myšlienka znie: Outdoorové aktivity + tvoj obľúbený nápoj (asi teda alkoholický mali na mysli) + kamaráti = Hydra Satch. Vo vnútri ľadvinky sa nachádza sáčok so slamkou, takže môžeš nenápadne cuckať vínečko celý deň. Ideálne do práce či do školy.

Bohužiaľ, akcia sa nepodarila ani z polovice.

https://www.kickstarter.com/projects/608105786/hydrasatch-neoprene-messenger-bag-with-liquid-rese
https://www.kickstarter.com/projects/608105786/hydrasatch-neoprene-messenger-bag-with-liquid-rese

Čisté zuby za 10 sekúnd

Amabrush je prvá „kefka“ na svete, ktorá je plne automatická a vyčistí ti zuby za 10 sekúnd. Ehm, čo by na týchto 10 sekúnd povedala tvoja zubárka, to ani nechceme vedieť radšej. Veľkosťou a tvarom sa približuje k záchodovej kefe. Prístroj si strčíš do úst, zapneš gombík, počkáš 10 sekúnd, vypľuješ, očistíš a môžeš sa ísť bozkávať.

Cena priam „libová“- $199.

https://www.kickstarter.com/projects/1071673943/amabrush-worlds-first-automatic-toothbrush

[poll id=“21″]

Zdroj: indiegogo.com, kickstarter.com


Tagy:

Sandy

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.