Alexander Fleming svet varoval pred rezistenciou na antibiotiká
Muž, ktorý objavil penicilín, teda vôbec prvé antibiotikum na svete, vyslovil desivú predpoveď. Predpovedal totiž, že baktérie sa môžu stať imúnnymi voči antibiotikám. Po prevzatí Nobelovej ceny za medicínu Alexander Fleming predniesol veľmi významnú reč. V nej varoval, že mikróby sa môžu stať „odolnými“ voči antibiotikám. A to v prípade, ak sú vystavené „nesmrtiacim množstvám lieku“.
Reklama propagujúca „zázračný liek“ penicilín
Fleming ale nepredpovedal stvorenie superodolných baktérií, ako je napríklad MRSA. Tieto kmene sú odolné voči viacerým antibiotikám a spôsobujú ľudstvu nemalé problémy. Svetová zdravotnícka organizácia varuje, že ak sa udrží dnešný trend, tak v budúcnosti bude zomierať viac pacientov na rezistentné baktérie ako na rakovinu. Len rok po tom, čo Fleming predniesol svoj prejav, sa v Londýne objavil prvý kmeň baktérií rezistentných na penicilín.
Robert Heinlein predpovedal preteky v jadrovom zbrojení
V roku 1941, dva roky predtým, ako prezident Roosevelt schválil projekt Manhattan, Robert Heinlein napísal krátku poviedku s názvom „Neuspokojivé riešenie“. Tu opísal preteky Spojených štátov v zostrojení jadrovej zbrane. Príbeh predpovedal nebezpečenstvo sveta, v ktorom budú existovať jadrové zbrane. V tomto svete narastá úzkosť, národy sa zapájajú do pretekov v zbrojení a vždy je v hre možnosť vzájomného zničenia.
Nie je jasné, či sa Heinlein týmto dielom snažil ľudstvo varovať, ale jeho príbeh sa ukazuje byť až desivo presnou predpoveďou.
David Bernays a Charles Sawyer boli vyhnaní za pokus o záchranu mesta
David Bernays a Charles Sawyer sa pokúsili zachrániť obyvateľov mesta Yungay v Peru pred obrovskou lavínou, ktorá v roku 1970 mesto úplne zničila. Bernays a Sawyer boli americkí vedci, ktorí skúmali tento región v roku 1962. Zdolávali neďalekú horu Mt. Huascaran a všimli si uvoľnené skalné podložie pod ľadovcom. Obaja vedeli, že táto oblasť je náchylná na zemetrasenia, a tak sa pokúsili varovať mesto, že za rohom môže byť smrteľná lavína.
Yungay v roku 1980, desať rokov po katastrofe
Vládu pobúrilo varovanie Bernaysa a Sawyera natoľko, že nariadili vedcom, aby svoje tvrdenie odvolali alebo putovali za tieto výroky do väzenia. Obaja vedci utiekli z krajiny. Až o niekoľko rokov neskôr sa ukázalo, že mali pravdu. Lavína zabila väčšinu z 20 000 obyvateľov Yungay.
Cofer Black vedel, že teroristi plánujú útok v roku 2001
Od 11. septembra 2001 sa objavuje stále viac dôkazov, že prezident Bush a ďalší významní členovia jeho administratívy boli vopred upozornení na možnosti teroristického útoku a nepodnikli žiadne kroky, aby mu zabránili. Cofer Black bol v roku 2001 šéfom protiteroristickej jednotky CIA. A bol zároveň mužom, ktorý vyslal prezidentovi veľmi vážne varovanie.
10. júla 2001 sa Black a jeho kolegovia v CIA stretli s Condoleezzou Ricovou. Varovali ju, že v priebehu niekoľkých mesiacov alebo týždňov dôjde v USA k „významným teroristickým útokom“.
Nepochopiteľne sa nič nestalo. Stretnutie medzi Blackom a Ricovou bolo vynechané aj z oficiálnej správy Komisie z 11. septembra.
Allan Lichtman ako jediný videl prezidenta Trumpa
Allan Lichtman bol jediným významným politickým historikom, ktorý predpovedal, že voľby v roku 2016 vyhrá Donald Trump. Lichtman správne predpovedal víťaza ľudového hlasovania v každých amerických prezidentských voľbách za posledných 30 rokov.
Lichtman používa veľmi špecifický systém na predpovedanie toho, kto získa prezidentské kreslo. Vymyslel sériu 13 pravdivých/nepravdivých výrokov. Ak je 6 alebo viac z nich nepravdivých, úradujúca strana stratí funkciu prezidenta. Je zrejmé, že tento test má určité čaro, keďže Lichtmanove predpovede sa tešia takmer bezchybnej úspešnosti.
Hovoríme o takmer bezchybnej úspešnosti, pretože zlyhala práve jeho predpoveď na voľby v roku 2024. Lichtman predpovedal víťazstvo demokratického kandidáta, ale postu amerického prezidenta sa po 4-ročnej prestávke znovu ujme Donald Trump.
Ferdinand Foch, francúzsky dôstojník, ktorý predpovedal druhú svetovú vojnu
Ferdinand Foch bol francúzsky dôstojník, ktorý prevzal velenie spojeneckých síl v marci 1918. Po štyroch rokoch krutých bojov vyčerpané európske mocnosti pocítili zúfalú snahu obnoviť mier. Hoci sa porazení Nemci zdráhali prísnych podmienok zmluvy, Foch tvrdil, že mali byť ešte prísnejšie. Od konca prvej svetovej vojny totiž veril tomu, že sa Nemci zo svojej porážky zotavia, aby tak mohli znova ohroziť Francúzsko a celú Európu. Za všetko hovorí jeho výrok:
„Toto nie je mier. Je to prímerie na dvadsať rokov.“
Jeho varovanie sa ukázalo ako dokonale presné. Nemecko napadlo Poľsko takmer presne o dve desaťročia neskôr. Týmto okamihom sa počíta začiatok druhej svetovej vojny.