Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 31.3.2023
sk
Benjamín
cz
Kvido
, Quido

Váži vraj 435 kilogramov a denne zje 3 kilá mäsa. Je to najsilnejší muž planéty alebo podvodník?

Je viac dôvodov, prečo neveriť všetkému, čo o sebe Baba Khan tvrdí.


Kto je najsilnejší muž na svete? Tento titul si nárokuje aj muž, o ktorom počul asi len málokto. Pakistanec Arbab Khizer Hayat, známejší ako Khan Baba, tvrdí, že najsilnejším človekom na planéte je práve on. Podľa Business Insider chlapík z Pakistanu uvádza, že počas súťaže zodvihol 4535 kilogramov.

Apetít ako divé zviera

Tridsaťjedenročný Khan Baba tvrdí, že váži 435 kilogramov a jeho stravovacie návyky pripomínajú leva, ku ktorému sa veľmi rád prirovnáva – za deň prijme 10-tisíc kalórií. Na raňajky zje 36 vajec a v priebehu dňa spotrebuje 3 kilá mäsa a 5 litrov mlieka.

Arbab je presvedčený o tom, že nemá žiadne zdravotné ťažkosti. Svoju fyzickú schránku si vypiloval ťažkou drinou v posilke a disciplinovaným stravovaním, s čím začal už ako tínedžer. Hoci je doma vnímaný ako miestna celebrita, rád by sa stal medzinárodnou wrestlingovou hviezdou.

Times On News cituje rozhovor, v ktorom sa Khan Baba priznáva k tomu, že musel odmietnuť vyše 300 potencionálnych neviest. Vraj sú príliš malé. „Potrebujem ťažkú ženu, aby som jej neublížil. Všetky ženy, ktoré ma doposiaľ chceli za muža, boli príliš chudé,“ povzdychol si pakistanský Hulk.

Samozvaný šampión

Veľkým problémom odvážnych tvrdení „najsilnejšieho muža na svete“ je to, že chýbajú akékoľvek dôkazy, ktoré by ich podporovali. Nemáme k dispozícii lekárske záznamy, potvrdenia od športových organizácií či inštitúcií ako Guinnessova kniha rekordov, o ktoré by sa Khan Baba mohol oprieť.

Dôveryhodne nepôsobí ani fakt, že Arbab sa vyhýba súbojom s profesionálnymi zápasníkmi. Vyzvať na súboj ho chcel napríklad Pakistanec Usman Bullet, nedočkal sa však odpovede. Khan Baba ale nemá problém ukázať sa vo wrestlingovej šou, ktorá má však so skutočným športom pramálo spoločné…

Ani ďalšie demonštrácie sily nepôsobia veľmi presvedčivo…

Je to len divadlo?

Ako upozorňuje web Bro Science, ak by Khan Baba naozaj vážil 435 kilogramov, bol by trikrát ťažší ako niektorí certifikovaní majstri sveta kulturistiky a silových športov.

Pre porovnanie – legendárny bodybuilder a osemnásobný víťaz titulu Mr. Olympia Ronnie Coleman vážil počas súťažnej kariéry 136 kilogramov. Ďalší svetoznámy silák Hafþór Júlíus Björnsson váži pri výške 205 centimetrov asi 150 kilogramov.

Zaujímavé je aj to, že nie sú dostupné žiadne fotografie či videá, kde by na sebe Pakistanec nemal niekoľko vrstiev oblečenia. Na sociálnych sieťach môžeme vidieť akurát túto komicky zdeformovanú fotografiu v tričku:

Khan Baba sa dostal do sporu s anglickým strongmanom Eddiem Hallom. Je potvrdené, že Hall deadliftuje 500 kilogramov. Pakistanec ho však bez akýchkoľvek dôkazov prakticky vysmial a prišiel s tvrdením, že zdvíha 600. Hall odpovedal vtipným videom, ktoré asi najlepšie ilustruje, čo je samozvaný „najsilnejší muž sveta“ z Pakistanu zač…


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje