Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Vec v seriáli Wednesday „hrá“ skutočná ruka. Takýto je proces natáčania

Obľúbená postava nemôže chýbať v seriáli zo sveta Addamsovcov.


Rodinka Addamsovcov má za sebou veľmi dlhú históriu. Pôvodne komiksová família vytvorená v roku 1938 sa dočkala niekoľkých seriálových, filmových aj animovaných spracovaní. Najnovším prírastkom je netflixovský seriál Wednesday, ktorý sleduje kroky Wednesday Addams po príchode na novú školu.

Návrat obľúbených postáv

Len ťažko vybrať, kto zo strašidelnej rodiny Addamsovcov je tá najzvláštnejšia postava. Horúcim kandidátom je určite Vec, ktorého poznáme vo forme živej odseknutej ruky s vlastným vedomím. Zaujímavé je, že v komikse Vec vystupoval ako celá postava, vždy sme z nej však videli len siluetu.

Hoci nikdy nebolo vysvetlené, čo zač Vec je, prečo z neho zrazu zostala ruka a ako táto ruka dokáže sama osebe fungovať, fanúšikov to nijako veľmi netrápi a prítomnosť tejto kreatúry si vždy patrične užijú. Vec nechýba ani vo Wednesday a natáčanie scén s ním vyzerá takto:

Give a big hand to Victor Dorobantu, the incredible actor who plays Thing on Wednesday!

Posted by Netflix Memes on Sunday, November 27, 2022

Práca profíka

Ak si pri pozeraní seriálu nevidel nijakého holohlavého chlapíka v modrom kostýme, tak je všetko presne tak, ako má byť. Tento človek s veľmi dôležitou rukou je Victor Dorobantu a Vec je jeho prvá oficiálna herecká úloha.

Dorobantu pochádza z Rumunska, a jeho životopis hovorí, že má skúsenosti ako kúzelník, „performer príšer“ a „ručný herec“. Sú to vskutku nezvyčajné profesie, ktorých náplň nemusí byť každému tak úplne jasná. Druhý a tretí menovaný džob je však dôkazom toho, že ide o toho najpovolanejšieho človeka na stvárnenie Veci.

Doronbatu musí stráviť niekedy celé hodiny schovaný pod stolom, skrčený v kúte či poskladaný v inej nepohodlnej polohe. Na zápästí má umelý kus kosti, aby Vec pôsobil naozaj ako odtrhnutá ruka. Dorozumieva sa za pomoci gest, ktoré tvoria akýsi jazyk, vymyslený priamo na pľaci.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť