Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Nejedz ten piesok, lebo budeš chorý a netrhaj vlčí mak, lebo oslepneš. Keď sme boli malí, rodičia si museli dať poriadne záležať, aby povymýšľali rôzne výhovorky, prečo by sme niečo mali a nemali robiť. Strašili nás nielen ježibabami a duchmi, ale aj odoprením sladkostí, či nežiadúcimi zlomeninami.

Povedali nám toho mnoho, no občas sme sa museli sami popáliť a povedať si: „toto nám rodičia nepovedali.“ Tu je zopár príkladov, ktoré nám rodičia zabudli do toho dlhého zoznamu vecí pridať. Lebo príde zlá teta a zoberie nás do zakázaného lesa. Alebo si narazíš aj tú časť tela, o ktorej si ani netušil.

Brzdenie prednou brzdou na bicykli

Kým sa ti to nestane, tak ti ani nenapadne, že by si to nemal robiť. Potom, keď tvoj bicykel cez teba spraví salto, pochopíš, že to naozaj nedáva logiku. Takže deti, brzdite vždy radšej zadnou brzdou, lebo môže dôjsť k nepeknému úrazu.

giphy.com 

Miešanie alkoholu

Niektorým z nás to už možno hovorili, ale nikto nespomínal zapíjanie borovičky pivom. Alebo kombinovanie akéhokoľvek tmavého alkoholu s nejakým priehľadným. A že ženy, ktoré majú 50 kíl aj s topánkami by nemali súťažiť v pití s dvojmetrovými chalanmi, nám tiež tak trochu zabudli povedať.

Dať si pozor pri hľadaní lásky

Koľkokrát nám prízvukovali, že máme s prvým sexom počkať, že je to niečo výnimočné a nemáme to uskutočniť s Pištom, miestnym odblaňovačom, za krčmou, počas miestnej diskotéky. Ale nedali nám návod, ako sa vyhýbať chybným kusom, ktoré si vás získajú ako susedove šteniatko, a potom vás odkopnú sťa starú handru.

giphy.com

Spúšťať sa dole kopcom v nákupnom košíku 

Rodičia by mali predvídať, a teda toto je jedna z vecí, ktoré ti určite nespomenuli. Možno predpokladali, že keby nám povedia: „nespúšťaj sa dole kopcom v nákupnom vozíku“, naša reakcia by bolo okamžité uskutočnenie pokusu, aby sme zistili, prečo by sme to nemali robiť. Aj preto, že nás pred týmto nebezpečenstvom nevarovali, viacerí z nás prišli domov s rozobratým telom na kúsky, po skvelom nápade spustiť sa v nákupnom vozíku dole kopcom.

Nenakupovať jedlo hladný

Predtým ako nás vyslali do života, (niektorých) naučili variť, za čo sme im veľmi vďační. Naučili nás aj to, ako si vypýtať 30 deka salámy, no zabudli poznamenať, že hladný sa do obchodu nechodí. A potom sa ťa opýtajú, kde sú všetky tvoje úspory. „Ty droguješ!“ No jasné, a mojou najväčšou drogou sú pareničky z Lidlu.

giphy.com

Nepremárniť všetok čas pitím so spolužiakmi

Potom čo nám chystali doma lavóre, po našich neúspešných experimentoch s alkoholom, už pochopili, že majú doma nádejného alkoholika a vysoká škola bude pre neho určite skvelým miestom na odvykačku. Pri odprevádzaní na vysokoškolský intrák nám už nehovoria, že nemáme piť, ale máme piť s mierou a nerobiť im hanbu. Tak my ich počúvneme, no po piatich rokoch, s diplomom v ruke si uvedomujeme, že zážitkov máme síce poriadne veľa, ale akonáhle sa stretneme s dospeláckou realitou a zrazu nemáme na nič čas, uvedomujeme si, že sme ho doslova prepili.

Neminúť celú výplatu v polke mesiaca

Načo boli dobré všetky tie prasiatka a šporničky, keď sme ich mali v rukách jedine, ak sme z nich utierali prach. Prečo nám rodičia nikdy nepovedali namiesto „Šetri si tie peniaze na horšie časy“ „Ty debil, nemiň celú výplatu prvý týždeň, lebo jesť tresku s rožkami zvyšok mesiaca nie je sranda.“ Bolo by to fakt užitočnejšie ako informácia, že máme piť veľa mlieka, aby sme mali silné kosti.

giphy.com

Titulná fotka: pixabay.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť