Veci, ktoré sa bežne dejú v kamarátstve introverta a extroverta

Okrem toho, že sa občas pohádajú, veľa sa toho od seba aj učia.

Zdroj: Trinity Kubassek / Pexels

Hovorí sa, že protiklady sa priťahujú a zrejme to platí aj pre kamarátstva. Mnohokrát sa stane, že si k sebe nájde cestu práve introvert s extrovertom. Občas sa dokonale dopĺňate a inokedy sa zas pohádate, lebo každý z vás má trochu iné priority a predstavy o trávení voľného času.

Extrovert ťahá introverta von

Extroverti potrebujú byť stále s niekým, preto ťahajú svojich introvertných kamarátov von. Vďaka nim spoznávajú introverti nejakých nových ľudí, ktorých by inak nemali možnosť spoznať. Niekedy musí extrovert čeliť tvojim nepriestrelným výhovorkám o tom, že ty musíš byť doma s mačkou alebo pozerať seriál, ale on sa nevzdáva.

Boxed Water Is Better, Unsplash

Introvert učí extroverta byť sám so sebou

Extroverti večne nechápu, ako môžu byť introverti takí spokojní, keď sú sami doma. Alebo keď idú sami na koncert a podobne. Práve introverti učia svojich kamarátov, že občas je dobré byť sám so svojimi myšlienkami a nebyť neustále obklopení ľuďmi.

Igor Kasalovic, Unsplash

Introvert extroverta učí, že nie všetci ľudia sú dobrí

Keďže extroverti majú veľa známych a kamarátov, niekedy sa stane, že nie všetci sú pre nich aj prínosom, prípadne takými ľuďmi, akých naozaj v živote chcú mať. Introvert spočíta svojich kamarátov na prstoch, avšak, veľmi dobre vie, akí sú a nevpúšťa si do života toxických ľudí. Práve preto učí svojich kamarátov, že je fajn občas niekoho nechať ísť.

Alexis Brown, Unsplash

Extrovert učí introverta ako dávať najavo, že ti na niekom záleží

Introverti väčšinou neprejavujú toľko emócií ako extroverti. Málokedy sa stane, že introvert niekoho chytí alebo by inak prejavil záujem o toho druhého. Občas je to však nevyhnutné, lebo si ten druhý môže myslieť, že o neho nemá záujem.

Práve tomuto ťa extroverti priučia. Sú to ľudia, ktorí budú sedieť pri tebe blízko a budú ťa neustále chytať, čo by mohlo byť pre introverta dosť nepríjemné. Postupom času si na to však zvykneš a priučíš sa tomu.

Katie Treadway, Unsplash

Introvert učí extroverta počúvať

Extroverti veľa a radi rozprávajú. Nie je pravda, že by introverti neradi rozprávali, no robia to menej často ako ich extrovertní kamoši. Väčšina introvertov nerozpráva o nepodstatných veciach a radšej počúvajú tých druhých. Mnohí extroverti, ktorí majú kamaráta introverta, si uvedomia, že príliš veľa rozprávajú a naučia sa, že aj oni by mali raz za čas počúvať.

Bewakoof.com Official, Unsplash

Extrovert učí introverta vystupovať zo svojej komfortnej zóny

Akonáhle treba introverta „posunúť“ k tomu, aby urobil nejaký krok alebo rozhodnutie, extrovert tu je pre neho. Naučí ho obliekať sa výstrednejšie, chodiť von alebo spoznávať nových ľudí.

Marc Rafanell López, Unsplash

Naučia sa robiť kompromisy

Introvert má pri sebe človeka, ktorý s ním ide kedykoľvek von, keď si zmyslí. Extrovert má zas človeka, na ktorého sa môže spoľahnúť v tom, že ho vždy vypočuje. Takéto kamarátstvo by však nemohlo fungovať, ak by nerobili obaja kompromisy. Introvert sa dokáže prekonať v spoznávaní nových ľudí, no extrovert si musí zapamätať, že mu to treba oznámiť vopred.

Gianne Karla Tolentino, Pexels

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
19
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Muž zjedol žene čokoládu. Namiesto toho, aby jej kúpil novú, prišiel so zaujímavým nápadom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME