Vďaka aplikácii Google Earth sa podarilo odhaliť 20 rokov nezvestného muža

Nezvestného muža objavili vďaka náhode.

Zdroj: Shutterstock

To, že moderné technológie pomáhajú odhaľovať kriminálne prípady, ktoré by bez nich ostali zrejme navždy nevyriešené, nie je žiadna novinka. Niekedy sa ale podarí dlhoročnú záhadu odhaliť viac-menej náhodou. Na podobný prípad upozornil aj portál LADbible, ktorý priniesol správu o tom, že sa vďaka známej aplikácii Google Earth podarilo rozlúštiť 20 rokov staré zmiznutie 40-ročného Williama Moldta.

Ten zmizol 8. novembra 1997 a polícii sa nepodarilo rozlúštiť, kde by mohol byť. Naposledy ho videli, ako 7. novembra odchádza z nočného klubu. Okolo pol desiatej večer zavolal svojej priateľke s tým, že bude čoskoro doma. Odvtedy je nezvestný. Zdalo sa, že Moldt sa skrátka vyparil a nezostala po ňom žiadna stopa.

Shutterstock

Náhodné objavenie

Roky ubiehali a vyšetrovatelia a rodina sa už zrejme zmierili s tým, že Moldta nikdy nenájdu. V roku 2019 však niekto prostredníctvom známeho virtuálneho glóbusu Google Earth odhalil, že na fotografii v mestečku Wellington v americkom Miami sa v rybníku nachádza niečo, čo pripomína potopené auto.

Dotyčný kontaktoval políciu, ktorá pod hladinou naozaj objavila osobné auto. A v ňom aj ostatky nezvestného Williama Moldta. Neskôr sa prišlo na to, že automobil bol na Google Earth viditeľný dlhšie ako dekádu (konkrétne od roku 2007), ale nikto si ho nevšimol.

Podľa vyjadrenia polície Moldt zrejme stratil kontrolu nad svojím autom a skončil v rybníku. Hoci, ako dodali, vzhľadom na to, že od udalosti už uplynulo veľa rokov, nie je možné spoľahlivo určiť, čo sa v tú osudnú noc stalo. „Nemôžete určiť, čo sa stalo, keď už ubehlo toľko rokov,“ uviedla hovorkyňa polície Therese Barbera. „Jediné, čo vieme, je, že zmizol a bol nezvestný a že sa teraz našiel.“

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
16
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
12
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Záhradku mu požierajú slimáky. Muž sa ich rozhodol vypudiť netradičným spôsobom


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME