7 vecí, ktoré priťahujú opačné pohlavie ako magnet. Toto na nás jednoducho funguje

Sú vedecky podložené, no aj napriek tomu je ťažké niektorým uveriť…

Zdroj: pixabay.com

Veci z tohto zoznamu sú síce vedecky podložené, ale aj napriek tomu ich treba brať s rezervou. Minimálne ten cesnakový dych…

1. Výraz tváre

U mužov to síce nie je také jednoznačné vzhľadom k tomu, koľko nádherných scenérií ženské telo ponúka, no keď ide o ženy, prvý pohľad väčšinou smeruje na tvár. Tá nám totiž o človeku a o našich pocitoch k nemu dokáže prezradiť veľa. Nejde čisto len o vzhľad a o to, či druhá osoba vyzerá ako poloboh z hollywoodskeho trháku, alebo ako pokus o plagát Quasimoda, ktorý sa zasekol v tlačiarni.

https://pixabay.com/sk/photos/mu%C5%BEi-%C5%BEeny-oble%C4%8Denie-p%C3%A1r-%C4%BEudia-2425121/

Čo naozaj zaváži, je jej výraz. Vedci totiž podrobili v roku 2011 výskumu viac než tisíc ľudí, ktorým ukazovali tie isté tváre prežívajúce rôzne emócie. A výsledok hovoril jasne – muži zbožňujú veselé a usmievavé ženy, nežnejšie pohlavie to ale viac ťahá k hrdým a odmeraným tváram.

2. Reč tela

Reč tela je veľmi dôležitá a toto tvrdenie je dokonca podložené aj vedeckým výskumom z roku 2016, keď sa múdre hlavy rozhodli pozorovať mužov a ženy pri rýchlom randení.

Dospeli k záveru, ktorý asi nikoho neprekvapí – ľudia, ktorí do konverzácie zapájali aj rôzne gestá, rozhodne bodovali viac. Dokonca aj fotografie, na ktorých sa objekt hýbal, sa opačnému pohlaviu pozdávali viac ako tie, na ktorých len pózoval.

https://pixabay.com/sk/photos/l%C3%A1ska-p%C3%A1r-dr%C5%BEali-sa-za-ruky-316640/

Je to pochopiteľné, ale pre istotu to aj tak vysvetlíme. Aby sme dali všetko na pravú mieru: nikto od teba neočakáva, že sa na rande privlníš ako profesionálny inštruktor salsy a ohúriš potenciálnu polovičku súladom svojich bokov… ale tým, že budeš len stáť ako strašiak v maku, naozaj nikoho nezbalíš.

3. Vôňa

Nie nadarmo sa hovorí, že partner, ktorý ti nevonia, nie je pre teba do života ten pravý. Momentálne sa vôbec nebavíme o tej hnilobnej aróme, ktorú so sebou tvoj drahý dovlečie po dvanástich hodinách v práci a bez mihnutia oka by mohla poraziť koňa alebo evakuovať menší štát (napríklad Rusko).

Reč je totiž o tej prirodzenej aróme, ktorá je z človeka cítiť, keď na sebe akurát nemá voňavku. O tej aróme, ktorá keď ti nevonia, tak je to v análnom otvore, lebo pokiaľ nie je ochotný vykúpať sa v Perwolle, tak sa s tým veľa robiť nedá.

https://www.pexels.com/photo/two-donuts-in-clear-plastic-packs-1028431/

Našťastie však existujú dodatočné vône, ktoré opačné pohlavie priťahujú, ako priťahuje tvoj pohár s kofolou všetky osy na kúpalisku. U mužov víťazia ženy, ktoré vôňou pripomínajú ich obľúbené snacky, napríklad pukance či sladké šišky.

Čuchové bunky žien sú však očividne z celkom inej planéty a nech sa to už zdá akokoľvek absurdné, na mužoch ich priťahuje „vôňa“ cesnaku. Takže ak si otáľal, či ochutnať z tej maminej cesnačky desať minút pred odchodom na schôdzku, tak neváhaj…

4. Podoba s rodičmi

Žena nemusí trpieť deficitom lásky zo strany svojho otca, aby si v budúcnosti vybrala partnera, ktorý mu bude podobný. Množstvo ľudí si to totiž vysvetľuje presne takto – žena nemala pozornosť svojho otca, tak si ho nájde v inom prevedení a spraví z neho svojho muža.

