Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Pred tromi týždňami švajčiarski policajti pridali fotografiu, na ktorej sa nachádza služobné auto, dvaja muži v uniformách a všetka výbava, ktorú so sebou bežne nosia. Policajti vyzerajú ako akčné figúrky v balení s príslušenstvom alebo kocky z tetrisu.

Aj keď nešlo o úplne prvý príspevok podobného štýlu (minulý rok takúto fotku pridali novozélendskí policajti), fotografia poriadne zarezonovala na sociálnych sieťach. Čoskoro sa pridávali ďalšie útvary a príslušníci iných zložiek, čo nakoniec viedlo ku vzniku výzvy, ktorá dostala názov Tetris Challenge. Asi každému je jasné, prečo.

Wenn Sie schon immer einmal wissen wollten, was sich alles in einem Patrouillenwagen der Verkehrspolizei befindet – voilà. Wir wünschen Ihnen einen #SchönenSonntag#KantonspolizeiZürich

Gepostet von Kantonspolizei Zürich – Kapo ZH am Sonntag, 1. September 2019

Virálna Tetris challenge sa rýchlo rozšírila hlavne medzi policajtmi, hasičmi, záchranármi a vojakmi z celého sveta.

"Tetris Challange"…Wir haben die Herausforderung von der Kapo ZH angenommen und hier sind die Bilder dazu. Zu sehen ist unser Strassenrettungs Fahrzeug (normal mit 7 AdF Besatzung).#KantonspolizeiZürich

Gepostet von Feuerwehr Thusis am Mittwoch, 4. September 2019

View this post on Instagram

#TetrisChallenge Zu unserm "5000" Gefällt mir Jubiläum auf Facebook wollen wir unserer Community und unseren Feuerwehrfreunden mit einem ganz besonderen Foto Danke sagen – mit dem #TetrisChallenge Foto. Gleichzeitig wollen wir aber auch damit zeigen, wieviel Technik und wieviele Einzelteile unser Tanklöschfahrzeug, welches primär für Brandeinsätze gerüstet ist, beinhaltet. Die heutigen Likes zu diesem Foto widmen wir unserem Team der Öffentlichkeitsarbeit, für Ihre tolle und anhaltenden Arbeit. ???? #ffhimberg #feuerwehr #firedepartment #brandweer #einsatz #blaulicht #rescue #thinredline #himberg #freiwilligefeuerwehr #hlf #fire #engine #österreich #austria #niederösterreich #loweraustria #roteskreuz #redcross #rosenbauer #rosenbauergroup

A post shared by Freiwillige Feuerwehr Himberg (@feuerwehrhimberg) on

View this post on Instagram

#tetrischallenge

A post shared by Well Hsu (@penghu_well) on

View this post on Instagram

#tetrischallenge #airport #firefighters

A post shared by 央邁勇 (@brain_hsu0528) on

Neskôr sa ku hravej výzve pridali aj civilisti, ktorí ukázali, čo potrebujú k výkonu svojho povolania alebo počas voľného času.

View this post on Instagram

Aquí está nuestro #tetrischallenge

A post shared by Espejo Público (@espejopublico) on

Tetris challenge pripomína techniku zvanú knolling. Termín sa používa od konca 80. rokov a popisuje spôsob upratovania a triedenia vecí, keď sa všetky predmety prehľadne rozložia na plochu a následne sú odstránené tie, ktoré človek požíva veľmi zriedkavo alebo vôbec.

Pre niekoho to môže vyzerať ako ďalšia jednoduchá zábavka, tetrisová výzva ale reálne pomáha. Novozélandskí policajti si pochvaľujú, že vďaka výzve sa im zvýšil počet sledovateľov na sociálnych sieťach, čo im môže uľahčiť prácu –  dôležité informácie sa budú lepšie šíriť a viac ľudí uvidí príspevky o hľadaných osobách.

Zdroj: theguardian.comlaughingsquid.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť