Veci, ktoré poznajú len tí, ktorí pracujú aj cez víkendy

Tvoj obľúbený deň v týždni je pondelok!

Práca cez víkendy nie je cudzím pojmom pre mnohých z nás, no nie? Sme mladí, plní energie… a hlavne máme prázdne vrecká. Ak si splnil tieto 3 podmienky, tak sa v nasledujúcom článku určite nájdeš a cez slzy v očiach aj dobre pobavíš.

1. Hurá, konečne víkend!

Tak táto veta je pre teba absolútny nonsens. Kým ostatní sa nevedia dočkať piatkového večera, aby sa mohli ísť niekam von zabaviť, ty musíš ísť skoro spať, aby si vládal vstať v sobotu ráno o 4:30 na sobotnú šichtu.

Tá začína už o 6:00, čiže v čase, keď sa všetci tvoji kamaráti práve vracajú zo žúrky. Pri troche šťastia sa s nimi stretneš na zastávke, ty smerom do centra a oni smerom domov. Aspoň sa pochvália, o čo si prišiel.

https://media.giphy.com/media/10hO3rDNqqg2Xe/giphy.gif

2. Na spoločné akcie s kamarátmi môžeš zabudnúť

Ty žiješ v inej časovej dimenzii. Ako bolo spomenuté v predchádzajúcom bode, kde iní končia, ty začínaš. Zúčastniť sa nejakej oslavy s tvojimi priateľmi, ktorí majú pravidelný rozvrh v škole alebo prácu pondelok až piatok od 9:00 do 17:00, bude nadľudský výkon.

Sú len dve možnosti. Buď už navždy ostaneš spoločenský vyvrheľ a jediní tvoji kamaráti budú kolegovia. Alebo sa hecneš a pred 12-hodinovou sobotňajšou zmenou stráviš piatkovú noc na diskotéke.

https://media.giphy.com/media/YtsHlGi2eCBPy/giphy.gif

3. Víkend v práci – buď príde milión ľudí alebo si od nudy vytrháš všetky vlasy

Ak pracuješ s ľuďmi, určite vieš, že víkendy sú najviac nepredvídateľnou časťou týždňa. Zatiaľčo cez týždeň chodia ľudia postupne počas celého dňa a v celkom pravidelných intervaloch, cez víkend si svedkom dvoch extrémov.

Buď nikde nikoho a čas ti ide ešte pomalšie ako normálne (vďaka bohu za internetové pripojenie a stránkam ako Emefka.sk!) alebo pol národa dostane nápad prísť práve v čase tvojej obedňajšej prestávky a neodísť až do záverečnej.

https://media.giphy.com/media/l2JI4AEGK6BxiBtTy/giphy.gif

4. Príplatky! Príplatky! Príplatky!

Ak ti tvoj zamestnávateľ neplatí načierno, určite sa tešíš na príplatky. Rovnako ako za prácu cez štátny sviatok, tak aj cez víkendy dostaneš o niečo viac. Aspoň nejaké pozitívum, keď už nič iné.

https://media.giphy.com/media/1hMhl5fpuLldDqj0Ey/giphy.gif

5. Cez víkend nie je v práci tvoj šéf

Cez týždeň máš pocit, že ti za chrbtom stojí zúrivý pitbull. Ten len čaká na nejakú chybu z tvojej strany, aby ťa mohol roztrhať na kúsky, za to, aký si neschopný a nevďačný zamestnanec.

Cez víkend si pokojne vyložíš nohy na kasu a s mobilom v ruke a slúchadlami na ušiach blokuješ tetuškám, znechuteným tvojou pracovnou morálkou, tovar. A keď je tvoj kolega aj tvojou krvnou skupinou, stáva sa z víkendovej šichty jedna veľká žúrka na účet firmy.

https://media.giphy.com/media/26BRwSiLlTDyhqo1y/giphy.gif

6. Voľnejšia pracovná náplň

Musíš cez víkend spraviť 10 vecí, ktoré tvoji kolegovia nespravili cez pracovný týždeň? Stačí z nich urobiť nejakých 5, aj tak vedenie nič nezistí.

Môžeš povedať, že si umyl chladničku, utrel stolíky na terase, pozametal a vyleštil výklady už v sobotu ráno, ale v nedeľu sa opäť zašpinili, lebo bolo veľa ľudí. Teda, ak tam nemáte bezpečnostné kamery, ktoré slúžia viac na buzeráciu zamestnancov, ako na ochranu pred zlodejmi.

https://media.giphy.com/media/mG49oyuRW02is/giphy.gif

7. Viac tringeltov!

Pracovný víkend je zvláštny svet s vlastnými zákonmi. Zákazníci sú tak nejak iní, aj keď chodia tí istí ako cez týždeň. Možno sú k tebe milší preto, že ťa vidia pracovať (rozumej trpieť), zatiaľčo oni si užívajú dva dni voľna. A s radosťou ti nechajú jedno – dve eurá.

Nie ako tie lakomé beštie v pondelok ráno, ktoré čakajú na svoj šesťcentový výdavok a keď im povieš, že ti v kase chýba centík, môžeš čakať akurát tak sťažnosť na tvoju osobu u oblastného manažéra.

https://media.giphy.com/media/Rk8CZk8M7UHzG/giphy.gif

8. Môžeš takto pracovať popri škole či inej práci

Či si potrebuješ privyrobiť popri strednej alebo vysokej škole, alebo ti tvoja minimálna mzda z práce na TPP nestačí… to je jedno. Práca cez víkend je skvelý spôsob ako dostať o pár šušňov viac na účet a dôstojne prežiť do ďalšieho mesiaca.

https://media.giphy.com/media/6AaB96ZVrUN0I/giphy.gif

9. Máš voľné dni cez pracovný týždeň

Keďže pracuješ cez víkend a 40-hodinový pracovný čas nepustí, mávaš pár dní voľna cez týždeň. A to je super! Stihneš ísť v pohode na poštu, na pravidelné lekárske prehliadky, platiť šeky, urobiť nákupy pobehať úrady.

Dokonca si ani nemusíš kvôli tomu brávať dovolenku. Okrem toho je to v čase, keď sú všetci ostatní v práci, takže ťa nikde žiadna tlačenka v radoch nečaká.

https://media.giphy.com/media/1xnbQlKVOMf2vTaiQ3/giphy.gif

Titulná fotka: iStock

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
14
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Diela dizajnérov, ktorí neovládli svoju predstavivosť. Ich nepodarky sú nezabudnuteľné

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME