Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Pochopenie a podpora. To je to, čo ženy počas týchto ťažkých chvíľ potrebujú. Alebo ešte štyri rôzne druhy sladkostí a nesmieš zabudnúť aj na niečo slané, sladké predsa rýchlo omrzí.

Sú ženy, pri ktorých ani netušíš, že majú svoje dni, a potom sú tu ženy, ktoré by sa najradšej doma zvierali v bolestiach a od nervov vyzabíjali celý svet. Často si samé uvedomujeme, ako nami lomcujú hormóny, keď si chceme zapnúť zips na bunde a okamžite nás to rozčúli, ak to náhodou nejde.

Avšak, keď si hormóny povedia, že sa idú s nami hrať, my sa ich môžeme snažiť ovládnuť akokoľvek, jednoduchšia cesta je, poddať sa.

Či už si chceš udržať kamarátstvo, vzťah alebo dobré vzťahy s kolegyňou, máme pre teba niekoľko odporúčaní, čo by si rozhodne nemal hovoriť žene, ktorá si práve prechádza svojím každomesačným utrpením.

Aspoň môžeš byť rada, že nie si tehotná

Sú medzi nami ženy, ktoré sa možno aj snažia otehotnieť a ty to netušíš. V prípade, že si si tým nie istý, to radšej nehovor, pretože aj takéto slová vedia ublížiť. V druhom prípade sú tu ženy, ktoré pred tým, ako toto utrpenie prišlo, prechádzali päťdňovým stresom, ktorý možno ani nebol opodstatnený, ale nikdy nevieš. Je preto v každom prípade lepšie takéto niečo nevyslovovať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/time-month-EwZBT9KRhLpaU)

Menštruuješ? Okej, tak sa mi ozvi, keď ťa to prejde

Hej, a ty už sa nemusíš ozývať nikdy, lebo to, že si chuj ťa už neprejde nikdy. Namiesto toho, aby si bol pri nej, keď sa necíti najlepšie, ty ju necháš trápiť sa samú, akoby sa z nej stal na týždeň Hulk.

Nehraj to, že je ti zle

Žena takúto vec inej žene nikdy nepovie. Takže chlapi a chlapci. My by sme vás veľmi rady niekedy videli, ako prežívate tie bolesti. Keď obyčajný soplík vás skolí natoľko, že už si kupujete miesto na cintoríne. Pretvarovanie sa počas menštruácie je určite menej častý jav ako hranie orgazmu po vašich výkonoch v posteli.

A to ťa naozaj tak veľmi bolí?

Nie, iba si cvičím výraz na tragikomédiu, v ktorej vystupujem o týždeň. Občas máme pocit, že by sme si radšej vytrhli maternicu, ale inak je to zvládateľné. Po tom, ako by si si vyskúšal tie bolesti, ihneď by si chápal, prečo sme počas našich dní také hysterické.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/period-pms-sharkweek-yFfiy6HTKflGU)

Počkaj, mám tu nejaké noviny, práve som vymenil deku na gauči

Máš pocit, že som pes a sa ti tu niekde náhodou vycikám, alebo čo? Muži majú niekedy naozaj zvláštnu predstavu o menštruovaní.

Čo ti je, zas máš krámy?

Je jedno, či ich máš alebo nemáš. Ak si náhodou bez nálady alebo si trochu nervóznejšia ako obvykle, tak máš na to jednoducho právo. Si žena a ženy sú emocionálne bytosti. Touto otázkou svoju menštruujúcu kamošku len viac rozzúriš, ako by jej to malo pomôcť.

Nezjedla si toho už nejak veľa? Mohla by si sa trochu krotiť

Povedať niečo takéto, je ako vojsť tankom na mínové pole s očakávaním, že prežiješ a tank nebude mať na sebe žiaden škrabanec. Žena počas svojich dní dokáže zjesť aj také veci, ktoré jej rok neprídu na um. Inokedy čokoládu absolútne k životu nepotrebuje, a teraz by ich dokázala zjesť aj päť. V žiadnom prípade nie je dosť najedená. Veď je skoro “za dvoch“.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/ubykotexbrand-happy-angry-3oz8y0fttuh21eUQOk)

Ja som ti to hovoril/a

Je fajn mať kamarátov, ktorí ti vedia nastaviť zrkadlo. Ale ak máš práve svoje dni a oni sa rozhodnú súdiť tvoje rozhodnutia, tak nastane peklo. V iných prípadoch by si ich názory pokojne akceptovala, ale teraz nie je úplne vhodné obdobie, riešiť tvoje zlé počiny, ktorých si si aj tak vedomá. Tvoja nálada je ako na hojdačke a rozplače ťa aj reklama, tak by si toho mali byť tvoji kamoši vedomí.

Dobre, takže mi spravíš fajku?

Či už to myslíš vážne alebo zo srandy… nie. Vôbec to nie je vtipné. Ani trochu.

Poďme na výlet do prírody, ako si vždy chcela

Nooo, ona aj možno chcela, ale určite nie počas jej periódy. Má problém pri každom postavení sa zo stoličky, aby zvládla tie vodopády krvi, nevie si predstaviť prechádzku v prírode. Toto sú jednoducho dni, kedy by nežné pohlavie najradšej len ležalo zababušené v posteli, pozeralo romantické filmy, pilo čaj a jedlo všetko, čo mu príde pod ruku.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/period-122vkOhh3Djane)

Titulná fotka: Verne HoUnsplash


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť