8 vecí, ktoré by si mal užívať počas školských čias každý študent

Zober si k srdcu radu od starších, ktorí sa na svojich chybách už stihli poučiť.

Vždy, keď nám starší ľudia niečo hovoria, tak len mávneme rukou. Postupom času si však uvedomíme, že predsa len mali pravdu a mali sme ich radšej počúvať. Aby si nemusel zopakovať naše chyby, tak ti dáme zopár dobre mienených rád. Uvidíš, že ak ich nepočúvneš, tak si zas povieš „mali naozaj pravdu.“ 

Keďže už máme po škole, môžeme ti úprimne odporučiť niekoľko vecí, na ktoré by si nemal počas svojich školských čias zabudnúť. Je jedno, či chodíš na základnú, strednú alebo vysokú školu.

To, že má niekto záujem niečo ťa naučiť

Mnoho predmetov ťa možno nebaví a sú nezáživné. Určite sa však nájde aj niečo, čo ťa baví a venuješ sa tomu rád. V tom prípade by si sa nemal báť pozhovárať s učiteľom/profesorom o tom, ako by si mohol rozvíjať svoju záľubu v tento predmet aj mimo hodín.

Určite ti bude ochotne radiť, čo všetko by si mohol robiť, prípadne ti sám s radosťou venuje nejaký extra čas. Ver tomu, že sa ti to bude v budúcnosti hodiť.

Nezahadzuj svoje príležitosti. Neflákaj školu iba preto, lebo môžeš. Hecni sa a namiesto flákania sprav niektoré veci lepšie. Lebo je možné, že budeš potom ľutovať, že si sa tomu až tak nevenoval, aj napriek tomu, koľko času si na to mal. Neskôr nebudeš mat také možnosti ani čas. Jediné, čo ti ostane, bude chcenie.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/tvland-teacher-tv-land-teachers-l0NwODJZNg6gqiYmI)

Voľný čas, ktorý máš

Počas školských čias máme najviac voľného času. Ver tomu, že si aj menej vyčerpaný ako človek, ktorý chodí denne do práce. Preto využívaj svoj voľný čas efektívne. Pracuj na svojich záľubách, choď na brigádu, rob to, čo ťa baví. To neznamená len pozeranie seriálov a flákanie sa vonku s kamarátmi. Ten voľný čas, ktorý máš teraz, ti raz bude veľmi chýbať, tak prečo ho nevyužiť?

Výlety, lyžiarske a iné mimoškolské aktivity

Viacerí spolužiaci možno nejdú na výlety, lebo nie sú až taký dobrý kolektív, nejdú na lyžiarsky, lebo nemajú radi zimu. Tieto aktivity sú však také, ktoré si budeš ešte niekoľko rokov po štúdiu pamätať.

Rovnako by si mal využiť aj rôzne stáže v zahraničí a iné spôsoby, vďaka ktorým môžeš vycestovať. Ak to neurobíš teraz, tak potom, keď už tieto možnosti mať nebudeš, si budeš plieskať rukou o čelo.

@sospomost (https://www.instagram.com/p/BtlJQ7NH21l/)

Môžeš byť chorý

Síce to nie je nejaká super zábavná aktivita, ale naozaj si budeš ako dospelák vážiť aj takéto spomienky z minulosti. Ako pracujúci človek si nebudeš môcť dovoliť byť chorý. Buď kvôli tomu, že PN-ka sa zamestnancom neoplatí, preto to radšej väčšina v robote prežije aj so soplíkom.

Prípadne máš možnosť práce z domu, čo tiež nie je bohvieaká výhra, ak máš momentálne 39° teplotu a ty musíš pracovať. Preto, ak ťa najbližšie skolí choroba a tebe stačí papier od lekára, tak nevymýšľaj a poriadne to vylež. Môžeš pozerať tedtalky, zaujímavé dokumenty. Je mnoho spôsobov ako (ne)zabíjať čas.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/southparkgifs-3oJoaVaaIuthDhqi2s)

Prázdniny a každé jedno voľno, ktoré máš

Síce možno nemáš toľko peňazí ako pracujúci ľudia, no máš voľno. Máš vlaky zadarmo a mnoho ďalších zliav. Stačí ti zohnať si nejakú brigádu, našetriť pár drobných a objavovať nové a nepoznané.

Nik nehovorí, že musíš vybehnúť hneď do Španielska. Aj na Slovensku a v okolitých krajinách je čo vidieť. Keď budeš pracujúci človek, musíš poriadne prepočítavať, či ideš na ten festival a na tú dovolenku, lebo tých dní dovolenky nie je na dva mesiace.

Všetky možné študentské zľavy

Ako sme už spomínali. Vlaky zadarmo. Síce to nie je pre náš štát veľká výhra, no keď už ich máš, tak ich využi. My sme si na výške hovorili, že to využijeme a pozrieme sa do Košíc, v ktorých sme nikdy neboli. Prd makový, radšej sme si váľali šunky na priváte.

Teraz, keď chceme ísť do Košíc s tými cenami prepravcov, si radšej kúpime letenku do Barcelony. Preto si poriadne odsleduj, kde všade máš zľavy a využívaj ich naplno.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/3oFzmqENRBkRTRfLcA)

Nemusíš nič riešiť

Hlavne na základnej a strednej škole nemusíš väčšinou nič riešiť. Jediné tvoje povinnosti sú domáce úlohy a sem-tam nejaké domáce práce. Nemusíš riešiť, koľko máš ešte dovolenky, či musíš podať daňové priznanie a milióny iných dospeláckych vecí. Uži si preto túto bezstarostnosť, lebo čoskoro ťa to doženie.

Kamaráti

V neposlednom rade by si si mal užívať svojich spolužiakov a kamarátov. Po strednej a výške sa rozpŕchnete a na mnohých naozaj dobrých priateľov si už ani nespomenieš. Uvidíš ich tak možno párkrát za rok, takže si ten čas s nimi teraz poriadne uži.

Odložte preto mobily a bláznite sa najviac, ako sa len dá. V dospeláckom živote už nebude toľko srandy. Minimálne sa budú na vás pozerať dosť divne, keď si budete chcieť ísť postaviť bunker.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/am85-cine-mexicano-peliculas-mexicanas-3oeSB1WyoWo0utNw88)

Titulná fotka: Anastasiya Gepp, Pexels

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Jednoduché, sarkastické a šialene vtipné: Také sú tieto komiksy, ktoré musíš vidieť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME