Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Veci, ktoré nám v detstve prišli trápne, no ako dospeláci z nich máme radosť

Tričká s Mickey Mousom, keď si bol malý? V žiadnom prípade! Teraz? Jasné, dávaj!


Ako deti nazeráme na svet trochu inak ako potom, keď sa z nás stanú veľkí dospeláci. Začnú nás zaujímať úplne iné veci a postupom času prichádzame na to, že to, čo nás bavilo ako malých, nás baviť prestalo.

Prípadne sú veci, ktoré sme ako malí neznášali, nemali radi, a neskôr sa v dospelosti zaradili medzi naše obľúbené. Určite si už aj ty postupom času prišiel na to, že veci, ktoré si ako malý nemal rád, teraz možno zbožňuješ a robia ti radosť.

Nový účes

Strihania sme sa báli ako čert kríža. Teraz sa nevieme dočkať nových účesov a poriadne si to vždy u kaderníčky užívame.

Poobedný spánok

Väčšina z nás nerada spávala v škôlke počas poobedia. Keby si môžeme teraz v škole alebo v práci trošku pospať, tak by asi nik nenamietal.

Shutterstock

Oblečenie s obrázkami

Počas puberty sme odmietali akékoľvek infantilné oblečenie, na ktorom boli rôzne obrázky postavičiek. Teraz nám nerobí žiaden problém nosiť na tričku Mickey Mousa, jednorožce alebo iné „detské“ motívy aj napriek tomu, že máme trošku viac rokov.

Pyžamo

Zásadne sme v mladšom veku odmietali pyžamá, lebo to bolo jednoducho trápne. Teraz nám to je úplne jedno a nebodaj nám dá niekto pyžamo s obľúbenými komiksovými postavičkami, tak sa potešíme. Teplákové overaly tiež nie sú výnimkou.

Kristina Petrick, Unsplash

Pohodlné a teplé oblečenie

Ako malí sme museli zásadne chodiť na frajerov s holými krížami, len v mikinách. Teraz chodíme zababušení a na mladých s holými členkami pozeráme neveriacky, ako vtedy pozerávali starší na nás.

Ľudia si myslia, že si mladší, ako vyzeráš

Mal si pätnásť a niekto ti povedal, že vyzeráš na jedenásť, tak si sa urazil. Teraz, keď ti ťahá na tridsiatku a niekto ti povie, že vyzeráš na dvadsaťpäť, tak búchaš šampanské.

Anthony Ginsbrook, Unsplash

Keď dostaneš peniaze ako dar

Ako mladšiemu ti to veľmi nevyhovovalo. Teraz sa práve takémuto daru veľmi potešíš. Veľmi podobne, ako keď dostaneš ponožky. V detstve by ti to vôbec neurobilo takú radosť ako teraz.

Výrazné ponožky

Čím lepší a neokukaný motív máš, tým si viac cool medzi dospelákmi. Ako decká sme nosili čo najmenej nápadné ponožky, lebo sme nechceli byť vysmiati spolužiakmi v škole.

Michael Morse, Pexels

Pozeranie dokumentov alebo televíznych novín

To, čo bola kedysi pre nás poriadna nuda, je teraz naša obľúbená vec. Kto by to bol povedal, že raz budeme tak „žrať“ dokumenty ako teraz.

Ísť spať o desiatej

A pokojne aj v piatok večer. Lepšia predstava dobre stráveného večera pre dospelého neexistuje.

Shutterstock

Aktivity s rodičmi

Výlety a dovolenky s rodičmi boli pre deti vždy otrava. Teraz, keď už sme väčšie deti, tak si tieto aktivity oveľa viac vážime.

Ničnerobenie osamote

Koľkokrát sme ako malí vyslovili vetu: „Ja sa nudíííím.‘‘ Asi len málokto z nás si dokáže spomenúť, kedy túto vetu vyslovil naposledy. Keď sa náhodu stane, že nemáme čo robiť, tak si to poriadne užívame. Najlepšie osamote.

Kevin Delvecchio, Unsplash

Zelenina

Čím je človek starší, tým mu je zelenina viac pochuti. Pomaly sa z nášho života vytrácajú sladkosti a nahrádzajú ich plnohodnotné potraviny.

Nakupovanie

Vo všeobecnosti nás oveľa viac baví nakupovanie. Napríklad nábytku. Kým sme boli deti, tak to bolo poriadne utrpenie, teraz je to utrpenie až vtedy, keď vidíme účet.

Hanson Lu, Unsplash

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť