Veci, ktoré sme si mohli užívať ako deti a teraz nám chýbajú

Vtedy nás ten poobedný spánok hneval, no teraz by sme si veľmi radi občas zdriemli.

Zdroj: Milada Vigerova, Daiga Ellaby- Unsplash

Čím si starší, tým častejšie na teba doľahne nostalgická chvíľka, keď si spomenieš na svoje detstvo a na momenty, ktoré by si niekedy rád vrátil späť. Dospelácky život má svoje výhody, no niektoré činnosti by sme si veľmi radi aspoň na chvíľu zopakovali.

Samozrejme, že si môžeš postaviť bunker a skákať v gumákoch po mlákach, no už to nebude také zábavné, ako keď si bol dieťa. A hlavne, okoloidúci na teba budú asi veľmi divne pozerať. Sú veci, ktoré sme si najviac užívali a mohli sme ich robiť práve ako deti a teraz nám občas chýbajú. 

Stavanie bunkrov

Či už takých z diek a vankúšov alebo poriadny z latiek vonku, ideálne niekde na strome. Každý dospelák túži po svojom bunkri, v ktorom by sa aspoň na chvíľu mohol schovať pred svetom.

Bezstarostný život

Nemuseli sme premýšľať, čo si môžeme dovoliť, všetko bolo na našich rodičoch, ktorí sa o nás starali. Občas by sme sa radi vrátili do tejto bezstarostnosti, keď sme nemuseli riešiť daňové priznania, platenie účtov a iné papierovačky, na ktoré nás nik nepripravil.

Kids Fail GIF - Find & Share on GIPHY

Lozenie po preliezkach

Samozrejme, môžeme si trošku poloziť aj teraz, no je tam vysoké riziko, že sa s nami celá preliezka prekotí, prípadne sa v nej niekde zasekneme.

Hojdanie sa na hojdačkách

Tu platí veľmi podobné riziko zaseknutia sa, prípade sme už jednoducho príliš veľkí na hojdačku a šúchame si potom nohy o zem.

Hranie sa

Nielen na počítači a playstation, ale aj vonku v piesku, kde sme si vymýšľali kadejaké zábavky.

Dlhé vyspávanie

Ak sme nemuseli bežať do škôlky či školy, nič nám nebránilo v tom, aby sme si poriadne pospali. Vyspatí doružova sme zväčša boli všetci minimálne po strednú školu, keď na náš spánok dohliadali rodičia.

Schovávačky

Schovky a nahánky, naše obľúbené činnosti, ktorými sme zapĺňali svoj voľný čas. Teraz máme problém vyjsť na tretie poschodie bez toho, aby sme sa nezadychčali.

Kids Fighting GIF - Find & Share on GIPHY

Poobedný spánok

Joj, čo by sme dali teraz za to, keby sme si mohli aspoň na dvadsať minút v práci či v škole zdriemnuť, že? Vtedy väčšina z nás nevedela, o čo prichádza a trucovala, lebo sa nám spať nechcelo.

Skákanie do mlák

Upršané počasie nás možno trochu zarmútilo, no určite nie tak veľmi ako teraz. Nazuli sme gumáky a poďho skákať do každej mláky.

Lozenie po stromoch

Veľmi obľúbená činnosť detí. Keby sme mali teraz vyliezť na nejaký strom, asi by sme sa pokakali od strachu. Je pravda, že ako malí sme mali oveľa viac odvahy.

Luke Porter, Unsplash

Tvorivé činnosti

Skladať si vystrihovačky a vyrábať mamkám náhrdelníky z papiera či cestovín. Väčšinu z nás, predovšetkým dievčatá, tieto zábavky bavili a vždy sme sa tešili, keď sme niečo vytvorili. Dnes, už aj keď niečo vytvoríme, tak sa to nezaobíde bez našej, občas prehnanej, sebakritiky.

Zľavnené vstupenky

Všade sme mali zľavnené lístky a vstupenky a dokonca sme si ich zväčša ani nemuseli platiť sami. To bol raj na zemi.

Školské výlety

Nie je nik, kto by sa netešil na školské výlety. Nakúpili sme si horalky a plný batoh sladkostí. Množstvo, ktoré teraz zjeme možno za mesiac, vtedy padlo počas jednej cesty. Určite si aj ty pamätáš to vzrúšo deň pred výletom, keď si bol taký natešený, že si nevedel ani zaspať.

Young Entrepreneur Dancing GIF by GaryVee - Find & Share on GIPHY

Prázdniny

Druhá najlepšia vec na škole. Neustále sme mali nejaké prázdniny a nemuseli sme si počítať dni dovolenky tak, aby sme si oddýchli aj v lete a zároveň nemuseli pracovať na Štedrý deň.

Škola a škôlka

Síce nám to vtedy poriadne liezlo na nervy, no teraz by sme sa radi aspoň na týždeň vrátili v čase do školských lavíc. Prísť zo školy pred treťou, zhodiť z pleca školskú tašku a oddychovať. Nádhera.

Jedenie bez výčitiek

Špagety s grankom, špagety s kečupom alebo vyprážaný syr a za tým ešte nejaká tá sladkosť. Absolútne nás netrápilo, koľko má čo kalórií, lebo sme ako deti nestihli priberať. A ak aj áno, tak sme to určite neriešili tak, ako to riešime teraz.

Asnim Asnim, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 fotografií, ktoré dokazujú, že dobrí ľudia ešte stále nevymreli


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME