Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

V živote každého nastane tá chvíľa, keď vidí na svojich sociálnych sieťach samé fotky zasnúbených, práve zobratých párov, tehotenských brušiek a malých detí. Ty sa pri týchto obrázkoch pýtaš sám seba, čo robíš so svojím životom, keďže si sám.

Prípadne sa ani jednu z vyššie spomenutých vecí nechystáš v blízkej budúcnosti uskutočniť. Namiesto toho, aby si sa utápal v smútku, môžeš svoju momentálnu situáciu využiť vo svoj prospech a robiť niektoré z týchto vecí. 

Cestuj

Samozrejme, že môžeš cestovať aj so svojou polovičkou, no akonáhle sa rozhodneš usadiť sa a zakladať rodinný život, už toľko možností mať nebudeš. Buď preto spontánny, pokojne vycestuj niekam aj sám a ani nevieš ako, a spoznáš zaujímavých ľudí, možno aj lásku svojho života.

Minimálne budeš mať skvelé zážitky mimo svojej izby. Cestovať nemusíš nutne len do zahraničia, môžeš si dať aj skvelý výlet po Slovensku, nejaké tipy nájdeš aj tu.

Mantas Hesthaven, Unsplash

Spoznávaj nových ľudí

Ak nemáš partnera, tak netreba vešať hlavu. Môžeš sa s pokojným svedomím spoznávať s novými ľuďmi, nemusí to byť nevyhnutne s cieľom nájsť si partnera. Ak patríš k tým extrovertnejším, tak to pre teba nebude problém kdekoľvek v podnikoch. Pre introvertov môžu byť skvelé zoznamovacie aplikácie. Neboj sa, naozaj tam ľudia nehľadajú len vzťahy a kamarátov s výhodami.

Hedgehog GIF - Find & Share on GIPHY

Randi

Keď už na tých zoznamkách alebo aj mimo nich niekoho spoznáš, tak sa neboj ísť s človekom von. Nemusíte sa hneď zobrať, možno si získaš skvelého kamaráta, čo je niekedy v živote oveľa potrebnejšie ako nejaký partner na vyplnenie prázdneho miesta.

Nelipni zbytočne na svojej platonickej láske, ktorá ti to neopätuje. Hovorí sa, že človek má nájsť aj tak šťastie sám v sebe a nehľadať ho vo svojom partnerovi. Tak, ak sa necítiš šťastný, nečakaj, že to nejaký frajer/ka zázračné napraví. 

Huy Phan, Unsplash

Skúšaj nové veci

Nie si takmer ničím viazaný. Nemáš na krku hypotéku, deti, nemusíš tým pádom zotrvávať vo svojom stereotype. Možno ťa nebaví tvoja práca. Teraz je ideálny čas ju zmeniť. Ak budeš musieť platiť mesačne vysoké účty, len tak si nedovolíš odcestovať a dať výpoveď v práci. Momentálne si to však dovoliť môžeš.

Winning Second Act GIF by Roadshow Films - Find & Share on GIPHY

Urob to, po čom si dlho túžil

Mnohí z nás máme v živote veci, ktoré sme vždy chceli urobiť, ale z rôznych dôvodov sme ich odkladali. Môže to byť čokoľvek, od návštevy konkrétnej krajiny, cez skočenie s padákom až po urobenie vodičáku. Spíš si zoznam, urči si termín dokedy si to splníš a poď do toho. Nebudeš musieť potom ľutovať, že už to nikdy neurobíš.

Eun-Kwang Bae, Unsplash

Užívaj si, že si sám

Mnoho ľudí vníma život bez partnera negatívne. Avšak, ak nie si rád sám so sebou, ako má byť potom s tebou v budúcnosti spokojný tvoj partner? V prípade, že bývaš sám, tak si môžeš dovoliť chodiť po byte nahý (ak máš závesy), nechávať raz za čas riady v dreze a podobne. Okrem toho sa však môžeš kedykoľvek vybrať na koncert, na párty a zabudni na niečo také, že si povieš, že nemáš s kým ísť.

Andreas Rønningen, Unsplash

Nájdi si zvieracieho kamoša

Je vedecky dokázané, že zvieratká v domácnosti (nie plesnivé dózy) dokážu zlepšovať tvoje fyzické aj psychické zdravie. Preto, ak sa aj cítiš byť osamelý, nájdi si nejakého zvieracieho kamoša. Útulky sú plné psíkov, ktoré hľadajú domov, rovnako aj mnoho mačiek.

V prípade, že si tým nie si úplne istý, tak si môžeš zobrať nejaké zvieratko do „dočasky“, a postupom času možno prídeš na to, či naozaj chceš takéhoto kamoša.

Cat Celebration GIF by HelloGiggles - Find & Share on GIPHY


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.