Ale to zaváňa incestom a mentálnou poruchou, znie to ako popis nízkorozpočtového hororu z roku 2012 a od reality to má ďalej ako bratislavsko-košická diaľnica k termínu dokončenia.

https://www.needpix.com/photo/953034/generations-father-and-sons-man-son-father-males-dad-parent-grandfather

Pravda je totiž taká, že pre väčšinu žien je ich otec vzorom ideálneho muža, ochrancu, hlavy rodiny, a preto tieto kvality neskôr požaduje od svojho partnera. Takže nie, nekompenzujú si tým nevydarené detstvo ani nič podobné. Okrem toho, rovnakú vec robia vlastne aj muži – tiež si vyberajú partnerku podobnú svojej mame, a teda žene, ktorú si vo svojom živote vážia najviac.

5. Vlasy

Mužov priťahujú dlhovlasé ženy. Bodka. Vedci tvrdia, že je to z nejakých evolučných dôvodov, keďže rýchly rast vlasov je jedným zo znakov dobrého zdravotného stavu. A teda v hlave mužov sa „dlhé vlasy/dobré zdravie“ akosi pretransformuje na „bude schopná rodiť deti“.

Ale vedci majú očividne veľmi prehnanú mienku o mužskom uvažovaní, pretože podľa slov našich p*nis-vlastniacich kamarátov, sa mužom páčia ženy s dlhými vlasmi z nasledujúcich dôvodov:

https://www.maxpixel.net/Harmony-Blond-Model-Woman-Spring-Rest-Long-Hair-4210338

Po prvé: deväťdesiat percent žien s krátkymi vlasmi sa ich snaží presvedčiť, že sú patriarchálne hovadá a zvyšným desiatim sa to jednoducho nehodí. Po druhé: za dlhé vlasy sa pri milovaní dobre ťahá.

Takže ak za tým chceme hľadať nejaké hlboké filozofické úvahy, pokojne môžeme, ale máme pocit, že osemdesiatim percentám chlapov je na prvom rande úplne jedno, či budeš rodiť deti. Ale vlasy si všimnú aj tak…

6. Zvieratá

Izraelskí vedci vo svojom experimente požiadali niekoľkých mužov, aby stručne a výstižne opísali seba samých. Niektorí z týchto mužov mali psa, iní mali iné zvieratko a ďalší nemali žiadne. A každý z nich, ktorý vo svojom opise spomenul štvornohého chlpáča, bol pre testované ženy automaticky príťažlivejší. Na druhú stranu mužom vôbec nezáleží na tom, či má žena domáceho miláčika alebo nie.

https://pixabay.com/sk/photos/h%C3%BD%C4%8Dka%C5%A5-zdvih-bl%C3%ADzkos%C5%A5-pozadia-4530380/

7. Tá istá liga

Americká kinematografia sa nám mnohokrát snaží podsunúť myšlienku, že aj to esteticky najnepríťažlivejšie dievča zo školy môže v závere skončiť s kapitánom futbalového družstva a aj chodiaci pupák s okuliarmi môže zbaliť kráľovnú plesu, ak má dobré srdce.

A niekedy sa to naozaj deje, lebo z času na čas jednoducho vzbĺkne plameň lásky tam, kde to popiera všetky nepísané vesmírne zákony, ale… deje sa to len veľmi zriedkavo. 

https://pixabay.com/sk/photos/mlad%C3%BD-p%C3%A1r-p%C3%A1r-kiss-bozk%C3%A1vanie-1031642/

Toto tvrdenie nie je útokom na nikoho, kto sa nenarodil s tvárou Megan Fox a telom Ryana Reynoldsa (okej, možno toto nie je tá najšťastnejšia formulácia, ale Megan je pre ženy, Ryan pre mužov). Toto je vedecky podložený fakt.

Ľudia, nech už sami seba radia do akejkoľvek kategórie, čo sa týka vzhľadu, si vždy podvedome hľadajú seberovných. Niežeby sa priemerný chlap neotočil za nádhernou ženou, ale omnoho radšej by si vedľa seba predstavoval dievča, pri ktorom nemá neustále strach, že nájde niekoho príťažlivejšieho.


Reagujte!
Grr Grr
8
Grr
Fuuj Fuuj
80
Fuuj
Fňuk Fňuk
22
Fňuk
Jeej Jeej
28
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
45
Haha
Woow Woow
102
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Seriál Ratched z dielne Netflixu oslavuje nečakaný úspech. Stal sa hitom tohto roku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME