Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Je úplne prirodzené, že každá generácia je iná. Sú ľudia, ktorí sa narodili do doby, kedy už existoval internet, potom sú ľudia, ktorí vyrastali pred televízorom v obývačke a o internete ani nesnívali. Všetky tieto technologické pokroky ľudí ovplyvňujú, a čo môže byť pre niekoho prirodzené, pre niekoho staršieho už nie je.

Možno si práve ty ten v skupinke ľudí, ktorý robí činnosti nepochopené staršími ľuďmi. Alebo si na druhej strane brehu a si práve tým človekom, ktorý nedokáže pochopiť návyky a zvláštne zvyky ostatných.

Rozdiely medzi generáciami sú úplne prirodzené, rovnako ako fakt, že jedna generácia nedokáže vstrebať návyky tej druhej. Ak si jedným z tých, ktorý pociťuje generačné rozdiely, určite sa nájdeš v nasledujúcich riadkoch.

Mobil neustále v rukách, slúchadlá v ušiach

Či už ste na zastávke, v rade pri pokladni, v čakárni u lekára, všade navôkol vidíte ľudí, hľadiacich do svojich mobilných telefónov. Vy stojíte na tej zastávke, pozeráte do blba, premýšľate nad tým, čo si dáte na večeru a cítite sa až divne, že ste jediný, kto len tak postáva.

Najhoršie je to na koncertoch, kde stojíte, užívate si koncert a pred sebou máte záplavu mobilných telefónov. Maximálne sa k tejto vlne pripojíte tým, že si spravíte pár sekundové video alebo dve fotky, ale potom mobil nepotrebujete vytiahnuť niekoľko hodín z vrecka.

Občas tiež máte pocit, že títo ľudia nedokážu byť len tak v tichu. Ľudia neustále spätí s hudbou, wow. Nie je na tom nič zlé, ale občas vás zarazí, keď sa s vami rozpráva niekto so slúchadlami v ušiach, navyše keď počujete, ako mu v nich hrá hlasno hudba. Pýtate sa samých seba: „Chce ma vôbec tento človek počúvať?“ Je to rovnako nepríjemné, ako keď sa s tebou rozpráva niekto, kto má na sebe slnečné okuliare.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/step-4IL57vrZnSb1S)

Neustále scrollovanie

Občas, keď vidíš ľudí, ako nekonečne scrollujú na svojich mobilných telefónoch, rozmýšľaš, či tam hľadajú stratený zmysel života. Nechápeš túto potrebu mladých ľudí a radšej hľadíš do blba alebo si v MHD čítaš knihu. Ak sa aj ty ponoríš do svojho mobilu, tak buď ťa to scrollovanie rýchlo prejde, alebo čítaš nejaké zaujímavé články.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/phone-walk-escalator-3HEKeDLarumfCCzBlS)

Sporiaci účet zíva prázdnotou

Jedna z ďalších vecí, ktorú nedokážeš pochopiť, je márnotratnosť týchto ľudí. Ide zväčša o mileniálov, ktorí si život užívajú hlavne z hľadiska prítomného momentu. To, že majú 30 a stále bývajú u rodičov, je pre teba ešte viac nepochopiteľné. Ty si pokorne šetríš z každej výplaty, keď sa ťa niekto opýta, že načo vlastne šetríš, tak ťa samotná otázka zarazí natoľko, že vždy onemieš.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cat-money-cash-ND6xkVPaj8tHO)

Divná móda, bez praktickosti

Vyzerajú všetci títo mladí ľudia úplne rovnako alebo sa mi to len zdá? Je otázka, ktorú si v duchu veľmi často kladieš. Vonku je teplota pod nulou, ale to týmto šialencom neprekáža, aby si obuli tenisky a rifle odhrnuli tak, aby im krásne vytŕčali členky, na ktoré, keď sa ty pozrieš, okamžite ťa strasie. Hlavná vec, že majú na hlave čiapku už od augusta. Keby nemali na očiach tie fejkové dioptrické okuliare, asi by si všimli, že vonku sneží.

@fashionxellen (https://www.instagram.com/p/BqcJccbgJgI/)

Život existuje iba na sociálnych sieťach

Síce aj ty tráviš nejaký ten čas na sociálnych sieťach, ale nemáš potrebu zdieľať každú jednu novinku zo svojho života, prípadne žiadnu. Radšej o tom povieš svojím najbližším kamarátom a vyhneš sa potom v konverzáciách vetám typu: „Hej, videl som na Instagrame.“ 

Absolútne ťa neuráža, keď si ťa niekto vyhodí z priateľov alebo ti dá unfollow na Instagrame, lebo ty si to vlastne ani nevšimneš. Tvoj život sa odohráva mimo sociálnych sietí.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/facebook-likes-matt01ss-PmcBs5fOv3yDK)

Zvláštne pracovné návyky

Ak máš nejakého kolegu, ktorý je od teba mladší, prípadne sa narodil po roku 2000, niekedy máš pocit, že je z úplne inej planéty. Najradšej by robil iba od 9 do 14, prípadne z domu. Vyvíja čo najmenej aktivity v rámci svojej práce a ak má nebodaj spraviť niečo navyše, hneď si za to vyžiada príplatok. To tejto entite však neprekáža v tom, že sa cieľavedomo vidí na najvyšších postoch, na ktoré by sa najradšej dostal po dvoch mizerne odpracovaných mesiacoch.

Nevieš, kto je najznámejší youtuber na Slovensku

Tvoji rovesníci ti rozprávajú o nejakej internetovej celebrite, kde bola, čo spravila, s kým sa dala po novom dokopy. Ty nerozumieš tomu, prečo sa k tebe vôbec dostávajú takéto informácie a ako by to malo tvoj život obohatiť. Presne z tohoto dôvodu vôbec nemáš za potreby sledovať takýchto ľudí na všetkých možných sociálnych sieťach.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/wtf-obama-wth-pPhyAv5t9V8djyRFJH)

Divné slangy, ktorým nerozumieš

Počuješ, ako sa skupinka mladých rozpráva a okrem toho, že každé ich druhé slovo je nadávka, tak každé tretie je nejaký slang, ktorému ty nerozumieš. Nevieš, či sa stále rozprávajú po slovensky alebo to má byť len nejaká tajná reč ich kmeňa.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje