Vďaka čiernemu oblečeniu pôsobíš na ľudí viac sexy a inteligentne. Ukázala to nová štúdia

Čierna farba vládne všetkým.

Zdroj: 20th Century Fox / moviestillsdb.com

Máš slabosť pre čierne oblečenie? Potom ťa iste potešia závery tejto štúdie. Odborníci si vypočuli viac ako tisíc ľudí a pýtali sa ich na ich obľúbené farby oblečenia, resp. na to, s akými vlastnosťami si ich asociujú. Výsledky boli skutočne zaujímavé a bližšie sa na ne pozrieme práve v tomto článku.

Viac sexy a inteligentní

Výsledkom spomínanej štúdie bolo, že tí, ktorí milujú čiernu, sú obyčajne vnímaní ako atraktívni, inteligentní a sebavedomí.

Za celou štúdiou je obchod Buytshirtsonline. Výskumníkov zaujímalo, aký segment jeho zákazníkov je priťahovaný k tej-ktorej farbe. Účastníkom ukázali dve takmer identické fotografie rôznych mužov/žien. Jediným rozdielom bola farba ich oblečenia. Väčšina účastníkov vyhlásila, že atraktívnejší sa jej javia ľudia v čiernom.

Ideálna farba na dobrý prvý dojem

Zo štúdie tiež vyplynulo, že ľudia si čierne oblečenie spájajú aj s vlastnosťami, ako inteligencia, pravdovravnosť, serióznosť a celkovo vyššou atraktivitou. Len málo účastníkov si myslí, že inteligentní ľudia by si obliekli niečo ružové alebo hnedé. Hneď za čiernou sa umiestnili farby modrá, biela a zelená.

Zistilo sa aj to, že pokiaľ chceš na niekoho urobiť naozaj dobrý prvý dojem, úplne ideálne je zvoliť na to čierne oblečenie. Podľa výsledkov je to totiž ideálna farba, ktorá pôsobí elegantne, ale nie príliš výstredne či excentricky.

Aké farby získali najnižšie skóre?

Aké farby sa objavili na druhej strane spektra? Už sme spomenuli ružovú či hnedú. Tú si s inteligenciou a atraktivitou spája len málo ľudí. Ružovú v súvislosti s týmito vlastnosťami označilo len 5 %, hnedú zase 15 %. Príliš nezaujala ani červená (12 %), žltá (8 %) či oranžová (6 %).

Dá sa povedať, že čierna farba bodovala vo všetkých skúmaných oblastiach, či už to bola inteligencia, dôveryhodnosť, elegancia či sexepíl. Celkovo si čiernu s pozitívnymi vlastnosťami spája až 56 % opýtaných, čo je naozaj skvelé číslo.

Vlastne, jediný aspekt, v ktorom čierna netriumfovala, bolo vnímanie štedrosti. Opýtaní totiž ako štedrejších vnímali ľudí s hnedým oblečením. Čierna farba však stále skončila na solídnom druhom mieste.

View this post on Instagram

Dear life, I trust you

A post shared by Alexis Ren (@alexisren) on

Na druhej strane, červená síce nehviezdila v kategórii inteligencie, ale pre mnohých ľudí boduje v zmyselnosti. Áno, červená je považovaná za mimoriadne sexy farbu (čomu sa ani príliš nečudujeme), zároveň ale dosiahla vysoké skóre aj v arogancii.

V tej kategórii má suverénne najvyšší počet percent (až 28 %). Nasledovali oranžová (19 %) a žltá (16 %). Farba, ktorá sa s aroganciou spája najmenej, je biela (6 %).

Tak čo, prispôsobíš si podľa týchto výsledkov svoj šatník?

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Paródia na fotky dokonalých jedál. Vychutnaj si 15 nechutných kulinárskych katastrof (2. časť)


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME