Veci, ktoré so sebou priniesla škola

Prvý mesiac je za nami. Žiješ ešte?

Presne tak, prvý mesiac školy prešiel a už iba ďalších deväť a sme tam – v cieli. To je, teoreticky, iba jedno tehotenstvo, to dáš. Najhoršie je navyknúť si na všetky strasti, ktoré so sebou študentský život prináša. Nebude snáď náhoda, že zrazu po svete chodí toľko smutných, uplakaných a depresívnych ľudí.

Chaos

Za 2 mesiace prázdnin ti ani raz nenapadlo skontrolovať, či máš všetko. Veď sú predsa prázdniny, tak snáď sa nebudem zahadzovať takými kravinami ako škola. Lenže 3. septembra o jedenástej večer, keď sa doma snažíš nájsť všetky pozostatky tvojho školského života spred dvoch mesiacov, to už taká sranda nie je.

„Mamaaaa, nevieš kde mám isic?“

„A nevieš kam som vtedy dala tú učebnicu sociológie? Ako ktorú, no veď tú červenú, čo som ti v júni povedala, že mi bude na dve veci!“

„Ahhh a nevidela si náhodou moju peňaženku?“

A všetky tieto otázky väčšinou ukončíš nekonečným prúdom vulgarizmov, hlavou vo vankúši a slzách. Darmo, škola je požehnaním.

tenor.com (https://tenor.com/search/mental-breakdown-gifs)

Prázdnu peňaženku

Presne tak, ty nie si to jediné, čo počas prvých mesiacov školy plače. Tvoja peňaženka, poprípade účet, dostanú dôvod na plač vždy, keď ti profesorka povie cenu učebnice alebo čiastku, ktorú musíš prispieť škole. Ty sa potom so smútkom v duši poberieš do kníhkupectva, kde ťa pri pokladni môžu rovno začať oživovať, keď začuješ výslednú sumu. Nevraviac ešte o ostatných poplatkoch, ktoré budeš musieť zaplatiť, ako prenájom skrinky, triedny fond a iné zbytočnosti. To, že budeš po zvyšok mesiaca jesť rožky s paštétou zrejme nikoho nezaujíma.

tenor.com (https://tenor.com/search/broke-gifs)

Nedostatok času

Cez prázdniny si chodil z jednej párty na druhú, trávil čas s kamarátmi, podnikal s nimi výlety plné alkoholu a jedla…A teraz už ani nevieš, či tvoji kamaráti ešte žijú, slovo „párty“ nadobudlo nový význam a znamená to „večer, kedy nezaspávaš o druhej ráno nad učebnicami“ a jediný typ alkoholu, ktorý si momentálne môžeš dovoliť, je Alpa. A keď už konečne dorazí víkend a ty dostaneš na chvíľu pocit, že tvoje povinnosti umreli a môžeš sa zabávať, tak zistíš, že do pondelka máš odovzdať tri seminárne práce, prieskum o pôrodnosti dvojičiek na Slovensku a podrobný rozbor krvi jednorožca.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/internet-jim-carrey-working-bAplZhiLAsNnG)

Ranné infarkty

Niekto mi jedného dňa povedal, že čas neexistuje. A tej osobe by som veľmi rada dala facku každé ráno, keď mi zazvoní budík. Prepáčte, ale nemám pocit, že piata hodina ráno a desiata hodina ráno je to isté. Keď vstávam o desiatej a najmä dobrovoľne, tak hneď mám zo života lepší pocit, ako keď ma z postele o piatej ráno násilne vytiahne budík, ktorý 8-krát preložím a nakoniec sa zobudím ešte viac rozbitá, ako keby som vstávala vtedy, kedy to bolo pôvodne naplánované.
Bonus: na ôsmu aj tak nestíham

wifflegif.com (https://wifflegif.com/tags/22242-alarm-clock-gifs)

Oživil tvoju nenávisť k ľuďom

Nič nemilujem viac ako ľudí, naozaj. Haha, klamem. Aj lobotómia je o kúsok lepšia ako spoločnosť týchto bytostí. Ráno stojím v potravinách, je 07:45, za 15 minút mi začína vyučovanie a ja kupujem iba jednu minerálku. Jednu. Pollitrovú. Minerálku. Predomnou v rade stoja štyri mamičky na materskej, ôsmi dôchodcovia a jeden multimilionár. Všetci títo ľudia majú po ko**t dosť času, zatiaľ čo mňa profesorka zaživa stiahne z kože, vytrhne mi vnútornosti a zaškrtí ma vlastnými črevami, ak prídem neskoro. A nikoho z týchto ľudí nenapadne pustiť tohto chudáka študenta pred seba. Aby toho ešte nebolo dosť, tak keď už sa konečne dostávam na radu, babka, ktorá platila predomnou sa vráti, pretože jej rajčiny stáli 2,55€ a nie 2,54€, ako to bolo v letáku. Čo to znamená v jej hlave? Ideálny čas na polhodinovú drámu. Tak tam stojím s tou pollitrovou minerálkou v ruke a mentálne sa pripravujem na ten obetný rituál, ktorý ma bude čakať, keď dopravím svoju riť do triedy.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/reactiongifs-line-bank-1TEgs99YJLG36)

…a aj zlú životosprávu

„Tínedžeri prestávajú raňajkovať, pretože si myslia, že im to pomôže pri chudnutí“

Takýchto titulkov sú v časopisoch hromady a väčšina je písaná 40-ročnými odborníkmi, ktorým by som práve teraz rada otvorila oči. Tínedžeri neraňajkujú preto, lebo odmietajú vstávať o štvrtej ráno kvôli raňajkám. AKO mám stihnúť zjesť plnohodnotné nutričné raňajky a prísť na ôsmu do školy, keď už o pol siedmej musím odísť z domu, aby som sa tam cez všetky tie kolóny vôbec dostala. V nedeľu večer zistím, že mám v pondelok odovzdať 30 stranovú prácu tak nerobím drahoty a rovno do seba hodím 3 šálky kávy. Nevraviac o tom, že denne dostávam pravidelnú dávku adrenalínu, keď sa rozčuľujem nad ľuďmi, s ktorými navštevujem túto štátnu inštitúciu, ktorá je dôvodom všetkých zlých hodnôt v mojej krvi – vysoký cholesterol, nízky cukor, málo leukocitov, nízky tlak, vysoký tep… Moja, ukľudni sa, zajtra mám termín odovzdania ďalšej práve, tak to zbytočne nenaťahuj, musím si ísť do potravín kúpiť energeťáky.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/life-we-energy-MDalkYAfj97MY)

Titulná fotka: commons.wikimedia.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
126
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
156
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Horror story! Nie je na žiadnej sociálnej sieti?! To vážne?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME