Vďaka nevydareným portrétom zvieratiek sa umelcovi podarilo vyzbierať 8-tisíc na charitu

Čo začalo ako zábava, sa rýchlo zmenilo na charitatívny projekt.

Zdroj: Pet Portraits By Hercule / facebook.com

Hoci je umenie do veľkej miery subjektívna záležitosť, väčšina z nás zrejme vie rozoznať kvalitný obraz od toho nekvalitného. Je tiež dobre známym faktom, že obrazy majstrov ako Vincent van Gogh či Salvador Dalí sa predávajú za milióny dolárov. Na druhej strane aj umenie, ktoré je na prvý pohľad menej kvalitné, dokáže zaujať.

Jeho kresby si získali mnoho fanúšikov

Podobne je to aj v prípade umelca Phila zo Západného Sussexu v Anglicku, o ktorom informoval portál Unilad. Ten vystupuje pod prezývkou Hercule Van Wolfwinkle a na svojej facebookovej stránke Pet Portraits By Hercule zverejňuje vtipné portréty domácich miláčikov svojich fanúšikov.

Tie síce nie sú majstrovskými dielami, ale jeho sledovateľov dokážu mimoriadne dobre pobaviť. Phil navyše k svojim dielam pripája aj vtipné falošné recenzie, ktoré jeho diela chvália. Okrem toho si Phil za každý obrázok účtuje sumu 299 libier (cca 330 eur).

New commission finished!!This is Ernie and he belongs to the lovely Sharon. Sharon tells me the Ernie is an…

Posted by Pet Portraits By Hercule on Sunday, October 18, 2020

Ide, pravdaže, o vtip a Phil svoje diela zverejňuje zadarmo. Aj jeho samého tak poriadne šokovalo, keď sa mu ozvalo viacero záujemcov s tým, že by si jeho obrazy radi za danú sumu kúpili. To Phila inšpirovalo k tomu, aby založil charitatívnu stránku Just Giving, na ktorej môžu ľudia prispievať svojimi peňažnými darmi.

„Myslím, že ľuďom tie obrázky proste prídu zábavné, obzvlášť v tejto dobe, keď nie je príliš veľa dôvodov na smiech,“ uviedol Phil pre BBC News. Zároveň dodal, že nemá v pláne si od fanúšikov brať peniaze pre seba. „Nikdy by som si ich peniaze nevzal. Tie obrázky sú mizerné. Takže som namiesto toho založil stránku Just Giving, kde ľudia môžu peniaze darovať.“

New commission finished!!This cool cat (dog) is Boris and he belongs to Josh Phillips. Review in from the…

Posted by Pet Portraits By Hercule on Friday, October 2, 2020

Vyzbieral peniaze na dobrú vec

Za päť týždňov sa tam nazbieralo úctyhodných 8-tisíc libier (cca 8,8-tisíc eur), ktoré Phil následne venoval organizácii Turning Tides, ktorá sa zaoberá pomocou ľuďom bez domova. „Bezdomovectvo je veľmi dôležitá téma,“ objasnil Phil. „Je základným právom ľudí mať strechu nad hlavou a jedlo v žalúdku.“

Poznamenal tiež, že organizácie ako Turning Tides sú pre bezdomovcov často posledným záchranným kolesom a môžu im bez preháňania zachrániť životy. Medzitým si jeho facebooková stránka našla ďalších fanúšikov, ktorí si vo veľkom kupujú jeho kresby. „Nemôžem uveriť tomu, ako sa to chytilo,“ povedal Phil s tým, že sa bude snažiť vyzbierať čo najviac peňazí pre Turning Tides. Jeho ďalším cieľom je vyzbierať 10-tisíc libier (11-tisíc eur).

New commission finished!!This handsome little staffy is Tyson and he belongs to Leon Radke Baker Biersack.The photo…

Posted by Pet Portraits By Hercule on Sunday, October 11, 2020

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 zdanlivo neškodných viet, ktoré v skutočnosti robia viac škody než úžitku


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME