Veci, ktoré sa dejú v amerických filmoch, no zvyšok sveta im nerozumie

Naozaj sa tam toto robí, alebo to pchajú len do filmov?!

Zdroj: 2004 Paramount Pictures / moviestillsdb.com

Americké filmy sú plné situácií, pri ktorých si bežný človek kladie otázku: Naozaj to tam takto funguje? Toto sú tie najčastejšie opakujúce sa situácie a nepochybujeme, že zakaždým prídu zvláštne aj vám.

1. Prehĺtajú tabletky len tak, bez vody. Jeden B-Complex zvládne asi každý, ale oni si do úst hodia množstvo tabliet, s ktorým by oddelenie geriatrie bratislavskej nemocnice vydržalo mesiac, a nič. Len tak to prehltnú.

2. Nikdy nezamykajú dvere. V amerických filmoch sa vyskytujú kľúče od tajných komnát, miestností so zbraňami či skladísk, ktoré sú už roky opustené… no kľúče od bytu? Ani náhodou. A potom sú všetci veľmi prekvapení, keď sa im v obývačke uprostred noci zjaví masový vrah s motorovou pílou.

3. Nevyzúvajú sa. Či je leto, či je zima, či majú pred barakom trojmetrový nános snehu, to je úplne jedno. Pojem papuče neexistuje. A vôbec nikomu nepripadá divné, ak sa cica hodí do postele obutá, lebo to je predsa bežná vec, mať pouličný odpad na mieste, kde spíš…

Profimedia

4. Strašne prežívajú Halloween. Naozaj sa toto deje? Naozaj sa každá domácnosť vyzbrojí tonou sladkostí a celý večer čaká na príval deťúreniec v nízkonákladových kostýmoch, ktoré prídu koledovať?

5. Ku všetkému jedia zelené fazuľky. Tanier plný tejto zelenej srandy, ktorá je možno zdravá, no určite nie najlahodnejšia, nesmie chýbať na žiadnom stole. Dokonca sa vždy niekto nezabudne opýtať: „Podáš mi fazuľky?“ To vážne?!

6. Na konci telefonátu nikdy nepozdravia. Proste len zložia. Nie je to trochu neslušné?

Profimedia

7. Skutočne majú Američania čas dať si po ceste do školy/práce kávu v kaviarni?! Síce si ju berú vždy so sebou, ale aj tak… väčšina bežných smrteľníkov je ráno rada, že je rada, že si nezabudla obliecť nohavice, zobrať kľúče od auta a stihla autobus. Filmové rána tak chaoticky a uponáhľane vôbec nevyzerajú…

8. V Amerike má očividne každá škola jeden spoločný groupchat, v ktorom je každý jeden študent. Teda aspoň podľa filmov… ako inak by bolo možné, že celá škola v tej istej sekunde dostane správu s trápnou fotografiou, ktorú namyslená pipka číslo jedna odfotila v momente, keď sa hlavná postava nepozerala?!

9. Naozaj je Amerika taká eko, že v obchodoch s potravinami ponúka len papierové tašky? Vo filme totiž niet jediného človeka, ktorý by sa ťahal z potravín s nevzhľadne vyzerajúcou igelitkou. Práve naopak. Každý má pekné papierové vrecúško, z ktorého esteticky vykúka jedna francúzska bageta, kúsok šalátu a z času na čas pór.

Profimedia

10. Každý má na záhrade basketbalové ihrisko. Na záhrade Troya Boltona to bolo pochopiteľné, ale pred domom všetkých tých opätky obľubujúcich slečien?!

11. Každý poriadny Američan musí mať v mraziaku balíček mrazeného hrášku. Niežeby ho používal pri varení, ale v prípade, že niekto príde domov s monoklom pod okom, poslúži vynikajúco. A je dosť prekvapivé, ako často v takom klasickom filme k takejto situácii dôjde.

12. Celý život stredoškoláka sa točí okolo plesu. Existujú špeciálne výbory, ktoré vyrábajú dekorácie, starajú sa o pohostenie, tvoria zasadací poriadok… Ako fakt? Naše triedy sa nevedia zhodnúť ani na tom, ktoré učiteľky pozvú na stužkovú, takže sa naskytá celkom pochopiteľná otázka: Sme divní my alebo oni?

2004 Paramount Pictures / moviestillsdb.com

13. Obrovské párty. Akože naozaj obrovské. Je tam celá škola, dom praská vo švíkoch, ľudia sú v bazéne aj v každej izbe a na záchod je rad cez celé schodisko. Kto to financuje? A je to vôbec skutočné?

14. Školské krúžky sa berú naozaj vážne. Nielen roztlieskavačky a futbalisti, ale aj umelci, intelektuáli či počítačoví fanatici majú svoj kútik v suteréne, kde sa môžu v pokoji venovať svojej mimoškolskej aktivite.

Fakt to tak funguje? Fakt má ešte aj krúžok stredoškolskej robotiky vlastnú miestnosť a školou financované pomôcky na montovanie malých rozprávajúcich postavičiek? Svet chce vedieť odpoveď!

15. Tínedžeri sedávajú na strechách. Akože úplne bežne. Naštvali ho rodičia? Dostal zlú známku? Má zlomené srdiečko alebo chce len trochu polemizovať nad vlastným životom? Tak šup s ním na strechu – to je predsa ideálne miesto, však?!

New Line Cinema / moviestillsdb.com


Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
70
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 ľudí, ktorí na toaletách objavili veci, ktoré tam teda rozhodne nečakali

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME