Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav
Zdroj: ©Shutterstock

Veci, ktoré by sme mali prestať (alebo začať) robiť, ak túžime, aby sa nám tu žilo lepšie

Žiaľ, nie všetkých naučili chodiť po pravej strane chodníka.

My, ľudia, sme rôzni, tomu jednoducho nezabránime. Existuje aspoň základná slušnosť a nepísané pravidlá, ktoré by sa mali dodržiavať. Často však nastávajú momenty, keď sú ľudia „rebeli“ (úprimnejšie povedané – netolerantné bytosti). A potom my ostatní vrieme vo vnútri ako sopky.

Ak aj ty patríš k tej skupine, ktorá sa necháva vytáčať týmito bytosťami, určite poznáš mnoho z týchto situácií. V prípade, že patríš k tej druhej skupine, dôkladne si článok prečítaj, vytlač si ho, zaves na nástenku, chladničku, záchodové dvere, daj vytetovať na predlaktie… ale hlavne sa z neho, prosím, pouč a snaž sa dodržiavať aspoň 80 % vecí. Svet bude hneď oveľa krajší.

Pravá strana je tu s váma

Aj keď som zo základnej už pekných pár rokov preč, ešte stále mám v čerstvej pamäti, ako nám hovorili, že vždy máme chodiť po pravej strane chodníka. Lebo keď ideš z jedného smeru po pravej strane a dokonca aj z opačného smeru, je tam to kúzlo, že nikto nemusí nikoho obiehať.

Milujem, doslova milujem, keď idem po chodníku a niekto ide z opačného smeru oproti mne. Haló?! Čo je na tom také nepochopiteľné, potrebujete na tom chodníku mať nakreslené šípky, aby ste tomu porozumeli? Akceptujem prípady, keď niekoho obchádzaš, ale to ti nie je divné, že sa ti všetci nejak pletú do cesty?

Shutterstock

Funguje to aj na priechode

Tam ma to vytáča snáď ešte viac. Lebo keď už konečne svieti zelená, tak zásadne maximálne 3 sekundy. A potom už znova doznieva. Samozrejme, bolo by jednoduchšie, keby ľudia chodili vždy po pravej strane priechodu a nie hala-bala, lebo „šak aj tak chcem potom odbočiť doľava“.

Wow, tie tri kroky navyše by ťa fakt zabili. Ty radšej necháš všetkých ľudí, aby sa ti krásne vyhýbali, lebo ty si netolerantný idiot.

Mohlo by ťa zaujímať:

Naši čitatelia si mohli vyskúšať mesačné PREMIUM členstvo ZADARMO. Získali tak prístup k exkluzívnym článkom

A raz sa naučíme chodiť aj na eskalátore

Je pohodlné, nechať sa pohyblivými schodmi vyvážať ako na ceste do neba, no sú aj ľudia, ktorí na nich chodia, akoby sa tie schody ani nehýbali. Vtedy je pre tých ľudí pohodlnejšie prejsť po ľavej strane eskalátora. Ešteže je to jednosmerka, že?

Ak však ty stojíš v strede schodov ako kráľovná celého nákupného centra, ľudia, ktorí by radi čo najrýchlejšie presvišťali okolo teba, to jednoducho urobiť nemôžu.

Shutterstock

Keď už sme pri chodníkoch…

Toto majú vo zvyku hlavne ľudia v dôchodkovom veku, ale viackrát sa mi to stalo aj s partiou mladých ľudí. Tí aspoň počujú, keď na nich kričíš: „S dovolením, môžem prejsť? Niekde tu by mal byť chodník…“ Asi už tušíš, o čom bude reč. Áno, o postávaní na chodníkoch.

Mne je jedno, že ste sa dlho nevideli… aj keď ste práve vystúpili z električky, v ktorej ste išli spoločne z práce. Ale prosím vás, nerozprávajte si príbehy, horúčky sobotňajšej noci, uprostred chodníka.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.