Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Človek je tvor omylný, z čoho logicky vyplýva, že robí chyby. Občas je život sám o sebe akosi sarkastický, preto sa v ňom objavujú rôzne situácie, ktoré nám dávajú zabrať.

Raz za čas si sami pripomenieme, že nie sme dokonalé tvory, a občas urobíme niečo, čo následne oľutujeme. Niekedy si to dokonca zopakujeme, aj napriek tomu, že sme túto chybu urobili v minulosti. Pravdepodobne nebudeš ani ty výnimkou a urobil si niektorú z týchto vecí, ktoré si následne ľutoval. 

Kúpil si si oblečenie, do ktorého raz schudneš

Hovoríš si v hlave: kúpim si to ako motiváciu, konečne budem jesť zdravo a cvičiť. Ešte si dám dnes poslednú pizzu a od pondelka naozaj začínam. Potom ten kus oblečenia nájdeš niekde v skrini a vo väčšine prípadov nefunguje ako motivácia. Oblečenie sa kupuje, až keď schudneš, nie keď to ešte len (ne)plánuješ.

Neodhadol si počasie a zle si sa obliekol

Buď si si nahodil tenisky, akurát keď boli vonku zľadovatené chodníky, alebo naopak, dal si si teplú zimnú bundu akurát, keď sa vonku prebúdzala jar. Horšie to však je, keď neodhadneš počasie pri balení sa na dovolenku alebo festival.

Môže to dopadnúť iba dvoma spôsobmi: buď ti je teplo, alebo zima. Ty si to počasie pozeráš, ale darmo, vtedy ti pripadá, že 23°C je veľká zima a nepotrebuješ krátke nohavice.

Matthew Henry, Unsplash

Mal si niečo s osobou, ktorá nebola pre teba úplne vhodná

Možno to bol sex na jednu noc, ktorý si následne oľutoval, alebo dokonca niečo, čo sa podobalo vzťahu. Viacerí z nás sa nechali uniesť situáciou, ani nevedeli ako a zrazu sa ocitli v niečom, čo nebolo úplne to, po čom túžili. Všetci kamaráti nad tebou krútili hlavou, možno ti aj hovorili, že toto nie je to pravé orechové, no ty si bol zaslepený a išiel si si svoje.

Až potom, keď ťa osvietilo a zreinkarnoval si sa do osoby, ktorou si naozaj, ti konečne došlo, čo si urobil. Pre teba je to niečo, čo vytesníš z hlavy, pre tvojich kamarátov super téma, ako ťa strápniť, keď to najmenej čakáš.

Nekúpil si si niečo, nad čím si v obchode polhodinu rozmýšľal

Kadejakú blbosť si kúpiš bez rozmyslu. Potom však prídeš k niečomu, čo si dlho chcel, je to ešte aj v akcii za lepšiu cenu. A ty tam stojíš a premýšľaš, či to naozaj chceš a potrebuješ a či to stojí za to. Možno si nakoniec zas povieš, že to nie je až taká priorita, a dáš prednosť niečomu inému. Debil. To si presne hovoríš po tom, čo to o pár dní alebo mesiacov ľutuješ.

Ugh Facepalm GIF by Echosmith - Find & Share on GIPHY

Nepovedal si niečo, čo si mal alebo mohol povedať

Napríklad, keď ti napadne super vtípek, ale bojíš sa, že by sa na ňom nik nezasmial. Alebo v triede, keď si jediný niečo vedel, ale bál si sa, lebo všetci hovorili opak. Alebo sa ťa niečo pýtala tvoja priateľka. Občas sa zas karta obráti a ľutuješ, že si niečo povedal nahlas. Nuž, niekedy rozmýšľame príliš veľa a niekedy zas vôbec. Aj tak vznikajú problémy.

Dal si si nejaké aromatické jedlo a vybral si sa von s kamošmi

Milovníci cesnaku a cibule veľmi dobre vedia, o čom je reč. Občas pri jedle nerozmýšľaš natoľko dopredu, aby si následne nemusel ľutovať, že si si dal niečo voňavé a potom si sa vybral von. Zápach z tvojich úst je zreteľný aj po tom, ako si si trikrát umyl zuby a žuvačka ťa z tohto pekla tiež nevytiahne.

Zákon schválnosti ťa v tomto momente neobíde, a preto ťa kamoši zavolajú na nejakú skvelú žúrku. Prípadne sa stretneš s nejakým svojím objektom záujmu. Tvoj dračí dych bude určite semienko tvojho úspechu, kamkoľvek dorazíš.

Uther Pendragon Bad Breath GIF - Find & Share on GIPHY


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.