Veci, ktoré potrebuješ vedieť predtým, než sa rozhodneš mať mačku

Nie je to len o krásnych fotkách na Instagrame.

Zdroj: unsplash.com

Mačky sú rozkošné chlpaté stvorenia, no život s nimi sprevádzajú aj rôzne trampoty a nie úplne pozitívne situácie. Každé zvieratko má svoje muchy a mačky nie sú žiadnou výnimkou. Ak túžiš po mačke a rozhoduješ sa, či ju naozaj chceš, povieme ti, na čo všetko sa musíš pripraviť. 

Cat Dragging GIF - Find & Share on GIPHY

Nemusíš ju venčiť, ale…

Mačky využívajú mačacie toalety, ktoré musíš naplniť podstielkou. A tú treba v ideálnom prípade čistiť každý jeden deň. Takže síce s mačkou nemusíš chodiť neustále von, ale rovnako ako pri psovi, aj o jej exkrementy sa musíš postarať. Keď budeš udržiavať jej toaletu čistú, tak sa ti odvďačí tým, že po nej nebudeš musieť upratovať po celom byte.

Ich hovienka nevoňajú po fialkách

Aj napriek tomu, že mačke kúpiš krytú toaletu s kadejakými filtrami a voňavou podstielkou, vždy keď sa vykaká, bude to smrdieť. Inak to jednoducho nejde. Existuje na to jeden trik. Vetranie.

Stinky P U GIF by Padma Lakshmi - Find & Share on GIPHY

Podstielka do jej toalety nie je vôbec ľahká

Ak nemáš auto, tak sa budeš musieť pripraviť na to, že nosenie podstielky ti zabezpečí poriadny tréning. Zvykne sa predávať po 6 kilogramových baleniach, takže ak to máš z obchodu domov ďaleko, radšej odporúčame e-shopy s kuriérom.

Mačky sú nočné tvory

Je vysoko pravdepodobné, že ťa bude mačka v noci budiť skákaním po hlave alebo šuchotaním s čímkoľvek, čo nájde. Mačky spia v priemere 16 hodín denne, zväčša je to cez deň. Je úplne normálne, ak sa mačka zobudí o 3 v noci a chce sa hrať, je to nočný tvor.

Marko Blažević, Unsplash

Musíš sa jej venovať

Niekto si povie, že si zaobstará radšej mačku ako psa, lebo tá len leží celý deň na posteli a netreba sa jej nejak extra venovať. Síce ju netreba venčiť ako psa, ale tiež sa jej treba venovať. Mačka sa pohrá aj sama, ale má väčšiu radosť, keď sa jej venuješ a pohráš sa s ňou aj ty.

Bude robiť divné veci

Ako napríklad piť ti vodu z pohára alebo zo záchoda. Hrať sa s tvojimi ponožkami a skrývať sa do tých najnemožnejších miest. Vykašle sa ti na drahý pelech, ktorý si jej kúpil a ľahne si radšej do krabice, v ktorom si ho priniesol.

Tired Cat GIF - Find & Share on GIPHY

Stojí to však za to

Ak chceš dostávať každodenný prísun lásky od chlpatej guľky, s ktorou bude často poriadna sranda, tak do toho choď. Ideálne bude, ak sa rozhodneš pre mačičku, ktorá hľadá domov a nebudeš mačku kupovať, lebo čistokrvná vyzerá lepšie na fotkách na Instagrame.

Takéto adoptované mačky sú poriadne vďačné a dajú ti to každý deň pocítiť. A to stojí za všetky tie trampoty, čo s ňou občas budeš zažívať.

Veronika Homchis, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Predáva sa burger, ktorý je 50% mäso a 50% vegan. Nikto nechápe, aký je jeho zmysel


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME