Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Možno si sa už aj ty párkrát vo svojom živote nadchol myšlienkou, že od dnešného dňa sa budeš stravovať už výhradne zdravo a budeš pravidelne chodiť do fitka. Zrejme ťa k tomuto odvážnemu nápadu inšpirovali instastorky perfektne vyzerajúcich fitnessiek a kulturistov. „Za rok budem vyzerať tak isto! Čo tak isto, ešte lepšie!“ Ambiciózny si bol, ambiciózny…

Avšak, všetko dopadlo úplne inak a ty dodnes vyzeráš ako taký „knedlík“. Rozkošný, ale poriadne vykysnutý. Nasledujúce body pochopia iba ľudia so slabou vôľou…

Shutterstock

• V prvý deň nezješ takmer nič a na ten druhý by si bol schopný a ochotný prehltnúť aj traktor.

• V snahe ospravedlniť svoju slabú vôľu sa začneš porovnávať s tými, ktorí sú na tom podstatne horšie ako ty. A tým sa, samozrejme, upokojíš.

• Zhotovíš si diétny plán, na ktorom máš na raňajky zadelené jedno jablko, no ty vieš, že tvojmu bezodnému žalúdku by nestačila ani celá babkina jabloň. Proste potrebuješ pečivo. Veľa pečiva.

• Práve v tú sekundu, ako sa rozhodneš, že začneš s diétou a obmedzovaním sa, mama upečie tvoju obľúbenú nadýchanú bublaninu, rezne alebo čokoľvek, čo preveľmi miluješ. A tvoj prázdny žalúdok má v tej chvíli väčšie slovo ako sila tvojej fitness vôle.

káva rastlina malina ovocný bobule sladký jedlo jedlo jedlo vyrobiť malý raňajky pečenie dezert jesť šálka kávy lahodný torta domáci koláč riadu jahoda Čerešňový koláč muffin slivka sladké jedlo upiecť pečivo kokos brusnica cukor ovocie cukrík tradícia jahody slivky sladkosť prospech z zaobchádzať múka cukrovinky pečivo príchuť káva strana kvitnúca rastlina jemné pečivo čas na kávu sladké jedlá kúsok koláča slivkový koláč káva panel streusel torta daayam streusel slivkový koláč s streusel rastlina krajiny
https://pxhere.com/sk/photo/549588

Nie si zvyknutý na pohyb. Ideš si zabehať, ale namiesto toho, aby si zbehol pešo z tretieho poschodia, sa dole pekne zvezieš výťahom. A aj počas toho behu si robíš každých tridsať sekúnd päťminútovú pauzu, aby ti, chúďatku, z toľkej námahy srdiečko nezlyhalo.

• V piatok večer sa spiješ ako taká „doga“ a neuvedomuješ si, že sa tým pádom vyradíš z hry na celý víkend a navyše ani neberieš do úvahy fakt, koľko tukov obsahuje alkohol.

• Ale, samozrejme, za to môžu tvoji kamoši, ktorí ťa nútia piť. Ty si v tom nevinne. Oni to do teba liali!

• Fajčíš. Držíš stravu, športuješ, ale „cigoška“ za obedom a po cvičení musí byť. A potom sa čuduješ, že ako to, že tvoje pľúca nestíhajú. Záhada.

• Nechutia ti zdravé potraviny. Čo sa týka tofu, to si ochotnejší radšej požuť hubku na riad ako ten „sójový grc“.

Diet Dieting GIF by Bobbi DeCarlo - Find & Share on GIPHY

• Nemáš dostatok finančných prostriedkov. Všetky potraviny, ktoré ti samozvaní odborníci, ktorých tak rád a s nadšením sleduješ na Instagrame, poradia, stoja minimálne trojnásobok tvojej doterajšej tradičnej večere. Čiže ako spišské párky s chlebom alebo rožok s „májkou“.

• Tie odporúčané porcie ťa zasýtia asi tak na 15 minút. A potom to skončí tak, že zúfalo pobehuješ po dome a s nádejou hľadáš nejaké zásoby vysokokalorického jedla, ktoré si v ošiali zdravého životného štýlu nestihol vyhodiť.

• Nemáš kde cvičiť. Doma v garsónke sa ti to nezdá komfortné a do fitka sa ti nechce vkročiť takému mľandravému a škaredému. Veď všetci tí nabúchaní chlapi s dokonalým výzorom Adonisa by sa ti akurát tak posmievali. Aj keby nie, cítil by si sa minimálne menejcenne.

• Investície. Do permanentky, oblečenia. Skrátka tam nemôžeš pri takej konkurencii báb chodiť v starých, na „pipine“ roztrhaných legínach a vyblednutom tričku. O tvojich storočných botaskách nehovoriac. Veď to už nie je ako počas základky na telocviku, keď si si natiahol tepláčky, spraté tielko a všetci ťa tolerovali, lebo vyzerali rovnako… Teraz to vo fitku väčšinou vyzerá ako na módnej prehliadke plnej dokonalých alfasamíc.

Shutterstock

• Nehovoriac o tom, že keď začneš drepovať, tak sa asi po dvadsiatom cítiš úplne na dne. Zatiaľ čo tá dokonale upravená blonďavá „žaba“ urobila asi stý drep s päťdesiatkilovou činkou. Prepánajána, veď ani ona sama toľko neváži.

• Nebaví ťa to. Nerozumieš ľuďom, ktorí považujú šport za relax, pretože ty pri ňom akurát tak trpíš a hynieš. Zároveň snívaš o tom, ako sa rýchlo zo spotených vecí vyzlečieš, osprchuješ a dáš Netflix a pizzu.

• Nemáš čas. Je pre teba jednoduchšie zbehnúť do „mekáča“, ako tri hodiny pripravovať tofu, z ktorého ti bude akurát tak na vracanie.

• Nemáš rád zeleninu a z ovocia ťa páli záha.

• Stále ti škvŕka žalúdok. Neustále. A je to počuť. Veľmi.

Shutterstock

• Máš zo zdravej stravy hnačku. Hlavne, ak nevieš kombinovať potraviny a do ovsených vločiek si pridáš naozaj kadečo.

• Nevieš, čo a ako cvičiť. A ani ako sa používajú stroje vo fitku. Tak len nenápadko sleduješ iných, ale akurát ten stroj, ktorý si si vyhliadol, nikto nepoužíva a na iné sa neodvážiš ísť. Samozrejme, keby si sa opýtal, bolo by to pravdepodobne oveľa jednoduchšie, lenže to by si musel pretrpieť chvíľu pokorenia sa a to nie si ochotný.

• Cítiš sa nešťastný. A hladný. A potom dospeješ k názoru, že tebe skrátka nie je súdené byť pekný a vyšportovaný. Na to máš príliš smutný život, aby si si dovolil rozmary tohto druhu!

Dieting Hey Arnold GIF - Find & Share on GIPHY


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť