Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 25.3.2023
sk
Marián
cz
Marián
, Marian, Marius

Aj keď už platíš účty a dávno nebývaš u rodičov, tak to neznamená, že už nie si dieťa. Hovorí sa, že si dieťaťom dovtedy, dokým sám nemáš deti. Síce sme niekedy už veľkí dospeláci, no stále v nás drieme to dieťa, vďaka ktorému nie sme len nudné chodiace figúrky.

Občas sme naozaj radi, keď sa aspoň v myšlienkach vrátime do nášho detstva, prípadne urobíme nejakú činnosť, vďaka ktorej sa v nás prebúdza to večné dieťa. Aj týmito činnosťami a vecami si ho neustále pripomíname.

Hravé oblečenie

Také to, ktoré bude mať na sebe obrázok Mickey Mousa, prípadne tvojho obľúbeného komiksového hrdinu. Ideálne oblečenie, ktoré niekto môže považovať za infantilné, sú tie mäkučké overaly, ktoré mávajú podobu jednorožcov a iných fantastických bytostí. Vyzeráme v nich ako nadrozmerné deti v dupačkách, ale je to super a na ničom inom nezáleží.

https://www.instagram.com/p/BxgoKF6CWGd/

Hranie hier

Či to je hranie sa na počítači alebo hranie stolových hier. V čase tejto digitálnej doby je občas fajn úplne vypnúť a zahrať si nejakú kartovú hru, prípadne obyčajné človeče, ktoré nás okamžite prenesie do detstva. Zrazu sa hádame o pravidlách, jeden je nahnevaný, lebo druhý podvádzal, a akoby sme všetci nemali 25 rokov, ale o 15 menej.

Youtube Table Flip GIF by Hyper RPG - Find & Share on GIPHY

Jedlá, ktoré sme jedli ako deti

Krupicová kaša, parené buchty, vyprážaný syr alebo najväčšia pochúťka: rezance s grankom. Ako deti sme mali v jedle veľmi radi minimalizmus. Stačila nám ochutená voda bujónom a zopár cestovín v tvare písmeniek. Nebodaj máš na obed písmenkovú polievku, jasné, že si v nej vyskladáš svoje meno.

https://www.instagram.com/p/BpSRl38gufV/

Hudba, na ktorej sme si kedysi fičali

Každý si z času na čas rád pustí hitovky, ktoré fičali v dekahitoch. Ak ich niekedy niekde nebodaj zahrajú, tak si schopný odviazať sa a začať tancovať, aj napriek tomu, že sa všetci na teba pozerajú. Občas si začneš spievať známu melódiu s vlastnými, vymyslenými slovami a všetci naokolo sa ti smejú, no aj to svedčí o tom, že neberieš všetko tak vážne a to dieťa v tebe stále drieme.

Friends Tv Dancing GIF - Find & Share on GIPHY

Prezliekanie do kostýmov

Mnohí z nás sa tešia z kadejakých párty, kde je vítaný kostým. Sme radi, že môžeme prebudiť našu kreativitu a vyjsť zo svojho obleku bežného dospeláka. Vyžívajú sa v tom hlavne dievčatá, no mnohokrát nepohrdnú ani chalani. Občas sa doslova predbiehame v tom, kto vymyslí originálnejší kostým. 

Adam Muise, Unsplash

Infantilné, zbytočné veci

Všetci to veľmi dobre poznáme, bez rozdielu pohlaví. Chalani si radi nakupujú Star Wars postavičky, otvárače v tvare ich obľúbených športových klubov a podobne. Dievčatá zas bez ostychu podliehajú každej trblietavej, huňatej rozkošnej veci, ktorá ani nemusí mať úžitok. Nemôžeme byť predsa len tí nudní dospeláci.

Liam Tucker, Unsplash

Nemyslíš na to, čo si myslia ostatní

Smeješ sa na celú ulicu, aj keď ľudia na teba pozerajú. Začneš si na zastávke tancovať do hudby, a je ti to úplne jedno. Práve tá bezstarostnosť je niečím, čo nám občas v životoch chýba a vracia nás to do našich detských čias.

Happy GIF - Find & Share on GIPHY


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje