Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Väzňom vo vlastnom dome. Žena nemohla opustiť dom kvôli agresívnej vačici

Nepriateľ, akého človek nečaká!


Policajti v novozélandskom meste Dunedin prijali telefonát od veľmi rozrušenej ženy, ktorá sa podľa vlastných slov stala „rukojemníkom“ vo vlastnom dome. Do tejto nezávideniahodnej situácie ju nedostal žiadny kriminálnik, ale malé zviera – vačica, ktorá na ňu zaútočila pri každom pokuse opustiť dom. O prípade informoval portál The Guardian.

Niekomu môže pripadať veľmi smiešne, že žena uteká pred takým drobným zvieratkom. Treba si však priznať, že väčšina z nás by urobila presne to isté. Keď vidíme, že sa nejaký tvor nekompromisne vyrúti priamo na nás, začneme utekať. Je to úplne prirodzený reflex. Človek nevie, aký úmysel má dané zviera a či ho nemôže poraniť alebo nakaziť chorobou.

shutterstock

Žena sa teda situáciu rozhodla riešiť za pomoci polície, ktorá bola pripravená zasiahnuť aj neskoro v noci. Po príchode na miesto činu vačica vyštartovala aj proti policajtom – nedošlo však ku žiadnemu útoku a zvieratko len pokojne vyliezlo na nohu jedného z policajtov.

Dotyčná vačica bola pomerne mladá. Policajti preto predpokladajú, že išlo o zviera, ktoré niekomu ušlo z chovu, alebo sa stratilo svojej matke. Zrejme práve kvôli svojmu nízkemu veku si zvera nebolo vedomé faktu, že v prípade kontaktu s oveľa väčším živočíchom je zvyčajne výhodnejšie ujsť, než sa pokúšať o útok.

Prípad bol uzavretý tým, že policajti vačicu zobrali za mesto a vypustili do voľnej prírody s cieľom „zabrániť ďalšiemu obťažovaniu občanov“.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť