Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Február. Mesiac, keď sa nám zdá, že je už príliš dlho zima a zároveň leto ešte príliš vzdialené. S týmito slovami sa pravdepodobne stotožní nejeden nepriaznivec chladného počasia, hnusnej čľapkanice a mrazu, ktorý nám nekompromisne zachádza až pod nechty.

Rovnako sa nám s takýmto počasím spájajú časté prechladnutia, zápaly priedušiek, šmýkanie sa na neposypanom chodníku a babušenie nášho skrehnutého tela do niekoľkých vrstiev oblečenia.

Je však pár vecí, ktoré vám pomôžu toto obdobie lepšie zvládnuť a prežiť v zdraví a v pohode.

Dievča, Chrípka, Lieky, Toy
https://pixabay.com/sk/photos/diev%C4%8Da-chr%C3%ADpka-lieky-toy-2171052/

Veci, ktoré ti pomôžu prežiť mrazivé mesiace:

1. Papierové vreckovky. Nevyhnutná vec v čase, keď ti v jednom kuse tečie z nosa. Vtedy je veľmi praktické disponovať dostatočnou zásobou, a hlavne v tom prípade, ak tiež nenávidíš samotný zvuk poťahovania nosom. Mnohí sa zhodneme na tom, že je to extrémne nechutné. No pokiaľ máš stále dostatočný „arzenál“ papierových vreckoviek, nemáš problém s kvapkajúcim ňufákom ty a ani tvoje okolie.

2. Vitamín C. Všetci zaneprázdnení ľudia pochopia, že človek je mnoho ráz rád, že do seba stihne ráno hodiť kávu, nieto ešte nejaké tie hodnotné raňajky. A cez deň to často pokračuje v tomto móde, čo má za dôsledok, že nám často chýbajú vitamíny.

Avšak v období, keď je telo tak veľmi háklivé na prechladnutia, je dobré sa nimi preventívne dopovať, hlavne céčkom. Nadbytočný vitamín C vycikáš, čiže si nemusíš lámať hlavu s tým, či sa náhodou nepredávkuješ…

3. Kvalitný rum. (Predovšetkým) do čaju. Takýto teplý nápoj zahreje telo a aj dušu. Hlavne tú. Tu je namieste poznamenať, že mnohí zápasíme s prirodzenou tendenciou tento nápoj prerobiť na rum s čajom. V bežný deň pridaj radšej iba pár kvapiek. A čím kvalitnejší rum si zaobstaráš, tým lepšie.

4. Bylinkové čaje od výmyslu sveta. Niekedy podceňujeme silu prírody, no faktom je, že bylinky sú niekedy silní liečitelia, a to aj na prechladnutia, upchaté dutiny a zápaly. Repík, šalvia, sladké drievko, lipa, fenikel, tymián. Oplatí sa vyskúšať.

bylinkový čaj piť čaj horúco bylinný nechtík žlté kvety liečivé rastliny sklenený pohár terapia tradičná medicína užitočný vitamín alternatívne kvetina pohár flowering tea zátišie fotografovanie
https://pxhere.com/sk/photo/1458631

5. Čižmy s protišmykovou podrážkou. Koľkokrát si sa strepal tento rok ty? My veľakrát. Tak preto, čím „ľadovzdornejšiu“ podrážku na čižme alebo topánke máš, tým lepšie. Tu už nejde ani tak o módu, ako o tvoju bezpečnosť!

6. Dobré čítanie. Komu sa chce chodiť po vonku a byť sociálne integrovaný, pokiaľ je vonku mráz a fujavica? No málokomu… Ale taká knižka k tomu čajíku s rumom do tvojej vyhriatej perinky nie je nikdy zlý nápad. Inšpiruj sa našimi tipmi.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt reading books"
https://www.needpix.com/photo/1064882/reading-books-magazine-drawing-study-hands-feet

7. Netflix. Pre tých, čo čítaniu knižiek už od školských čas priveľmi neholdujú, je veľmi užitočné mať predplatený tento čarovný kanál, plný seriálov od výmyslu sveta. Takí Priatelia, Vikingovia alebo seriál Crown, ktorý ťa zoberie za múry Buckinghamského paláca, sú skvelými spoločníkmi na chladné zimné večery, keď je najlepším nápadom neísť nikam…

8. Víno a klinčeky. Pre všetky vinárky a vinárov je to dobré oživenie ich nápojového lístka. Málokto popíja varené víno aj v auguste (no nič nie je nemožné). Čiže chlíp tento unikátny horúci nápoj, pokiaľ je čas a obdobie na to ako stvorené! Mimochodom, tipy na netradičné nápoje z vína sme dali dokopy v tomto článku.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hot wine"
https://pixabay.com/sk/photos/slan%C3%A1-klarinet-v%C3%ADno-%C5%A1korica-972827/

9. Rukavice a čiapka. Keby sme ich každé ráno nezabúdali doma na skrinke pri tom, ako sa obúvame, polovička z nás by nemusela čeliť prechladnutiam.

