Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

Väčšina z nás si už nejakými tými rozchodmi prešla, niektoré z nich prebiehali jednoduchšie, inokedy to bolo ťažšie, niektorí sme to prekonali v blízkej minulosti, u iných je to už dlhšia doba.

Každopádne, istotne si všetci dobre pamätáme, že naučiť sa žiť bez osoby, ktorú sme veľmi ľúbili resp., zmieriť sa s tým, že nám dal niekto košom, nie je nič jednoduché.

A preto veci, ktoré sa nám už s odstupom času nezdajú byť také hrozné, sme prvé dni a týždne po rozchode vnímali obzvlášť intenzívne. Či už to boli utešujúce reči kamošov, povzbudivé počiny kamarátok, fotografie vás dvoch, ktoré si nedokázal vymazať či znovuzrodení snaživci… Nič z toho nám „nepadlo dobre“ a na úrodnú pôdu.

Skrátka bolo ešte na motivačné kecy a nový začiatok priskoro. Toto sú niektoré z vecí, ktoré nám v „porozchodových“ chvíľach idú parádne na nervy.

Sad Black And White GIF - Find & Share on GIPHY

Povzbudzujúce reči

Sú to vety pravdivé, no zbytočné. Naozaj je lepšie daného vlastníka zlomeného srdca silno objať alebo mu položiť pred seba tekutinu s nejakým tým „percentom“ ako strácať čas s takýmito rečami. Na tie bude vhodná chvíľa, keď sa dotyčný dostane z prvotnej sebatrýzniacej fázy.

„Nájdeš si lepšieho.“, „Máš na lepšieho.“

Nájde a má… ale aj tak si to neuvedomuje a neuvedomí po vyslovení týchto viet, lebo momentálne nechce nikoho lepšieho, ale presne toho, o ktorého prišiel alebo o ktorú prišiel.

„Aj tak bol škaredý“

Faktom ostáva, že mohol vyzerať aj ako lord Voldemort, ani to jej nezabráni plakať za ním.

„Ty také inteligentné dievča…“

Múdra môžem byť, ale aj tak ma nechal… áno, presne toto sa odohráva v hlave dotyčnej, ktorú sa snažíš takýmito slovami utešiť.

„Vonku je plno chlapov.“, „Tisícky takých ako on behajú po svete. A lepších. A lepších!!!“

Tieto slová sa dajú taktiež veľmi ľahko vyvrátiť, pretože dotyční by si všetky tie tisícky vymenili za ex.

„Tá jeho nová ti nesiaha ani po členky. Si oveľa krajšia, múdrejšia, sexi…

Je to možné, ale aj tak sa nevyhneš niekde v myšlienkach porovnávaniu, čo je na nej lepšie a horšie, že ťa za ňu vymenil.

„Začni si/ Vyspi sa s jeho najlepším kamošom“

Veľmi primitívna rada a rátaj s tým, že to oľutuješ. No ak sa ti uľaví… Každopádne, neodporúča sa to robiť vôbec, a ak musíš, nie je múdre to robiť pár hodín po rozchode. Určite nie.

Smutný, Lovesickness, Zlomené Srdce, Pozadia
https://pixabay.com/sk/illustrations/smutn%C3%BD-lovesickness-zlomen%C3%A9-srdce-674811/

Netaktné „kecy“

Reči od „prajníkov“, ktorí sa z času na čas radi potešia smolou niekoho iného. Alebo sú jednoducho príliš prostorekí na to, aby vedeli udržať jazyk za zubami a zároveň sa nedotknúť tvojej emocionálne otrasenej dušičky. Napríklad tvoja babička a ani nikto z rodiny ti určite nepraje nič zlé, len vyjadrujú svoje pocity trošku… neohrabane.

A vy prečo ste sa rozišli???

Smutný si ešte?

To fakt ťa podviedol a prečo? Jajáj, ty nemáš voľááko šťastie na tých chlapov.

Oj, by som ti dopriala takého, ako mám ja.

A ty kedy sa vydáš, keď sa furt len rozchádzaš?

A tvoja sesternica má už tri deti a ty ani frajera.

Veď nie si taká škaredá, tak prečo ťa nechal?

A ja že svadbu už budete mať a vy rozchod, ježiiiš.

Nathan Fillion No GIF by swerk - Find & Share on GIPHY

Opačné pohlavie, ktoré „dostalo slinu“

Dievčatá to určite poznajú. Akonáhle si zmažeš profilovku s tvojím ex a vymažeš všetky spoločné fotografie, lavína prichádza. „Ahoj kočka“, „Čauko kráska“, s podobnými správami akoby sa vrece roztrhlo. Taktiež aj v prípade, ak je dotyčný fešák, „frajerachtivé“ dievčatá nestrácajú čas, kým si ho stihne uchmatnúť iná, a preto skúšajú.

Mnohokrát je však lepšie počkať, pokým ten človek vychladne a zahojí si rany. V opačnom prípade to môže dopadnúť tak, že skončíš ako lacná náhrada, ktorú po pár týždňoch pošle do p*dele.

Spoločné spomienky

Samozrejme, po rozchode sa snažíš vymazať všetky spoločné fotografie a vyhodiť všetko, čo by ti jeho alebo ju pripomínalo, až kým neprídeš na to, že spomienky nevymažeš. Buď sa s tým zmieriš alebo môžeš rumázgať ďalšie dlhé mesiace. Pravdou však ostáva, že pokým je to čerstvé, je samozrejmé, že sa nad takými vecami pozastavíš a aj ťa pichne pri srdiečku.

Broken Heart Illustration
https://www.pexels.com/photo/affection-board-broken-broken-hearted-236229/

Kamaráti, snažiaci sa ti niekoho urýchlene dohodiť

„Kašli na ňu, zbalíme ti nejakú, veď klin sa klinom vybíja.“ Je to pravda, no nie je vôbec zvláštne a nie si divný ani nijak narušený, keď na to proste hneď nemáš chuť. Skrátka si len smutný a vôbec ťa nenadchýna predstava, ako si užívaš s niekým iným. Pretože na Zuzky, Janky ani Peťky a chvíľu „vybúrenia“ sa ešte neprišiel vhodný čas.

Keď si ten druhý hneď niekoho nájde

Ubehol týždeň, dva, a ty už vidíš tvojho ex pekne rúčka v rúčke, nôžka v nôžke s nejakou inou slečnou. Alebo, a to je ešte častejšia možnosť, že sa ti takýto pohľad naskytne na sociálnej sieti. Samozrejme, že sa treba pohnúť ďalej, ale keď sa niekto, s kým si strávil určitú chvíľu, takto okamžite „pohne“, samozrejme, že to nepekne zabolí.

Burn Baby Burn Love GIF by LINDSEY L33 - Find & Share on GIPHY


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.