Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Vďaka Stranger Things sa pieseň Master of Puppets od Metallicy stala obrovským hitom

Po Kate Bush a jej Running Up That Hill predstavil seriál mladej generácii ďalšiu hudobnú klasiku.


Videl si už posledné dve epizódy štvrtej série Stranger Things? Dorazili na Netflix 1. júla a ak by ťa zaujímal náš názor, môžeme ťa odkázať na našu krátku recenziu.

Písali sme tiež, že vďaka seriálu sa dostalo veľkej pozornosti aj piesni Running Up That Hill od Kate Bush, ktorá je obľúbenou pesničkou Max (Sadie Sink) a má v príbehu kľúčovú úlohu. Netrvalo dlho a pieseň sa okamžite stala hitom hitparád.

Ako píše portál LADbible, niečo podobné sa teraz stalo piesni Master of Puppets od kapely Metallica. Práve túto pieseň totiž v poslednom diele zahral Eddie Munson (Joseph Quinn), aby tým odlákal démonických netopierov. Master of Puppets pochádza z rovnomenného tretieho albumu Metallicy, ktorý vyšiel v roku 1986.

Mnohí dnešní mladí sa však s piesňou (a Metallicou ako takou) zoznámili až vďaka Stranger Things. Práve seriál spôsobil zvýšený záujem o tento heavy metalový song a momentálne sa nachádza na 17. mieste v rebríčku Spotify najpočúvanejších piesní. Prvé miesto patrí už spomínanej Kate Bush, ktorá vďaka opätovnému záujmu o pieseň zarobila viac ako 2 milióny dolárov (viac ako 1,9 milióna eur).

stranger things 4 seria recenzia hodnotenie csfd

Mohlo by ťa zaujímať:

Finále 4. série Stranger Things je za nami. Dostali sme ale naozaj strhujúci zážitok?

Bratom Dufferovcom, ktorí za seriálom stoja, poďakovala za to, že jej tvorbu týmto spôsobom predstavili mladej generácii. Profitovať zo svojho songu bude iste aj Metallica. Napokon, vo Veľkej Británii sa Master of Puppets dostal späť do rebríčkov po 37 rokoch od vydania.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť