Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

To, že moderné technológie pomáhajú odhaľovať kriminálne prípady, ktoré by bez nich ostali zrejme navždy nevyriešené, nie je žiadna novinka. Niekedy sa ale podarí dlhoročnú záhadu odhaliť viac-menej náhodou. Na podobný prípad upozornil aj portál LADbible, ktorý priniesol správu o tom, že sa vďaka známej aplikácii Google Earth podarilo rozlúštiť 20 rokov staré zmiznutie 40-ročného Williama Moldta.

Ten zmizol 8. novembra 1997 a polícii sa nepodarilo rozlúštiť, kde by mohol byť. Naposledy ho videli, ako 7. novembra odchádza z nočného klubu. Okolo pol desiatej večer zavolal svojej priateľke s tým, že bude čoskoro doma. Odvtedy je nezvestný. Zdalo sa, že Moldt sa skrátka vyparil a nezostala po ňom žiadna stopa.

Shutterstock

Náhodné objavenie

Roky ubiehali a vyšetrovatelia a rodina sa už zrejme zmierili s tým, že Moldta nikdy nenájdu. V roku 2019 však niekto prostredníctvom známeho virtuálneho glóbusu Google Earth odhalil, že na fotografii v mestečku Wellington v americkom Miami sa v rybníku nachádza niečo, čo pripomína potopené auto.

Dotyčný kontaktoval políciu, ktorá pod hladinou naozaj objavila osobné auto. A v ňom aj ostatky nezvestného Williama Moldta. Neskôr sa prišlo na to, že automobil bol na Google Earth viditeľný dlhšie ako dekádu (konkrétne od roku 2007), ale nikto si ho nevšimol.

Podľa vyjadrenia polície Moldt zrejme stratil kontrolu nad svojím autom a skončil v rybníku. Hoci, ako dodali, vzhľadom na to, že od udalosti už uplynulo veľa rokov, nie je možné spoľahlivo určiť, čo sa v tú osudnú noc stalo. „Nemôžete určiť, čo sa stalo, keď už ubehlo toľko rokov,“ uviedla hovorkyňa polície Therese Barbera. „Jediné, čo vieme, je, že zmizol a bol nezvestný a že sa teraz našiel.“


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť