Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Vec v seriáli Wednesday „hrá“ skutočná ruka. Takýto je proces natáčania

Obľúbená postava nemôže chýbať v seriáli zo sveta Addamsovcov.


Rodinka Addamsovcov má za sebou veľmi dlhú históriu. Pôvodne komiksová família vytvorená v roku 1938 sa dočkala niekoľkých seriálových, filmových aj animovaných spracovaní. Najnovším prírastkom je netflixovský seriál Wednesday, ktorý sleduje kroky Wednesday Addams po príchode na novú školu.

Návrat obľúbených postáv

Len ťažko vybrať, kto zo strašidelnej rodiny Addamsovcov je tá najzvláštnejšia postava. Horúcim kandidátom je určite Vec, ktorého poznáme vo forme živej odseknutej ruky s vlastným vedomím. Zaujímavé je, že v komikse Vec vystupoval ako celá postava, vždy sme z nej však videli len siluetu.

Hoci nikdy nebolo vysvetlené, čo zač Vec je, prečo z neho zrazu zostala ruka a ako táto ruka dokáže sama osebe fungovať, fanúšikov to nijako veľmi netrápi a prítomnosť tejto kreatúry si vždy patrične užijú. Vec nechýba ani vo Wednesday a natáčanie scén s ním vyzerá takto:

Give a big hand to Victor Dorobantu, the incredible actor who plays Thing on Wednesday!

Posted by Netflix Memes on Sunday, November 27, 2022

Práca profíka

Ak si pri pozeraní seriálu nevidel nijakého holohlavého chlapíka v modrom kostýme, tak je všetko presne tak, ako má byť. Tento človek s veľmi dôležitou rukou je Victor Dorobantu a Vec je jeho prvá oficiálna herecká úloha.

Dorobantu pochádza z Rumunska, a jeho životopis hovorí, že má skúsenosti ako kúzelník, „performer príšer“ a „ručný herec“. Sú to vskutku nezvyčajné profesie, ktorých náplň nemusí byť každému tak úplne jasná. Druhý a tretí menovaný džob je však dôkazom toho, že ide o toho najpovolanejšieho človeka na stvárnenie Veci.

Doronbatu musí stráviť niekedy celé hodiny schovaný pod stolom, skrčený v kúte či poskladaný v inej nepohodlnej polohe. Na zápästí má umelý kus kosti, aby Vec pôsobil naozaj ako odtrhnutá ruka. Dorozumieva sa za pomoci gest, ktoré tvoria akýsi jazyk, vymyslený priamo na pľaci.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.