10. Posypová soľ. Túto sezónu sa ukázalo, že mnohé (aj veľké) mestá majú problém so zabezpečením posypov chodníkov a my sme padali na zem jedna radosť „sťa hruška zelená“. Preto by bol možno dobrý nápad sa toho zhostiť aspoň pred tvojou bytovkou či domom, pokiaľ máš radšej svoje kolená ako pár eur. Ešte ideálnejšie by bolo, sypať si ju rovno pred nohy…

11. Termo prádlo. No veď určite poznáš ten pocit, keď máš zo zadočku dve skrehnuté polky… Termoprádlo je veľmi užitočná vec, pokiaľ je vonku asi tak mínus sto a ty nechceš, aby ti riťku oziabalo a o iných častiach tela ani nehovoriac.

12. Hrubé ponožky. Až keď máš z palcov na nohe dva ľadovce, si uvedomíš, že nosiť členkové ponožky v januári nebol zrovna ten najlepší nápad…

Čítať, Ponožky, Káva, Ráno, Žena, Životný Štýl, Relax
https://pixabay.com/sk/photos/%C4%8D%C3%ADta%C5%A5-pono%C5%BEky-k%C3%A1va-r%C3%A1no-%C5%BEena-3644847/

13. Korčule. Pokiaľ si fanúšikom fyzického pohybu za každého počasia, ale nevieš alebo nerád lyžuješ či snowborduješ, korčule sú super riešenie a pomerne obľúbená športová aktivita mnohých z nás už odmalička.

14. Silonky/pančuchy pod rifle. Zimomravé dievčatá bez toho vonku ani nevyliezajú.

15. Živý radiátor. Nikto ťa lepšie nezohreje ako roztúžená polovička. No nemusí byť ani taká sexuchtivá, stačí, že ťa objíme a ty pekne nasaješ ľudské teplo.

Romantika, Pár, Láska, Objatí, Dôvera, Objímanie
https://www.flickr.com/photos/freestocks/24640023890

16. Balzam na pery. Nie je nič odpornejšie (až na pár ľudí v našich životoch), ako keď ti od zimy popraskajú pery až do krvi. Stáva sa to často, ľadový vzduch im neprospieva, preto je dobré mať vždy po ruke nejaký ten balzam alebo krémik ako prvú pomoc na tvoje vysušené ústočká.

17. Krém na ruky a tvár. A všetko. Okrem pier trpia aj iné časti tela, na ktorých sa nám porobia neestetické šupinky, a pre mnohé ženy je preto dávať si make-up v zimnom období nemožná záležitosť. Ten totiž ešte viac odhalí, čo vám matička príroda s vaším pekým ksichtíkom vyparatila. Tu je nápomocný kvalitný krém, avšak treba dobre vyberať, nezaberá každý…

18. Sprej do nosa. Nutnosť až závislosť. Upchatý nos je veľmi nepríjemná záležitosť, a preto mnohí z nás hneď siahajú po kvapkách či spreji do nosa. A to na každodennej báze. A keď ho náhodou nemáme a nie sme schopní si ho bez toho vyfúkať a ani sa nadýchnuť, je to preveľmi nepríjemné.

19. Zázvor. Neoceniteľný pomocník pri zápaloch hrdla, otupí totiž bolesť a nepríjemné škriabanie a hneď sa človeku lepšie prehĺta. Mnohí poznáme pocit, keď pri takej „fajnovej“ hnisavej angíne nedokážeš do seba dostať ani len vodu… Zázvor hrdlo pekne vyštípe a následne upokojí. Do bylinkového čaju s citrónom a medom je ideálny.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt zázvor"
https://pixabay.com/sk/photos/star%C3%A9-z%C3%A1zvor-pl%C3%A1tky-z%C3%A1zvoru-3860370/

20. Antibakteriálne utierky. Keďže je sezóna chrípok a všelijakých nepríjemných viróz a sme obklopení bacilonosičmi, je aj toto možnosť chránenia sa pred možnými ochoreniami. Pretože, samozrejme, keď si niekto pekne kýchne na ruku a potom ti ju láskyplne podá, ty mu (väčšinou) nemôžeš povedať: „Ty teľa, najprv si tú ruku umy!“

A tak je dobré pri každej takejto nepríjemnej skúsenosti si ruky poriadne vydezinfikovať, a až potom papať a robiť iné činnosti. Keď nemáme možnosť si ich hneď umyť, je dobré, ak disponujeme aspoň nejakým antibakteriálnym gélom alebo utierkami.

21. Nadkolienky (najlepšie iba dievčatá). Rajcovný kúsok pre všetky baby, ktoré sú rady za sexice, no ale aj pre tie hanblivé, ktoré chcú z času na čas pôsobiť príťažlivo. Finta nadkolienok je tá, že v skutočnosti totiž odhalíte iba kúsok kože medzi nimi a šatami, či sukňou. A pokiaľ si pod ne dáte nejaké pekné hrubé silonky alebo pančušky, nemala by robiť problém ani zima.

Navyše, nadkolienky sú vyrábané aj z hrubých materiálov, čiže so spodnou vrstvou vám v nich bude ešte teplejšie, ako napríklad v rifliach. A muži tento kúsok v ženskom šatníku milujú, pretože im v mysli evokuje podväzkové samodržky a tie skrátka zbožňujú.


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť