Veci, ktoré sme kedysi nenávideli, no dnes nám už neprídu také hrozné

Skutočný život dorazil…

Zdroj: © Shutterstock

Detstvo a dospievanie. Ten krásny čas, keď si mnohí z nás ešte mohli dovoliť byť maznaví a precitlivení, lebo niekto tomu aj venoval pozornosť. Dnes je však všetko inak a na veci, ktoré nám kedysi prišli ako katastrofa, dnes s láskou spomíname.

Lebo dorazil reálny život, ktorý nás naučil, čo sú to problémy. Chceli by sme znova zažiť, aby tým najväčším prúserom bola trojka z písomky a špenát v školskej jedálni.

Shutterstock

Toto sú veci, nad ktorými sme si kedysi lámali hlavu, no úspešne sme z toho vyrástli:

1) Poobedný šlofík. To, čo nás sužovalo v detstve, o tom dnes potíšku snívame. Kto by si teraz nechcel pospať v práci po výdatnom obede?

2) Absencia mobilného telefónu. Teraz máš tri, a áno, nevieš si bez nich predstaviť život, ale občas by si ich najradšej odložil do smetiaka a mal tak svätý pokoj od každej ľudskej bytosti…

3) Telocvik. Nenávidel si ho. A dnes si za fitness trénera platíš. Paradox, čo? Vymýšľal si si rôzne výhovorky a originálne smrteľné ochorenia, len aby si nemusel cvičiť. Pretože si bol lenivý ako taká voš. To ti aj ostalo, ale teraz máš už nadváhu a nechceš v tridsiatke dostať infarkt.

4) Musel si čakať, kým mama dovarí večeru, a bol si nervózny, lebo ti v bruchu vyhrávalo ostošesť. A dnes si ju musíš navariť pekne-krásne sám, ak zase nechceš jesť tresku s rožkami, ktorú si mal už na obed. A to varenie ti trvá o poznanie dlhšie ako mame…

5) Ako školák a študent si nemal peniaze. Ani dnes ich nemáš, a to pracuješ od úsvitu do mrku. Vtedy si aspoň p*d robil…

6) Bozky. No, to bola vec, ktorú si dostával buď od rozcitlivených tetušiek, a bol si vďaka tomu kompletne celý zababraný od lacného rúžu, alebo od mamky, ktorá ťa pusinkovala na verejnosti, keď si ty bol už veľká šesťročná chlapina.

Ani prvé bozkávačky v pubertálnom období väčšinou nestáli za nič a spôsobili nám viac ujmy než vzrušenia… Dnes by sme sa aj muckali, no mnoho ráz nemáme s kým.

Shutterstock

7) Šesť hodín na brigáde. Ako pokladníčka v supermarkete si toho mala dosť, keď si musela prestáť 4-6 hodín pri kase. No udrel skutočný život, začala si pracovať a teraz dávaš tri-štyri dvanástky za sebou ako kráľovná a na tieto brigádnické časy spomínaš s láskou a nostalgiou.

8) Nemohol si odísť od stola, pokým si nedojedol. Bodaj by ťa teraz niekto nútil papať a dal ti na to konzumovanie neobmedzené množstvo času. A ešte to pekne naservíroval na stôl…

Angry Little Rascals GIF - Find & Share on GIPHY

9) Domáce úlohy. Neznášal si ich. Vypočítať päť príkladov, to bola tragédia, že? A teraz, keď v robote sedíš aj desať hodín a notebook odkladáš tesne pred spaním, to je pohodka…

10) Musel si odpratať stôl a poumývať riad. Raz za týždeň. A dnes je to tvojou každodennou realitou, no už sa nemáš s kým striedať, jedine, že by ti helfla tvoja mačka alebo by sa zastavil zúfalý bývalý, ktorého si to ale nedonútila robiť ani počas vzťahu…

11) Bál si sa, že si o tebe tá kočka myslí, že si divný. Dnes už nemusíš mať obavy, lebo čajočka už vie, že pokým jej neposielaš fotky svojho „kamaráta“, si ešte v pohode.

12) Skoré vstávanie. Tento výraz mal vo vtedajšom ponímaní úplne iný zmysel. Pretože teraz to dávaš o hodinu skôr a si relatívne v pohode.

Shutterstock

13) Známky. Dnes ti za zlý alebo nedostatočný výkon už nehrozí päťka, to nie… Iba výpoveď z práce. Malina.

14) Namyslené školské fešandy. Ony boli tie, ktorým ako prvým vyrašili „lentilky“, chodili po škole v ultra krátkej minisukni a chlapci za nimi slintali. Chcela si byť ako ony, no teba si všimol maximálne úchylný sused alebo ten mega „objemný“ spolužiak… No a teraz sú z tých mega „samíc“ zničené matky troch detí a už vôbec nepôsobia tak očarujúco. A ty si rada, že si rada.

15) „Mamii, nikto ma tam nemá rád!“ Túžil si byť obľúbeným alfa samcom triedy. No na to si bol príliš grambľavý, vyhádzaný a hanblivý… No a keďže si na popularitu nemal fyzickú výbavu ani podrezaný jazyk, všetka tvoja snaha vyšla navnivoč.

Dnes na tebe sedí šéf, ohovárajú ťa kolegovia, no ty si tak nad vecou, že si to všimneš asi až v momente, keď ti niekto podpáli stoličku pod zadkom… A jediné po čom skutočne túžiš, je svätý pokoj.

16) Keď ti niekto povie, že si sprostý alebo škaredý. Už si s tým zmierený a popri všetkých starostiach to vidíš ako najmenší problém.

Simon Cowell GIF - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
8
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
38
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dokument Tiger King je plný napätia, zvratov a absurdných situácií. Prečo by si ho mal vidieť?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME