Veci, ktoré najčastejšie omylom kradneme

Častokrát neúmyselne, ale predsa sa nám podarí okradnúť nášho kamaráta, alebo úplne cudzieho človeka. Na ktoré predmety máme najväčšiu slabosť?


Aj keď máme to najlepšie srdiečko na svete, niekedy sa nám podarí spraviť takú nekalosť akou je krádež. A potom nám to karma vráti. Ale nie. Karma nám vracia omnoho horšie veci, ktoré robíme. Ide však o to, že niekde v mozgu máme naprogramované, že aspoň raz za čas musíme vziať niečo, čo nám nepatrí. Niekto má túto vlastnosť vyvinutú viac, niekto menej. Ponúkame vám zoznam najčastejšie ,,omylom“ kradnutých vecí medzi ľuďmi.

1. Perá

Titul najčastejšie kradnutý predmet získava pero. Začína to už na základnej škole, keď mali všetky deti takmer identické bombičkové perá (až na pár ľavákov, ktorí museli používať čínske). Bolo naozaj ťažké vrátiť správne pero správnemu spolužiakovi, keď ste si predošlý deň zabudli doma peračník. Ďalej to pokračuje v ,,dospeláckom“ živote, keď si pravidelne požičiavame pero pri podpisovaní sa, alebo pri vyplňovaní rôznych tlačív. Okrádame tety na pošte, lekárov, v banke alebo kuriérov. No aspoň taký kuriér si pri svojej ďalšej zastávke ukradne pero naspäť od niekoho iného. Toto je kolobeh prírody a vy len môžete dúfať, že sa vám vaše pero z vysokej vráti o pár rokov úplne inou osobou, ako tou, čo vám ho odcudzila. Najväčším milovníkom a lovcom pier je vraj bývalý český prezident Václav Klaus.

2. Dózy na jedlo

Kapitola sama o sebe. Generácia mamičiek a babičiek by o tom vedela hovoriť, na túto univerzálnu nádobku sú dosť háklivé. Najprv prejavia svoju štedrosť a ochotu, keď ti nabalia 4-chodový obed do plastových nádob, ktoré majú cenu zlata. A potom to celé začne, ak misku na druhý deň nevrátiš! Babka, ktorá ti voláva dvakrát do roka (keď si myslí, že máš narodeniny a keď ich máš naozaj) ti zrazu volá dvakrát denne, až kým ju nevrátiš. V práci to tiež nie je jednoduché, tam si ju musíš strážiť ako oko v hlave. Ak si v nej v pondelok prinesieš svoj nedeľný obed, neodporúčame po jedle uložiť misku do umývačky riadu, lebo ju už možno nikdy neuvidíš. Radšej si ju pekne umyte a utrite sami, potom rovno odložte do tašky. A ak sa vám náhodou stane, že zmizne v spároch kolegu, jednoducho si vyberte jednu z cudzích. Väčšina chlapov, ktorí si svoj obed prinesú v takejto dózičke, si po pár minútach nespomenú ako vyzerala, pretože im všetky prídu rovnaké a tým pádom vzniká pyramída misiek, ktoré nikomu nepatria.

Zdroj: fici.sme.sk

3. USB kľúče

Keď si s kamarátmi požičiavate filmy, posielate fotky z dovolenky, alebo hudobný playlist, asi dopredu tušíš, že svoje USBčko dlho neuvidíš – pravdepodobne nikdy. Preto si ich radšej zaobstaraj aspoň 7, na každé si v prípade nejasností napíš svoje iniciály a vždy keď sa ti po pár týždňoch vráti, tak si ho pomojkaj, lebo ho zas nejakú dobu neuvidíš. Treba sa s tým zmieriť, lebo si musíš uvedomiť, že tvoj šuplík je tiež plný cudzích USB kľúčov.

Zdroj: kukuruku.co

Zdroj: memehub.sk

4. Zapaľovače

Pokiaľ si fajčiar alebo pyroman (oboje samozrejme nepodporujeme), tak miznúce objavujúce sa zapaľovače určite poznáš. Najčastejšie sa objavujú vo vrecku tvojich kamarátov. Častejšie sa tieto kúzla dejú v krčmách, opekačkách, na rôznych večierkoch, alebo kdekoľvek  s väčšou frekvenciou ľudí a alkoholu. Zaujímavé je, že jedno ráno sa zobudíte a vo vrecku nájdete 6 zapaľovačov, zatiaľ čo iný deň máte mínus jeden, lebo vám zmizne aj ten jeden, ktorý ste si kupovali. Čarovné je, že nikdy nevieš, ako to dopadne.

Zdroj: giphy.com

5. Uteráky, hrebene a iné veci z hotelov

Špeciálna sekcia – veci z hotela. Ruku na srdce, keď ste boli malé dieťa, prípadne aj v dospelosti a šli ste na dovolenku a spali ste v hoteli, zobrali ste si niečo zo základného vybavenia izby? Bez ohľadu na to, či je človek bohatý alebo chudobný, niekedy má chuť niečo zobrať iba preto, lebo môže. Výbornú príležitosť ponúkajú práve hotelové izby, ktoré sú plné rôznych maličkostí, ktoré si radi berieme ako suvenír. Od mini šampónikov a uterákov, cez vešiaky, toaletný papier, baterky od ovládača, žiarovky z lámp až po obrazy na stene. Možno sa vám zdá, že zachádzame do extrému, no toto sú naozaj predmety, ktoré sa nachádzajú na zozname najčastejšie kradnutých predmetov v hoteloch a zamestnanci pripomínajú, že ide často aj o solventných klientov, ktorí na kradnutie nie sú ani zďaleka odkázaní. Berú to skôr ako záľubu a úchylku.

Zdroj: giphy.com

Zdroj: traveltalkmag.com.au

6. Knihy

Kniha – najlepší priateľ človeka. Najlepšie tá požičaná. Koľko kníh ste už niekedy niekomu požičali a dodnes vám ich nevrátili? A koľko cudzích kníh máte doma vy? Pravdepodobne si už ani nepamätáte od koho. Knihy sa ľahko požičiavajú, ale už ťažko vracajú. Svoje o tom vedia aj tety v knižniciach. Prečo asi existujú raz do roka amnestie na nevrátené knihy? Prosíme, keď už nevraciate knihy, aspoň si ich predtým, ako ich založíte do poličky, prečítajte.

7. Partnerove tričká a mikiny

Toto robia len ženy, teda aspoň v to dúfame. Prečo to robia?
1. Myslia si, že sú v tom sexy
2. Chcú cítiť jeho vôňu
3. Chcú mať doma suvenír na svojho potencionálneho ex
4. Je to pohodlnejšie ako ich veci
5. Myslia si nielen, že to chlapom nevadí, ale že sa im to dokonca páči (na začiatku vzťahu im to naozaj nevadí, no verte tomu, že po pár rokoch začne)

Zdroj: twitter.com

Zdroj: youtube.com, memehub.sk, topky.sk

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
11
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
169
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Veci, ktoré najčastejšie omylom kradneme

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image