Vďaka tejto hre si so svojimi kamarátmi môžeš zmerať sily v robení memes!

Spoločenská hra o tvorení memes dosiahla rekordnú popularitu!

Pred pár dňami sa naskytol návštevníkom online obchodu Amazon nečakaný pohľad – na prvej priečke v kategórii hry a hračky sa objavila spoločenská hra s názvom What Do You Meme? Táto hra by sa dala v krátkosti opísať ako súťaž vo vymýšľaní najlepších meme obrázkov. Na prvé počutie to znie ako splnený sen…

What Do You Meme? vymyslel tím internetových humoristov, vystupujúci pod menom Fuckjerry. Hra vznikala ako kickstarterový projekt v lete 2016. Za prvé štyri hodiny sa podarilo vyzbierať stanovený cieľ 10 000 dolárov a po piatich dňoch získal projekt vyše 229 000 dolárov od 5000 prispievateľov! Krátko na to autori zverejnili video, kde podrobne objasňujú, o čo v hre ide:

Pravidlá sú takmer identické s celosvetovo známymi Cards Against Humanity. Každé kolo sa vyberie jedna karta s obrázkom a jeden z hráčov je zvolený za rozhodcu. Následne hráči musia zo svojich kariet s textom vybrať tú, ktorá najlepšie pasuje k obrázku a v kombinácii s ním pôsobí najvtipnejšie. Rozhodca následne zvolí na základe vlastnej voľby víťaza kola.

https://www.jerrys.world

Hry sa môžu zúčastniť traja až dvadsiati hráči. Jedna partička What Do You Meme? trvá, až pokiaľ účastníci nevyhladnú. Potom treba objednať pizzu. Tak znejú inštrukcie od tvorcov. Za 30 dolárov sa dá objednať základné balenie, ktoré obsahuje 360 kariet s textom a 75 kariet s obrázkami. Navyše existujú aj dve dodatočné rozšírenia s novými kartičkami: Stoner Pack a Basic Bitch Pack.

https://www.amazon.com

Hoci What Do You Meme? získalo v poslednej dobe obrovskú popularitu, hru mnohí odsudzujú. Karty čelia najčastejšie kritike kvôli svojej žalostnej neoriginalite. Pravidlá skutočne vyzerajú ako veľmi lenivá napodobenina Cards Against Humanity. Výčitky neoriginality a kopírovania cudzích diel sú niečo, čo značku Fuckjerry sprevádza už od počiatku. Druhý častý bod kritiky spočíva v tom, že hra zvykne byť považovaná za nevtipnú. Karty sú textom vraj len sprosté a vulgárne vtipy, pričom vždy víťazí ten najdrsnejší. O tom, či sú tieto slová skutočne oprávnené sa najlepšie presvedčí asi len každý na vlastnej koži.

Zdroj: knowyourmeme.com
Titulná fotka: What Do You Meme?

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
24
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najhlúpejšie úmrtia za rok 2017: Svet už pozná víťazov Darwinovej ceny

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME