Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Zbožňujú nás, stoja pri nás v každej situácii a vždy sa v babkinom vrecku nájde pre nás minimálne päťeurovka na prilepšenie, bez ohľadu na to, koľko máme rokov. A taktiež vždy plný poldecáčik dedkovej domácej na vyliečenie všetkých boliestok a neduhov, ktoré nás sužujú.

Comforting Anthony Ramos GIF by In The Heights Movie - Find & Share on GIPHY

Avšak vekový rozdiel medzi nami a nimi je minimálne štyridsať rokov, a to rozhodne činí rozdiel. V názoroch, správaní a zmýšľaní. Nerozumejú našim starostiam a my nechápeme, čo je na tom také nepochopiteľné, a z akého dôvodu si naša sedemdesiatročná babička stále „ide“ to svoje a drží sa zásad a myšlienok, ktoré sú pre nás už prinajmenšom zastaralé.

Toto sú veci, ktoré patria k nášmu každodennému životu, no naši starí rodičia pre ne nemajú pochopenie.

• Internet. Babka už pozná výraz „fejsbuky“ a možno už započula aj slovíčko instagram, no čo nikdy nepochopí, je, prečo im venujeme toľko pozornosti, zatiaľ čo by sme za tú dobu pokojne mohli robiť radšej niečo užitočné. A aj keby nie, pre nich je pozeranie latinskoamerických telenoviel reprízovaných už po asi tak šestnástykrát omnoho lepšia investícia do voľného času.

• Ďalšia nepochopiteľná vec pre našich starých rodičov je taktiež náš nonstop nalepený ksicht na obrazovke mobilu a ustavičné vyťukávanie správ. Nechápe, s kým si môžeš toľko písať, a keď je to frajer/ka, prečo im radšej nezavoláš alebo ich nenavštíviš.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt social networks grandma"
Piqsel

• Cestovanie po svete. Ľudia, ktorí sa narodili pred sedemdesiatimi/osemdesiatimi rokmi, tak ľahko nepochopia, že ty si len tak vycestuješ do Paríža za dvadsať eur ako nič. Pred každým tvojím výletom sa boja, že spadne lietadlo a považujú to za extrémne nebezpečný spôsob prepravy.

• Pre nich je dovolenka v Chorvátsku s autobusom zo zájazdu alebo výlet do Budapešti to pravé orechové, nie tie „životu nebezpečné cesty“, ktoré si volíme my.

• Móda. Nad módnymi vychytávkami bez akéhokoľvek praktického využitia krúti hlavou nejedna babička. Staré mamy nemajú pochopenie nad roztrhanými riflami, nohavicami s nízkym pudlom a výstrihmi všade možne, len nie tam, kde by sa patrilo. Dievča má predsa chodiť ako dáma, nie ako nejaký „drogista“ (rozumej drogový díler).

ručné žena fotografovanie kmeň starý vzor prst tetovanie sediaci človek paže sval hruď zástera Cool obrázok ruky prsty modlitba Vek zložený sukne odpočíva Cool fotografia vráskavý dlhoročný kockovaný kĺb brucho vrásky
https://pxhere.com/sk/photo/1410616

• Bio/vegan/raw stravovanie. Moderná kuchyňa je pre nich španielska dedina. Z pochopiteľných dôvodov deduško uprednostní babkin fajnový rezeň pred tvojou hokaido polievkou s kokosovým mliekom alebo raw vegan plackami. Aj keď ťa ľúbi a nepochybuje o tom, že si šikovná vnučka, no tak či tak sa obáva, že ho svojimi kulinárskymi výtvormi otráviš.

• A babička asi nikdy nepochopí, načo varíš frajerovi ázijskú kuchyňu, keďže by sa podľa nej oveľa viac potešil starému dobrému segedínu… Nuž, veľakrát má aj pravdu.

Chess Playing GIF - Find & Share on GIPHY

• Neskoré vstávanie. Ktorá babka by mala pochopenie nad tvojím vyvaľovaním sa v posteli do jednej poobede, keď ona je fresh už niekoľko hodín pred tebou a od piatej rána vypeká koláče? Nechápe, načo potrebuješ toľko spánku, pretože si neuvedomuje, že ty si chodíš líhať v skorých ranných hodinách, zatiaľ čo ona hneď po televíznych novinách.

• „Moderné“ povolania. O tom, že si influencer, copywriter, youtuber, marketér, a pod. sa im asi zbytočne budeš chváliť, pretože pre to nebudú mať pochopenie. Starí rodičia nerozumejú skutočnosti, že aj toto je práca, ktorou sa dajú zarobiť peniaze a platiť účty.

A čudujú sa, ako to môžeš robiť ty, taký inteligentný mladý človek. Podľa starých rodičov to proste nie je poriadna robota, na ktorú by si mal byť pyšný. Lekár, právnik, učiteľ – to je klasika.

• No, samozrejme, že keď ich do toho zasvätíš, pokúsia sa tomu porozumieť, no občas z nich „vytryskne“ otázka, kedy si už, preboha, nájdeš niečo poriadne… a to je poriadna soľ do rany, pokým si na to nezvykneš. Všetci totiž chceme, aby na nás bola naša rodina pyšná, aj keď si to nepriznáme.

• Technológie. Naši starí rodičia nepochopia, načo je ti toľko technických vychytávok, keďže oni voľakedy nemali ani pevnú linku a žili si spokojne. Rádio, klasický foťák, tlačidlový telefón, televízia, na ktorej permanentne fičia telenovely a vedomostné súťaže a sú „spoko“.

Chess Playing GIF - Find & Share on GIPHY

• Novodobé „vzťahy“. Do moderných javov typu „kamarátstvo s výhodami“ svojich starých rodičov radšej nemieniš zasväcovať. A dúfaš, že nikdy nepríde deň, keď sa ťa tvoja babička opýta, že čo je to milfka alebo crush a taktiež sa nádejáš, že aj výrazy ako sugar daddy a iné pre ňu ostanú navždy španielska dedina.

• Tvojim starým rodičom sa nikdy nebude pozdávať to, že máš iba dvadsaťpäť a popritom už šiesteho frajera. Nechápu, prečo sa furt rozchádzaš, keď oni sú spolu už od sedemnástich a funguje im to idylicky.

A aj keď im stále prízvukuješ, že je predsa už iná doba, no občas aj ty podumeš nad tým, že, sakra, ako je to možné, že ty s niekým nevydržíš ani rok a babka s dedkom vyzerajú tak šťastne aj po päťdesiatich.

man landscape forest outdoor woman bench countryside view river country summer vacation love green relax tranquil peaceful scenery calm couple romantic hat blue rest park bench picnic northwest affection happy picturesque grandparents pacific elderly parents oregon astoria columbia river
https://pxhere.com/en/photo/631260

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.